Статус Єрусалима є "червоною лінією" для ісламського світу - Ердоган

19 травня 2018, 02:02
178
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Президент Туреччини Ердоган розкритикував рішення США перенести посольство в Єрусалим

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган заявив про те, що статус Єрусалима є "червоною лінією" для всіх мусульманських країн.

Він запропонував створити міжнародний комітет із розслідування ситуації у секторі Гази та визнати Східний Єрусалим столицею Палестини, передає NTV.

"Єрусалим - це наша червона лінія. Ми не визнаємо рішення США про перенесення туди посольства, їхня політика ще більше провокує Ізраїль. Керівництво США покарало палестинців, а Ізраїль, який порушує міжнародне право, виявився нагородженим", - заявив Ердоган.

Раніше Ердоган заявив про те, що прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху винен в апартеїді , а також назвав Ізраїль терористичною державою.

Нагадаємо, 14 травня почалися масові протести палестинців, включно зі спробами під завісою диму прорватися через кордон з Ізраїлем. Одна з причин - урочисте відкриття посольства США в Єрусалимі, яке відбулося внаслідок рішення американського президента Дональда Трампа визнати Єрусалим столицею Ізраїлю.

Через події в секторі Гази Радбез ООН скликав екстрене засідання. США заблокували прийняття заяви глави організації, в якій засуджувалося вбивство жителів Палестини під час зіткнень.

США поклали відповідальність за зіткнення на палестинський ісламістський рух ХАМАС.