Слідчий комітет РФ назвав головну версію вбивства Нємцова

10 коментувати
Борис Нємцов був убитий пізно вночі 27 лютого 2015 року

Борис Нємцов був убитий пізно вночі 27 лютого 2015 року

Слідчий комітет Росії завершив розслідування стосовно п'ятьох фігурантів кримінальної справи про вбивство опозиціонера Бориса Нємцова

Про це офіційний представник відомства Володимир Маркін повідомив Інтерфаксу.

У вбивстві за наймом звинувачуються Заур Дадаєв, Шадід Губашев, Анзор Губашев, Темірлан Ескерханов і Хамзат Баха.

Кримінальну справу проти названих осіб направлено до прокуратури для затвердження обвинувального висновку.

В окреме провадження виділено справу щодо замовника та організатора вбивства - Руслана Мухудінова. Він перебуває з листопада 2015 року в міжнародному розшуку.

Мотив вбивства

Маркін підкреслив, що слідство виключило релігійну ворожнечу як мотив цього злочину. Раніше Заур Дадаєв і Анзор Губашев заявляли, що вбивство Нємцова вчинено ними з мотивів релігійної ненависті, так як потерпілий підтримав карикатури щодо пророка Мухаммеда у французькому журналі Шарлі Ебдо в січні 2015 року. Однак слідство заявило, що підготовка до вбивства почалася ще у вересні 2014 року.

Маркін розповів, що зібрані слідством докази повністю підтверджують корисливий мотив обвинувачених у скоєнні вбивства Нємцова, тобто за обіцяну винагороду в розмірі не менш як 15 мільйонів рублів.

За версією слідства, в кінці вересня 2014 року Мухудінов та інші невстановлені поки особи запропонували Шаванову, Дадаєву, братам Губашевим, Бахаєву і Ескерханову за грошову винагороду в сумі не менше 15 млн рублів вчинити вбивство Нємцова.

Вони погодилися із запропонованими умовами і, об'єднавшись в організовану групу, почали планування злочину.


"Вони ретельно готувалися до скоєння вбивства: вивчали спосіб життя Нємцова, місця його проживання і частого перебування, вели приховане спостереження за ним і, виходячи з цього, обирали спосіб і місце нападу, необхідну відповідну зброю, транспорт, засоби зв'язку. Визначали способи і маршрути відходу з місця злочину", - сказав Маркін.

Хронологія убивства

Маркін зазначив, що в рамках розслідування вдалося відновити хронологію подій в день вбивства.

"27 лютого 2015 року близько 11:00 Заур Дадаєв, маючи при собі зброю для стрільби патронами калібру 9-мм, спільно з Анзором Губашевим і Бесланом Шавановим прибули до житлового будинку по вулиці Мала Ординка, де проживав Нємцов, з метою проведення за ним прихованого спостереження і можливого вчинення його подальшого вбивства", - сказав представник СКР.

За його словами, близько 21:45 того ж дня, коли Нємцов на автомобілі прямував до ГУМу, члени групи рушили за ним і продовжили стеження. "Після того, як Нємцов зі своєю знайомою Ганною Дурицькою покинули будівлю універмагу і пішли в бік будинку, Шаванов і Губашев дали сигнал Дадаеву про наявність відповідних умов для вчинення вбивства потерпілого та про маршрут його руху. Приблизно о 23 годині 31 хвилину Дадаєв, слідуючи за Нємцовим і Дурицькою по пішохідній доріжці Великого Москворецкая мосту, з наявної у нього зброї здійснив не менше шести пострілів в Нємцова. Від отриманих поранень він помер на місці", - сказав співрозмовник агентства.

За даними СКР, в момент скоєння злочину Губашев і Шаванов, перебуваючи в автомобілі, контролювали прилеглу до місця вбивства територію з метою своєчасного попередження про виникнення для них небезпеки, в тому числі про несподівану появу співробітників правоохоронних органів.

"Після виконання замовлення Дадаєв, Шаванов і Анзор Губашев негайно зникли. Надалі Мухудінов, Шадід Губашев, Ескерханов, Баха та інші особи допомагали трьом співучасникам переховуватися від правоохоронних органів, сприяли їх швидкому виїзду за межі московського регіону", - сказав Маркін.

Він нагадав, що кримінальне переслідування Шаванова в листопаді 2015 року припинено за нереабілітуючими підставами у зв'язку з його смертю при самоподриві у ході затримання у місті Грозному.

Коментар адвоката

Представник родини вбитого адвокат Нємцова Вадим Прохоров вважає, що справу не можна вважати розкритою, поки не знайдений замовник.

"Поки на лаві підсудних сидять рядові виконавці, які вбили Нємцова з корисливих мотивів. Але що рухало Мухудіновим та іншими організаторами, які дали їм 15 млн рублів на замовне вбивство? Адже ці гроші на дорозі не валяються, навіть у Чечні. Поки не будуть встановлені замовники та їх мотиви, справу не можна вважати розкритим", - сказав Прохоров.


Він назвав Руслана Мухудінова організатором вбивства нижчої ланки. "Яким мотивом керувався Мухудінов, хто дав йому 15 млн рублів? Очевидно, що він організатор середньої або навіть нижчої ланки",- сказав адвокат.

Прохоров висловив побоювання, що розслідування виділеної кримінальної справи стосовно Мухудінова та інших невстановлених осіб може не принести результатів. "Все, що нам зараз сказали про завершення розслідування і очікуваного суду над виконавцями, є напівправдою. Моє завдання як представника Жанни Нємцової (доньки), встановити всіх причетних осіб та їх мотиви. Ми не сумніваємося, що мотив убивства був політичний і будемо домагатися повного розкриття злочину", - сказав він.


Борис Нємцов був убитий пізно вночі 27 лютого 2015 року на Москворецком мосту в центрі Москви.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Країни ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: