Про Майдан, війну, Росію та Путіна. 15 яскравих цитат вбитого опозиціонера Бориса Нємцова, які можуть збутися

27 лютого 2016, 12:12
114
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Фото: Boris Nemtsov via Facebook

У Києві вшанують пам'ять опозиціонера Бориса Нємцова, який не боявся правди

Рівно рік тому, пізно вночі 27 лютого на Москворецькому мосту в центрі Москви був убитий російський опозиціонер Борис Нємцов

За попередніми даними, кілер з білого авто вистрілив у спину політику чотири рази.

За підозрою у вбивстві Нємцова було заарештовано п'ять осіб, у тому числі колишнього військовослужбовця чеченського батальйону Сєвєр Заура Дадаєва, можливо, головного виконавця злочину.

Замовником слідство вважає Руслана Мухудінова, він заарештований заочно.

У той же час старша дочка опозиціонера Жанна Нємцова заявила, що це було політичною розправою, організованою владою РФ через неможливість посадити його і перешкодити протестній діяльності. Такої думки дотримуються і соратники російського політика.

1 березня в Москві готували антикризовий марш Весна, одним з лідерів якого був Нємцов. Замість нього організатори прийняли рішення провести марш пам'яті вбитого політика.

У річницю смерті Бориса Нємцова НВ зібрало 15 його найяскравіших цитат:

1. Майдан виникає тоді, коли влада злодіїв намагається за будь-яку ціну втриматися в кріслі, позбавляючи людей права вибору. І тоді у людей залишається єдиний шанс - вулиця. І тоді виникають революції.

2. Раніше організатором Майдану називали Держдеп, тепер - мене. Наявне фантастичне кар'єрне зростання. Те, що я жодного разу на Майдані не був, пропагандистів не бентежить. Їх взагалі ніяка брехня не бентежить. Вони ніколи не скажуть про Майдан правду. Ніколи.

3. Звичайно, війна сильно впливає на економіку, але справа не тільки у війні - українська влада не проводить найважливіші для країни реформи. В Україні немає свого Гайдара. І це трагедія.
Ніхто не хоче брати на себе важку відповідальність за долю країни. Ніхто не хоче бути камікадзе. Поки не знайдеться український Гайдар, країна буде балансувати між життям і смертю. На радість Путіну.

4. Путін зараз, як загнаний в кут щур, буде кидатися на всіх: на українців, помстившись їм за європейський вибір і за революцію, на Захід, який не вдалося купити до кінця, бо шредерами виявилися не всі, на росіян, які, незважаючи на пропаганду і репресії не всі його підтримують, а багато хто чинить опір.

5. Ми живемо у новій реальності, дорогі мої. Реальності другої холодної війни. Попередню холодну війну СРСР програв і розвалився. Шанс програти нову холодну війну величезний - з тієї простої причини, що занадто велика різниця між економічним потенціалом Заходу і Росії. Пора вивчати досвід життя Ірану в умовах багаторічних санкцій і продовжувати боротьбу з русофобською владою в Кремлі.

6. Всі війни останніх років починалися, коли нафта була дорожче $100. В 1979 році - війна в Афганістані – нафта в доларах 13 року була дорожче $100, серпень 2008 - війна з Грузією - нафта дорожче $100. Криза почалася дещо пізніше, і ціна впала.

Анексія Криму і початок боїв в Донбасі - нафта дорожче $100. Зниження ціни нафти призвело до виведення військ з Афганістану в 1989 році.

Те ж відбудеться і з Україною, а от коли, це від українців залежить не менше, ніж від ціни нафти. Головний висновок - поки нафту дешевше 100 баксів, нових воєн Росія вести не буде.

7. Лише 10% наших співвітчизників знають правду - Росія воює з Україною, відправляє туди зброю і військових. Ось таке обдурювання. Як тільки більше 50% наших громадян будуть знати, що в Україні гинуть не міфічні добровольці-відпускники, а наші солдати війна припиниться.

8. Ви давали присягу захищати Вітчизну від ворогів, а не воювати з братнім, православним українським народом.

Війна з Україною - злочин, у якого немає терміну давності. Ця війна на руку ворогам Росії. Це не ваша війна. Це не наша війна. Це війна Путіна за свою владу і гроші. Це війна його подільників-мільярдерів Ротенберга, Тимченко, Якуніна за їх збагачення.

Пам'ятайте: ви воюєте і вмирає за них, а не за Росію.

9. Все ж з Грузією було чесніше. Прямо сказали, так воюємо, ненавидимо Саакашвілі і хочемо розчленувати державу. А з Україною все так підло, так нишком, так брехливо.

10. Я бачу один вихід - Україна оголошує території ДНР і ЛНР бунтівними і будує кордон з ними. Предметом переговорів з Путіним має стати одне питання - безпека при будівництві стіни. Уздовж стіни встановлюються КПП. Кожен житель може визначитися один раз, де він воліє жити. Так було вирішено питання з сектором Газа і поділу Єрусалима. Проблеми залишилися, але їх стало набагато менше. А головне росіяни і українці перестануть один одного вбивати.

11. Росію вразила психічна епідемія на ґрунті манії величі. Джерелом зараження та епідемії є ТБ. Воно піддає громадян найсильнішому гіпнозу, люди перестають критично та раціонально мислити, і в результаті стають безвольними трансляторами агітпропу. Країна в стані психічної епідемії перестає розвиватися і не в змозі подолати кризу.

12. Настав час вже зрозуміти всім, що Путін - це криза, що Путін - це війна. Є Путін - є криза і війна, немає Путіна - немає кризи і немає війни. Путін повинен піти в ім'я миру і процвітання нашої країни.

13. Згоден, що боротьба з Путіним, в якій беруть участь різні політичні сили, може і не закінчитися перемогою демократії. Може закінчитися приходом до влади крайніх націоналістів, бо ненависть до інородців, кавказців дуже сильна. Вона до того ж розпалюється офіційною владою. Крім того, всі ці акції протесту пофарбовані швидше в бордово-червоні, а може бути, і в коричневі тони... Просто так таке не проходить. Тому загроза, що після Путіна у нас буде щось таке зовсім вже кошмарне, фашистське, існує.

14. Насправді проблема Росії - це росіяни. Головний ворог Росії - це ми самі, наше багатовікове рабство, лицемірство і одночасно чиношанування, бажання облизати начальника незалежно від його рангу. Типова поведінка нашої людини: спочатку самозабутньо облизувати начальника - директора корпорації або президента країни і отримувати від цього глибоке задоволення, а потім, коли ця людина спіткнеться, встромити йому ніж у спину. Такий народ, іншого немає.

15. Я люблю Росію і бажаю їй добра. Мені здається, що критикувати Путіна - це дуже патріотична справа, тому що ці люди ведуть Росію до краху. Думаю, що всі, хто їх підтримує, фактично підтримують режим, який руйнує державу, і тому є русофобами. А ті, хто цей режим критикує, бореться з ним, - патріоти.

Сьогодні, 27 лютого, о 17:00 у Києві вшанують пам'ять опозиціонера, друга України, Бориса Нємцова.Лекція НВ

ВЕЛИКІ ГРОШІ З ЄВГЕНОМ ЧЕРНЯКОМ

Три години практичних порад та відповідей на будь-які питання від голови наглядової ради Global Spirit та автора популярного YouTube-каналу про бізнес та фінанси — Big Money

Докладніше