Швейцарська лабораторія спростувала слова Лаврова щодо отруєння Скрипаля речовиною BZ

15 квітня 2018, 14:59
7740
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Сергій Лавров

Хімічна лабораторія швейцарського міста Шпіц не підтвердила слів міністра закордонних справ Росії Сергія Лаврова про те, що вони нібито встановили, що "Сергій та Юлія Скрипалі були отруєні речовиною BZ, яка є в арсеналі країн Заходу".

Відповідні записи опублікували у Twitter лабораторії.

Зокрема, там сказано, що всі коментарі уповноважена давати Організація із заборони хімічної зброї. Крім того, британська лабораторія у Портон-Дауні встановила, що отруйна речовина належить до класу Новачок, і потрібно виходити саме з цього, зазначають швейцарські хіміки.

Нагадаємо, що 14 квітня міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров поставив під сумнів висновки Організації із заборони хімічної зброї (ОЗХЗ) у справі про отруєння колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля і його дочки Юлії у британському Солсбері. Він заявив, що в оприлюдненій цього тижня доповіді ОЗХЗ було використано інформацію швейцарської лабораторії у Шпіці.

Глава МЗС Росії стверджує, що експерти цієї лабораторії встановили, що клінічна картина отруєння Скрипалів схожа на вплив отруйної речовини BZ, яку, за словами Лаврова, мають країни Заходу.

Сергія Скрипаля та його доньку Юлію отруїли нервово-паралітичною речовиною Новачок у березні 2018 року. Юлія Скрипаль вже покинула лікарню і перебуває під охороною поліції в секретному місці. Її батько досі у шпиталі, але його стан поліпшився.

Росія заперечує будь-яку свою причетність до гучного замаху.

Дивіться також

Раніше Організація із заборони хімічної зброї у своєму звіті щодо розслідування отруєння Скрипалів підтвердила висновки Великобританії, проте назву та походження хімічної речовини розкрито не було.