"Шатдаун" в США: Трамп підписав тимчасовий бюджет

23 січня 2018, 07:34
765
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Трамп підписав закон, що продовжує фінансування уряду США до 8 лютого

Президент США Дональд Трамп підписав прийнятий раніше обома палатами Конгресу закон, який подовжує фінансування роботи федерального уряду США до 8 лютого.

Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

Хоча триденне припинення роботи федерального уряду завершилося, республіканці та демократи поки так і не домовилися з бюджетних питань, зокрема, про фінансування програм у сфері імміграції, військові соціальні видатки, і 8 лютого уряд може знову опинитися без грошей.

При цьому республіканці запевнили демократів, що найближчими днями винесуть на голосування законопроект про статус нелегальних мігрантів та їхніх дітей.

Для проходження бюджетного законопроекту через Сенат необхідна підтримка щонайменше 60 сенаторів, тобто республіканці не можуть ухвалити його без підтримки хоча б частини демократів.

Демократи наполягають на захисті від депортації дітей, які прибули в США неповнолітніми, а республіканці відмовилися обговорювати це питання до ухвалення законопроекту про продовження фінансування роботи уряду.

Проблемним моментом також вважався бюджет міністерства оборони. Республіканці запропонували збільшити обсяг коштів, що виділяються на оборону, тоді як демократи вимагали розширити невійськові статті бюджету.

Крім того, партії розійшлися в поглядах на фінансування соціального страхування та будівництва стіни на кордоні з Мексикою.

Раніше Конгрес США проголосував за резолюцію про відновлення фінансування роботи уряду.

Нагадаємо, в ніч з 19 на 20 січня в США офіційно почалася урядовий "шатдаун". Це означає практично повне припинення фінансування держструктур. "Шатдаун" може загрожувати мільярдними втратами країні, навіть якщо він триватиме кілька днів.