Новий генсек німецького ХДС і можлива наступниця Меркель. Хто така Аннегрет Крамп-Карренбауер

26 лютого 2018, 17:50
1406
PR
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Ангела Меркель (праворуч) номінувала кандидатуру Аннегрет Крамп-Карренбауер (ліворуч) на посаду генерального секретаря ХДС 19 лютого

26 лютого на партійній конференції німецького Християнсько-демократичного союзу затвердили кандидатуру Аннегрет Крамп-Карренбауер на посаду генерального секретаря цієї партії замість Петера Таубера, який раніше оголосив про свою відставку.

НВ розповідає, що про неї відомо.

Жінка з консервативної родини з успішною політичною кар'єрою

Аннегрет Крамп-Карренбауер народилася 9 серпня 1962 року в Західній Німеччині в консервативній католицькій родині. Зараз вона одружена з гірським інженером і у неї троє синів. Поки вона працювала над своєю політичною кар'єрою, її чоловік деякий час залишався вдома, щоб займатися вихованням дітей.

Аннегрет Крамп-Карренбауер разом з Папою Римським Бенедиктом XVI в лютому 2013 року/Фото: EPA

Вона вивчала політологію та юриспруденцію в Трірському і Саарському університетах, в 1990 році отримала ступінь магістра політичних наук.

У 1991-1998 роках Крамп-Карренбауер працювала референтом в Саарському відділенні ХДС, а в 1999 році вона стала особистим асистентом голови фракції ХДС в ландтаг (місцевий парламент в Німеччині – ред.) І майбутнього прем'єр-міністра землі Саар Петера Мюллера.

З 2000 до 2004 року обіймала посаду міністра внутрішніх справ в уряді Саара, ставши першою жінкою в Німеччині, яка посіла цю посаду.

Прем'єр-міністр федеральної землі Саар

У січні 2011 року Крамп-Карренбауер стала наступницею Петера Мюллера на посаді прем'єр-міністра землі Саар. Сам Мюллер став суддею Федерального конституційного суду Німеччини.

У січні 2012 року Крамп-Карренбауер розпустила коаліцію, в яку входила ліберальна Вільна демократична партія, і звинуватила цю партію в "самоліквідації". Крамп-Карренбауер також заявляла, що трипартійна коаліція, що включає Зелених, Вільну демократичну партію і її власний ХДС втратили необхідні "довіру, стабільність і здатність діяти". Після цього ХДС на чолі з Крамп-Карренбауер виграв місцеві вибори, а Вільна демократична партія не змогла пройти до місцевого парламенту, отримавши лише 1,2% голосів. Це стало успішною перевіркою антикризової політики канцлера Німеччини Ангели Меркель після початку європейської боргової кризи.

На національному рівні в 2011-2014 роках Крамп-Карренбауер займала посаду уповноваженої ФРН у справах культури згідно з договором про Франко-Німецьку співпраці. Вона все ще є членом Групи німецько-французької дружби, створеної німецьким Бундесратом і французьким Сенатом. Володіє французькою мовою і продовжує брати уроки, щоб поліпшити її знання.

Будучи одним з представників німецьких земель в Бундесраті, Крамп-Карренбауер працює в Комітеті у справах культури, Комітеті із закордонних справ і Комітеті з питань оборони.

Вона також була делегатом ХДС у Федеральній конвенції з метою обрання президента Німеччини в 2012 та 2017 років роках. Під час переговорів про створення так званої Великої коаліції після федеральних виборів 2013 вона була частиною команди керівництва делегацій ХДС/ХСС.

На місцевих виборах в березні 2017 ХДС на чолі з Крамп-Карренбауер отримав 40,7% голосів.

Аннегрет Крамп-Карренбауер разом з чоловіком Гельмутом Карренбауером після перемоги ХДС на виборах в березні 2017 года/Фото: EPA

Політична позиція

Крамп-Карренбауер відома як центристський політик.

Коли мер Гамбурга Олаф Шольц подав клопотання про обов'язкову квоту для жінок у наглядових радах Бундесрату в 2012 році, вона приєдналася до урядів земель, контрольованих соціал-демократами, і проголосувала за законопроект. При цьому вона підтримала ініціативу, висунуту проти канцлера Ангели Меркель і урядів земель, контрольованих ХДС.

Однак в цілому Крамп-Карренбауер підтримує політику Меркель, її навіть називають можливою наступницею канцлера.

У 2013 році, коли Федеральний конституційний суд виніс рішення на користь рівності за податками для одностатевих пар, Крамп-Карренбауер висловила стурбованість з приводу надання одностатевим парам прав на усиновлення дітей. У 2015 році вона викликала дискусію в суспільстві, заявивши, що "якщо ми змінимо (визначення шлюбу – ред.) на довгострокове відповідальне партнерство між двома дорослими, тоді не виключені й інші вимоги, такі як шлюб між близькими родичами або більш ніж двох осіб".

НВ

Зверніть увагу

4 січня, 09:45
Лонгріди
thumb img
Спецпроект
20 грудня 2018, 15:13
Лонгріди
thumb img
Спецпроект