Мей представить у парламенті "план Б" щодо Brexit

21 січня, 00:42
792
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

EPA

Деталі нового плану Терези Мей щодо Brexit не розголошуються

У понеділок, 21 січня, прем'єр-міністр Великої Британії Тереза Мей представить парламенту оновлений план щодо Brexit.

Як передає Інтерфакс-Україна, деталі нового плану Мей щодо Brexit не розголошуються, проте ЗМІ очікують, що прем'єру доведеться досить істотно змінити свою позицію щодо угоди, щоб залучити на свою сторону лейбористів.

ЗМІ відзначають, що члени парламенту зможуть вносити поправки до пропозиції Мей. Це означає, що депутати зможуть висловити свої ідеї щодо Brexit, які вони зможуть представити на голосування.

Так, очікується, що своє бачення ситуації з Brexit представить лідер Лейбористської партії Джеремі Корбін. Також пропозицію можуть представити активні прихильники Brexit в Консервативної партії, які прагнуть виключити з угоди з ЄС положення про "страхувальний план" для Ірландії. Крім того, члени парламенту можуть запропонувати поправку, що вимагає нового референдуму щодо Brexit.

Обговорення та голосування за пропозиціями заплановано в палаті громад на 29 січня, тобто рівно за два місяці до ймовірної дати виходу Великої Британії з ЄС.

Як зазначається, перед виступом в парламенті Мей запланувала зустрічі з деякими британськими міністрами у заміській резиденції Чекерс. У той же час про плани її зустрічей з опозиційними членами парламенту не повідомлялося.

Нагадаємо, озвучувати так званий "план Б" Тереза Мей буде змушена через те, що її попередня угода, узгоджена з ЄС, 15 січня провалилася в британському парламенті. За угоду Мей проголосували тільки 202 депутати, проти - 432. Експерти припускали, що угода зазнає поразки, проте не очікували, що стільки парламентаріїв проголосують проти неї.

Незважаючи на провал угоди, Мей змогла вистояти в голосуванні про недовіру, яке в парламенті ініціював глава опозиційної Лейбористської партії Джеремі Корбін.

Остаточний вихід Британії з Євросоюзу було заплановано на 29 березня 2019 року.

23 червня 2016 року британці на референдумі сказали "ні" збереженню членства Великої Британії у складі Європейського Союзу. За вихід країни з ЄС проголосувало 52% виборців, проти - 48%. Шотландія і Північна Ірландія переважно проголосували за збереження членства Сполученого Королівства в ЄС, а Уельс і Англія підтримали Brexit.