Екс-президенту Тайваню дали тюремний термін через прослуховування політика

15 травня 2018, 12:15
103
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Ма Інцзю керував Тайванем в 2008-2016 роках

Верховний суд Тайваню у вівторок, 15 травня, засудив до чотирьох місяців тюремного ув'язнення колишнього президента країни Ма Інцзю (займав цей пост в 2008-2016 роках).

Його визнали винним у сприянні витоку конфіденційних даних, повідомляє Reuters.

Суд встановив, що Ма Інцзю сприяв витоку інформації, пов'язаної з національною безпекою, і особистістю одного з опозиційних політиків, яка повинна була залишатися конфіденційною.

Цим депутатом є опозиціонер Ке Цзяньмін, який і подав позов до суду проти екс-президента. Згідно з матеріалами справи, Ма Інцзю спонукав тодішнього генпрокурора Тайваню Хуан Шимина незаконно розкрити і передати йому зміст телефонних переговорів, які Ке Цзяньмін проводив з колишнім спікером парламенту Ван Цзіньпіном.

Розмова прослуховувалася в рамках слідчих дій. Також звинувачений у цій справі генпрокурор Хуан Шимін в лютому 2015 року був засуджений до 15 місяців в'язниці за розголошення слідчої таємниці та порушення закону про захист персональних даних.

Ма Інцзю, якого суд нижчої інстанції раніше визнав невинним у цій справі, має намір оскаржити вирок. Згідно з тайваньським законодавством, невеликий тюремний термін може бути замінено штрафом - у даному випадку він складе близько $4 тис.

Геноцид, корупція і державна зрада. Хто з глав держав потрапляв під суд і за що