11 грудня 2018, вівторок

Чверть молоді в ЄС живе з батьками

1 коментувати
Молоді люди вирішують з'їхати від батьків ближче до 20 років, але не всім це вдається
Фото kid101.com

Молоді люди вирішують з'їхати від батьків ближче до 20 років, але не всім це вдається

У країнах ЄС кожна четверта молода людина віком від 25 до 34 років живе з батьками. А в середньому європейці з'їжджають у 26 - такі дані Євростату, повідомляє Радіо НВ

Де живе найбільш і найменш самостійна молодь в ЄС

У країнах Північної Європи частка людей від 25 до 34, що живуть з батьками, становить менше 10%, свідчать дані Євростату. Наприклад, у Данії – близько 4%, стільки ж у Фінляндії, а в Швеції – 6%. У той же час як у Хорватії, Словаччині, Греції та Мальті таких понад половина.

У 2017 році найбільш рано залишали батьківський дім молоді люди у країнах Північної Європи – у Швеції, Данії, Фінляндії, а також у Люксембурзі - приблизно у 21 рік. В Естонії, Бельгії, Німеччині та Нідерландах – у 23 роки, у 24 – у Франції та Великій Британії.

Найдовше у батьківському гнізді залишаються молоді люди у Мальті та Хорватії – у середньому до 32

Найдовше у батьківському гнізді залишаються молоді люди у Мальті та Хорватії – у середньому до 32. У Словаччині та Італії – до 30. У Греції, Іспанії, Португалії та Болгарії – у середньому до 29.

Багато молодих людей в Ізраїлі відразу після школи йдуть в армію. Службу вони закінчують приблизно в 21 рік. Повертатися додому після армії для них велика рідкість.

Зазвичай молоді люди вирішують з'їхати від батьків ближче до 20 років, розповідає психолог Наталя Кухтіна. Утім у деяких країнах життя з батьками зумовлене традиціями, зазначає фахівець.

"Будь-яка людина прагне до сепарації від батьків. Зазвичай це відбувається в 20-21. Тому що мозок будь-якої людини дозріває в 21 рік - ось до цього віку приблизно, - пояснює психолог. - Тобто фізичні потреби і психологічна зрілість саме до цього віку приходять у відповідність одне з одним".

Україна: молодих людей тримає квартирне питання

В Україні ж з батьками лишаються ті молоді люди, сім'ї яких не мають коштів, аби оплатити додаткове житло, зазначає експерт Інституту демографії та соціальних досліджень Людмила Черенько.

Ті молоді люди, які здобувають освіту в рідному місті, затримуються у рідному домі на довший час

"Коли молоді люди, в яких нема сімей, живуть з батьками, це ще не така велика проблема – це вже залежить від їхніх рис характеру та самостійності, - каже Черенько. - Але коли в одному домогосподарстві живе декілька сімей різних поколінь – це вже дійсно проблема. Чим більше людей проживає в домогосподарстві, тим воно бідніше. І це практично пряма залежність".

Утім, все ж українська молодь старається з'їхати від батьків щонайраніше. Зазвичай це стається під час виїзду на навчання у вищий навчальний заклад в інше місто. Ті ж молоді люди, які здобувають освіту в рідному місті, затримуються у "батьківському гнізді" на довший час.

У 2009-му році дослідники з Великої Британії з`ясували, що батьки, які живуть разом з дітьми, частіше страждають від депресії. Згідно з роботою британських вчених, найбільший рівень депресивних розладів спостерігаються в тих сім`ях, де всі діти проживали разом з батьками. Серед батьків, що проживають окремо від дітей, частіше зустрічалися одружені, такі, що працюють, а також більш молоді.

Журнал НВ
за спеціальною ціною

Передплата журналу Новое Время до кінця грудня дешевше на 100 грн! Передплатіть зараз на 12 місяців лише за 559 грн.

Передплатити журнал
Ukraine-2020

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Країни ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: