«Наїзд Офісу президента на генерала». Критика Марченка може бути підготовкою для зміни Залужного — інтерв'ю з Костенком

14 серпня, 21:10
Ексклюзив НВ
Нардеп Роман Костенко зараз перебуває на півдні України (Фото:Роман Костенко | Facebook)

Нардеп Роман Костенко зараз перебуває на півдні України (Фото:Роман Костенко | Facebook)

Навіщо Міністерство оборони розкритикувало генерала Дмитра Марченка, який займається обороною Миколаївської області, і чи насправді він розсекретив військові таємниці, Радіо НВ з’ясовувало у народного депутата, секретаря Комітету ВР з питань нацбезпеки Романа Костенка.

https://www.youtube.com/watch?v=bT0VTDup6Fw

 — Голова Миколаївської ОВА Віталій Кім сказав, що він і генерал Дмитро Марченко зараз займаються обороною області і анонсував серйозні результати. Можете натякнути про що йдеться?

Відео дня

— Я не буду говорити конкретно, про що йдеться. Але, звісно, про якісь дії проти РФ. Я хотів сказати, що крім Віталія Кіма і Дмитра Марченка обороною займається і Андрій Гнатов, який є взагалі керівником тактичної групи Примор’я. І всі в комплексі зараз тут, скажімо так, тримають оборону. Але хотілося б, щоб словосполучення «тримають оборону» відійшло в минуле і перейшли до фрази «звільняють наші території».

— Марченка вже вдруге призначили керувати обороною Миколаївської області. Він в медіа розповідав, що Україна планує деокупувати Херсон і завершити фазу війни до кінця року. Мені здається, що цим його тезам не дуже зраділи в Міністерстві оборони. Ганна Маляр сказала, що військові не повинні розповідати про плани Збройних сил України, а журналісти не повинні про них запитувати. Як ви до цього ставитеся?

— Якщо конкретно про те, що відбулося, то, з мого погляду, це було не про те, що військові не повинні розповідати, а про те, що є популярний генерал в народі. Це побачили в Офісі президента і вирішили його таким чином осадити. Читаючи те інтерв'ю, яке давав Марченко, я не побачив нічого такого секретного або хоча б для службового користування, про що можна було так говорити.

Це, з мого погляду, наїзд на генерала, [щоб] не давати можливості стати йому більш популярним або розмовляти з народом. Він сказав те, що і говорили до цього і інші, але до цього ревниво поставився Офіс президента і через свій рупор, зокрема Ганну Маляр, намагалися його якось присадити.

— Можу підтвердити, що Марченко не сказав нічого нового, наприклад, у порівнянні з тим же радником голови ОП Олексієм Арестовичем.

— Є багато теорій щодо того, чому так сталося. У нас же в ОП медійні люди, які розуміють, що таке популярність тієї чи іншої людини. Їм щодня надсилають [звіт], кого найбільше зараз читають або кого найбільше цитують в ЗМІ. І туди звісно, потрапив Марченко. Ми з ним розмовляємо: він цього не прагне. У нього запитали, він сказав свою точку зору як бойового генерала.

Люди ж бачать щирість: коли ти не вигадуєш щось, а просто говориш від себе, як воно є, розповідаєш, як було. А таке реально було, те що він говорив про готовність півдня до оборони. Я був цьому свідком, приїхав на три дні пізніше до нього.

poster
Сьогодні в Україні з Андрієм Смирновим

Дайджест новин від відповідального редактора журналу НВ

Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Показати ще новини
Радіо НВ
X