У камері Балуха поставили камеру. Він голодує 95 днів

21 червня 2018, 15:43

У камері сімферопольського СІЗО, де утримують українського активіста Володимира Балуха, встановили відеоспостереження, повідомляє портал Крим.Реалії із посиланням на заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза.

"У нього в камері встановили додатково відеоспостереження. Такі методи практикуються в особливих випадках. З огляду на його резонансну справу і те, що він публічний – це дратує керівництво. Кожен день до нього приходять з перевірками. Ситуація у нього досить складна, але він продовжує тримати голодування", – сказав Чийгоз.

Реклама

Станом на 21 червня Балух голодує вже 95-ту добу. Він оголосив такий протест через незгоду із судовими переслідуваннями, які називає сфальсифікованими. Адвокат Балуха Ольга Дінзе повідомляла, що український активіст за час голодування втратив 30 кг ваги.

15 червня "суд" подовжив йому арешт на два місяці - до 14 серпня.

Голодування Балуха: українцю продовжили арешт на два місяці, йому стало погано в суді

Балуха затримали 8 грудня 2016 року в його будинку в Роздольненському районі Криму, анексованого Росією. Російська влада висунула Балуху обвинувачення у зберіганні боєприпасів, його засудили до 3 років і 5 місяців позбавлення волі в колонії-поселенні та до штрафу в розмірі 10 тисяч рублів (близько 4,6 тис. грн).

Згодом проти Балуха була порушена нова справа – через заяву Валерія Ткаченка, начальника ізолятора тимчасового тримання в селищі Роздольне, який стверджує, ніби Балух його побив. При цьому сам активіст та його захист говорять про протилежне - що це Ткаченко напав на ув'язненого.

Захист Балуха та правозахисники відзначають, що він став жертвою репресій за проукраїнську позицію – через прапор України на подвір’ї свого будинку.

Редактор: Інна Семенова
poster
Сьогодні в Україні з Андрієм Смирновим

Дайджест новин від відповідального редактора журналу NV

Показати ще новини