АЕС підключені та набирають потужність, більшості споживачів України дадуть світло в найближчі години — ДТЕК

24 листопада, 22:29
Київ після російських атак 23 листопада 2022 року: мешканці столиці заряджають телефони в пункті незламності (Фото:REUTERS/Valentyn Ogirenko)

Київ після російських атак 23 листопада 2022 року: мешканці столиці заряджають телефони в пункті незламності (Фото:REUTERS/Valentyn Ogirenko)

Знову підключені до енергомережі українські АЕС почали видавати перші кіловати електроенергії, після чого, як очікується, наберуть потужність і зможуть забезпечити електрикою більшість українців вже протягом найближчих годин.

Про це увечері 24 листопада заявив в ефірі телемарафону виконавчий директор ДТЕК Дмитро Сахарук.

«Вже почалися активні дії щодо навантаження АЕС, вони почали видавати перші кіловати. Найближчим часом більшість споживачів можна буде підключити. Почнуться графікові відключення, щоб забезпечити економію, як це було до обстрілу, але не стовідсотковий блекаут міст, регіонів, частин областей», — сказав Сахарук пояснивши, що після того, як атомні станції, що вже включилися в роботу, наберуть потужність, ситуація з енергозабезпеченням покращиться.

Відео дня

Він зазначив, що станом на вечір четверга ДТЕК має у роботі майже повний склад обладнання, що працювало до вчорашньої атаки.

За його словами, зокрема, у Києві, де знеструмленими залишаються приблизно 60% жителів, світло спочатку може подаватися по дві-три години, доки не буде збільшено обсяг електроенергії, що надходить до столиці.

При цьому, зазначив Сахарук, система показує свою здатність відновлюватися після блекауту, спровокованого ракетною атакою 23 листопада. Завдяки професійним діям українських військових, енергетиків, місцевої влади енергосистему України не вдалося повністю паралізувати.

«Так, це був блекаут. Тепер ми дивимося, як система відновлюється після нього. Справді, спрацювала автоматика, що захистила обладнання, система вимкнулася. Але енергетики почали повертати її до життя одразу після закінчення обстрілів», – пояснив Сахарук.

Він пояснив, що енергетикам ДТЕК довелося, зокрема, лагодити транзитну лінію на лівий берег Києва, яка була суттєво пошкоджена внаслідок падіння ворожої ракети.

Оцінюючи ситуацію, Сахарук зазначив, що вона складніша на лівому березі Дніпра, оскільки більше пошкоджених об'єктів, а можливостей швидко заживити споживачів менше.

«Загалом в Україні немає місць, де все добре, де не вимикається світло, але воно потроху повертається», — резюмував виконавчий директор ДТЕК.

Як повідомлялося, всі українські АЕС (Південноукраїнська, Хмельницька, Рівненська та Запорізька АЕС, яка не постачає електроенергію в мережу, а лише отримує її для власних потреб) були вперше в історії відключені від мережі через російські ракетні удари по енергосистемі України 23 листопада. Внаслідок попереднього обстрілу 15 листопада відключалися лише два блоки ХАЕС та один РАЕС.

Редактор: Інна Семенова
poster
Сьогодні в Україні з Андрієм Смирновим

Дайджест новин від відповідального редактора журналу НВ

Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Показати ще новини
Радіо НВ
X