Арестович оцінив можливість повторного наступу росіян з боку Білорусі

Окупанти (Фото:Міноборони Росії/Telegram)
Радник Офісу президента Олексій Арестович вважає, що зараз немає безпосередньої небезпеки наземних дій з боку Білорусі.
Про це він написав у Facebook.
За словами Арестовича, білоруська армія не готова і не бажає брати участь в агресії, а російське керівництво бажає, але не готове.
«Близько десяти тисяч російських військовослужбовців зараз в Білорусі - і це не єдине угруповання, а солянка з різних підрозділів з різними завданнями, частина взагалі вирішує проблеми тилового та інфраструктурного забезпечення», — йдеться в повідомленні.
Арестович зазначає, що для того, щоб небезпека стала значущою, кількість наземних військ ЗС РФ в Білорусі має дійти до 20−25 тисяч військ щонайменше, що будуть зведені в ударне угруповання.
«До цього ще дуже далеко, якщо це загалом у планах. Поки що все виглядає так, що основне завдання білоруського угруповання російських військ — це створювати загрозу без вторгнення, щоб ми не могли зняти війська із захисту півночі на інші напрямки», — вважає Арестович.
10 жовтня білоруський диктатор Олександр Лукашенко заявив, що Мінськ і Москва домовилися про розгортання регіонального угруповання військ. Лукашенко заявив, що основу угруповання становитимуть збройні сили Білорусі. Водночас він доручив прийняти та розмістити «не одну тисячу» російських військових на території республіки.
15 жовтня в Міноборони Білорусі повідомили про прибуття на територію республіки «перших ешелонів» з російськими військовослужбовцями, що входять до складу так званого регіонального угруповання військ РФ і РБ.
За даними ЗМІ, Лукашенко вирішив розпочати приховану мобілізацію у Білорусі. 13 жовтня парламент РБ у першому читанні ухвалив законопроєкт, яким пропонується обмежити виїзд із країни для громадян.
Диктатор Олександр Лукашенко заперечує, що у Білорусі проводиться прихована мобілізація. Також, за його словами, він не готується до війни.
У Генштабі ЗСУ повідомили, що загроза відновлення наступу РФ на Україну на північному фронті зростає. Однак ціллю агресора буде не Київ. Цього разу напрям наступу може бути змінено на захід білорусько-українського кордону для перерізання основних логістичних артерій постачання озброєння та військової техніки Україні від країн-партнерів.
Тим часом Росія розміщує свою армію на території Білорусі, завдаючи по Україні ракетних ударів.