Тексти Нового Времени. 10 найпопулярніших статей

Тексти Нового Времени. 10 найпопулярніших статей
17 червня НВ виповнюється 2 роки. Ми зібрали статті, які найбільше збентежили вас вас за останні 12 місяців. Найбільш надихаючими стали слова Шимона Переса, який розповів, як будувати державу і взагалі жити. Їх прочитало 200 тисяч читачів

1200 тисяч людей! прочитали промову 92-річного Шимона Переса. Дев'ятий президент Ізраїлю під час візиту в Київ промовив один з найбільш мотивуючих в новій історії України спічів. Він говорив про лінощі, сміливість і зухвалість надії і давав напуття українцям.

ПОВНИЙ ТЕКСТ: Мрійте про більше. Найбільш надихаюча промова форуму YES

ФРАГМЕНТ: досі я кажу молодим хлопцям або дівчатам: друзі, у вас є набагато більше, ніж ви думаєте. Не будьте лінивими. У вас є набагато більше, ніж земля може запропонувати. Ви можете робити речі, які вам не дано. Це урок для всіх.

Україна – одна з найважливіших у світі країн у сфері сільського господарства. Ви дійсно багато поставляєте, і ви не повинні від сільського господарства відмовлятися – ви можете і повинні модернізувати, об'єднати ресурси і таланти народу.

Потенціал у всіх людей – дуже великий. Але всі вони трошки ліниві. Якщо хочете чогось досягти, треба працювати. Нічого не падає з неба. Ми в Ізраїлі дуже багато працювали. Що в цьому поганого? Не знаю... Люди йдуть у відпустку – це марна трата часу. Мені вже 90, і я ніколи не був у відпустці. Мені кажуть: "Ти що, ненормальний? Як же ти відпочиваєш?" А я волію працювати. Я від роботи отримую радість. І не будьте песимістами – це теж марна трата часу, особливо коли часи змінюються.

2Минулоріч в Україну, окрилений тим, що тут відбуваються змінами, зачастив російський бізнесмен Євген Чичваркін. В один зі своїх перших приїздів до Києва він прочитав довжелезну і дуже відверту лекцію про те, як будував бізнес в Росії та Британії. 93 тисячі людей прочитали цей текст. Якщо ви мрієте про власну справу або просто любите яскраву промову без цензури — це чтиво для вас.

ПОВНИЙ ТЕКСТ: Щоб тебе відрізнили від болотяної твані, треба бути пекельним задротом. Чичваркін про перфекціонізм, Путіна та  віскі для Януковича

Питання з залу: Євген, чи не плануєте відкривати бізнес в Україні? Хотілося б частіше бачити вас.

Чічваркін: якби я був морально готовий повернутися в корупційне середовище (а Україна не впоралася з корупцією, незважаючи на те, що всі очікують й рік з гаком пройшов), я повернувся б до Росії, швидше. Де народився, там і згодився, чого кривити душею.

Якщо все-таки відбудеться те, заради чого люди ризикували свободою і життям, і європейські цінності таки переможуть, і для того, щоб ввезти або вивезти не треба буде платити, через те, що ти розвернувся не там, де треба, не треба буде платити данину, нічого давати. Ось якщо ця купа жахливих законів, які були зроблені для того, щоб жити було неможливо, піде в грубку, тоді це питання буде актуальним. Це якщо зовсім чесно.

3Музикант Святослав Вакарчук в інтерв'ю НВ міркував про Україну, українців та лідерів, яких вони обирають.

Дві години розмови пролетіли непомітно — їх катастрофічно забракло. Після інтерв'ю з лідером гурту Океан Ельзи Святославом Вакарчуком ніхто і не збирався розходитися. Хотілося більшого. І гостинний господар пішов готувати каву для десанту журналістів НВ, що висадився до його оселі. На імпровізованій кухні потекла душевна бесіда про подорожі та культурне розмаїття світу. Трохи про високе, багато — про земне.

ПОВНИЙ ТЕКСТ: Нічого не змінилося. Їм потрібне резюме для виборів, і це страшно. Ексклюзивне інтерв'ю Святослава Вакарчука

Бідні, доведені до злиднів люди з ранку до вечора дивляться на клоунів по телевізору, які прикидаються перед МВФ і американцями демократами. При цьому крадуть, брешуть, порушують закони. Найгірше, що всі ці люди — чиновники, у яких дачі, мерседеси, охорона і які нібито живуть на 7 тис. грн на місяць, — увесь час розповідають, що порушувати закони не можна. Так як у них язик не відсохне це все говорити? Все ж я схиляюся до того, що треба намагатися до останнього лишатися в межах закону. Дуже небезпечний шлях — скотитися в бік диктатури. Я дуже боюся і не хочу цього для України. Має бути один кабінет, відповідальний за execution (виконання), неважливо, Кабмін це буде або Адміністрація президента. Бо немає жодної країни у світі, де їх два. Хочете — зробіть, як в Америці: сильний президент, який все вирішує сам, сперечається з парламентом про важливі речі, але виконавча влада в його руках, а якщо він зарветься, є простий і доступний закон про імпічмент і Верховний суд, який завжди може правити за те, щоб його зупинити.

4Знаменитий педіатр Євген Комаровський ставить невтішний діагноз українській владі і дає слушні рекомендації тим, хто хоче жити довго і щасливо

ПОВНИЙ ТЕКСТ: Тривалість життя — це технологія, і не треба винаходити велосипед. Доктор Комаровський в інтерв'ю НВ ставить діагнози і дає рецепти країні

Я мріяв про те, що у нас буде нормальна педіатрія і я зможу вчити лікарів. Ні фіга. Я повинен вчити вас, батьків, виживати. Як відрізнити хорошого лікаря від поганого. Нормальні ліки від "фуфломіцина". Господи, це ж маразм.

Ви ніколи не можете бути впевненим у тому, що за словами лікаря стоїть честь, совість і медична наука. Я хочу, щоб ви розбиралися у вірусах, бактеріях, аналізі крові, невідкладній допомозі, тактиці допомоги своїм дітям, діагностиці. Ви мусите це знати. Не хочете знати — ви реально ризикуєте своїм здоров'ям. Смертельно ризикуєте.

Я всім своїм друзям кажу: раз на рік обов'язково — УЗД з ніг до голови, клінічні аналізи крові і сечі, рентген грудної клітини, ЕКГ. А жінкам ще гінеколог. Інакше ви не мої друзі.

Тривалість життя — це технологія. Не треба винаходити велосипед. Вам 40 років? Давайте зробимо аналізи, перевіримо рівень холестерину, навчимося контролювати артеріальний тиск. Будемо займатися спортом, правильно відпочивати, перестанемо жерти всяку фігню.

5 Чи є секс на війні? Проституція в зоні АТО – не найпатріотичніша тема, про яку мало говорять. Тільки це не означає, що проблеми немає. Журналіст НВ вирушила на Донбас, і зустрілася з жінками, для яких війна стала Великою окружною.

ПОВНИЙ ТЕКСТ: У ліжку з війною. Зона АТО стала епіцентром поширення проституції

Опівдні біля офісу благодійного центру Оберіг, розташованого в контрольованій Україною Костянтинівці Донецької області, починають збиратися жінки. Вони гучно вітають співробітниць центру, перекидаються жартами.

Присутні дами — переважно жінки 30-35 років. Їхній одяг жодним чином не видає роду їхніх занять — типові для Костянтинівки пуховики, светри та штани темних кольорів.

Ірина виділяється серед інших — коротка модельна стрижка, яскравий макіяж та ідеальний татуаж брів. Лише коли вона посміхається, зіпсовані зуби видають багаторічне вживання ін'єкційних наркотиків.

З початком воєнних дій бійці Збройних сил України (ЗСУ) стали для неї головним джерелом доходу. Ірина знімає квартиру з подругою, де вони і приймають клієнтів. У середньому за годину беруть 400 грн. "Ну і, звичайно, клієнти мають накрити стіл, придбати випивку", — діловито додає вона.

У Олени, ще однієї відвідувачки Оберега, запити скромніші. Вона виїжджає до військових за викликом і, крім плати за послуги, бере гроші на таксі. До секс-індустрії пішла кілька місяців тому — відразу після відсидки у в'язниці. "Я вийшла, значить, дивлюся, а тут таке роздолля пішло. Відразу зрозуміла — треба працювати", — розповідає Олена.

З приходом у край військовиків навіть міліція, яка раніше одночасно і кришувала, і гнобила представниць найдавнішої професії, знітилася. "Нехай тільки поткнуться, коли ми на БТР", — по-змовницькому підморгує Олена.

6 Тексти російського політолога Лілії Шевцової завжди актуальні. Вони хвилюють своєю прямотою, тверезістю, відвертістю та сміливістю. Приїжджаючи в Київ, Лілія Шевцова не втомлюється повторювати: в України і українців — більш важлива місія, ніж ми собі уявляємо. Якщо українці «зможуть» і «доведуть», тоді і в Росії та росіян буде шанс.

ПОВНИЙ ТЕКСТ: Ми вас зрадили, ми зламалися на Україні. Політолог Лілія Шевцова – про тих, хто піднімається з колін

Крим – це пастка. Так, Крим дав фантастичний ріст популярності Путіна. Було 60%, стало 80%. У якого лідера зараз такий рейтинг? Кремль скористався Кримом для того, щоб перевести Росію з однієї моделі в іншу за дуже короткий час. З моделі імітації ліберальних інститутів, партнерства із Заходом і Європою Росія перейшла в парадигму війни. Але пастка в тому, що в парадигму війни дуже легко вскочити, а звідти – дуже важко вискочити. Тому Росії, а може, Кремлю будуть потрібні все нові і нові ін'єкції. Коли стаєш наркоманом, щоб бути у формі, тобі потрібні ін'єкції. Тому після України потрібні будуть нові ін'єкції. Зараз – Сирія.

7Юлія Латиніна, російська ліберальна інтелектуалка, зірка Еха Москви й письменниця, дає яскраву назву тому, якою Україна бачиться з Москви, і зізнається, що вірить в її перспективи куди більше, ніж своєї держави

ПОВНИЙ ТЕКСТ: Цирк з кіньми. Російська журналістка й письменниця Юлія Латиніна розповідає, якою Україна бачиться з Москви

Путін — людина, яка давно перебуває при владі і яка дуже хотіла сподобатися Заходу ще в 2000‑х. Його в КДБ навчили, що є Захід, там існує гнила демократія, яка є фасадом для корумпованих політиків, які за фасадом цієї нібито демократії провертають свої справи, збирають офшорні мільярдні статки і вирощують друзів-олігархів. Путін як чесна людина чесно побудував у Росії те ж саме — фейкову демократію, за фасадом якої люди, що перебувають при владі, садять на великі компанії своїх друзів-олігархів, творять темні справи і розпоряджаються мільярдами з офшорних рахунків. І коли він все це будував, то приходив до Заходу і казав: давайте дружити. А ці гади чомусь не хотіли. Вони чомусь говорили йому, що він будує щось не те. Але він точно знав, що будує те ж саме! Ви розумієте його трагедію?

Тому, щоб визнати, що не Америка влаштувала Майдан, Путіну треба визнати, що той лад, який він створив у Росії, не сприяє процвітанню і не є тим ладом, що існує в США. А людина, рідко здатна визнати, що все, що вона робила,— неправильно. Йому легше вважати себе рятівником Росії, яка встала з колін, і всі через це його не люблять.

8Унікальний за своєю абсурдністю матеріал нам надіслали з Америки. Українка, яка живе в США, побувала в Криму і розпитала кримчан, що вони думають про Сполучені Штати. Її репортаж — яскрава ілюстрація того, який бардак може панувати в головах людей, які дивляться російське ТБ. Якщо ви думаєте, що уявляєте хід їхніх думок — прочитайте цей текст і здивуєтеся.

ПОВНИЙ ТЕКСТ: Страшна країна, шкода їх. Монологи кримчан про Америку

– Страшна країна, – зітхнув він, – нічого, крім свого життя, їх не цікавить, шкода їх. Нещасні люди, нещасна країна. А всі біди у них, тому що вони не православні. Які біди? Ну як? Криза у них постійна, цунамі, снігопади. Ні, ну не цунамі, а цей, як його, ураган їх переслідує, і міста в них зникають. Кажуть, до речі, що вона як континент скоро зникне. І уряд їх постійно зомбує. Їм втирають про демократію, але нічого подібного там немає і бути не може. Політика, яку їхній уряд веде по відношенню до інших країн, це людожерство справжнісіньке, поважати їх нема за що. Людей там майже не залишилося, тільки зомбі ходять. Зомбовані політикою, покупками... ну що треба більше купувати товарів, їжі. Вони постійно їдять, всі дуже товсті. Спочатку їдять, а потім худнуть, це все через гроші, з них постійно викачують гроші. Хто викачує? Ну хто, капіталісти, уряд. Які звичаї я знаю? Ну знаю, що вони задирають ноги на стіл, що в нас свинством вважається. Їдять без кінця... фальшиво посміхаються всім, лицемірні дуже. Санкції? Ой, та нам їхні санкції ну до усрачки, вибачте за грубе слово! Вони нас хочуть покарати? Та плювали ми на їхній сир, на фіг він нам потрібен? А море вони в нас не відберуть.

Коли я намагалася боязко заперечити, що, мовляв, не всі там людожери, таксист дивився на мене з жалем: і мене обробили, і я потрапила в розряд зомбованих. 

9Росія розгорнула масштабну кампанію навколо будівництва мосту з анексованого Криму в Краснодарський край. Чи справді можливо втілити в життя амбітний проект Кремля вартістю близько $3 млрд, з'ясовувало НВ

ПОВНИЙ ТЕКСТ: Розвідний міст. У Керченській протоці кипить будівництво - чи реальні плани Кремля з'єднати півострів з берегами Росії?

Багато хто переконаний, що повноцінний міст в Керченській протоці побудувати взагалі неможливо. Інженери, фахівці з мостового будівництва, з якими поспілкувалося НВ, припускають таку можливість, але вважають, що в тому вигляді, в якому будівництво розпочала Росія, проект приречений на провал.

Путін – далеко не перший політик, який замахнувся на те, щоб прокласти твердий шлях через Керченську протоку. У 1943-му за наказом Адольфа Гітлера його особистий архітектор Альберт Шпеєр почав спорудження п'ятикілометрового мосту в Керченській протоці.

«У ті часи в Гітлера не вийшло добудувати міст, хоч він і провіз до Криму металеві конструкції. Радянська армія звільнила півострів, німці відступили. Потім радянська сторона використовувала ці конструкції, щоб добудувати міст, - розповідає НВ інженер Георгій Росновський, який вивчає можливість будівництва цього мостового переходу вже більше 20-ти років. - Техніка була слабкою, та ще й у поспіху, на дерев'яних палях подвійної довжини – для такої геології це не годиться. Побудували одноколійну залізницю. Частина делегації, яка була тоді на Ялтинській конференції, навіть проїхала на поїзді по цьому мосту».

Але вже навесні 1945 року льодохід зруйнував цей міст. Руйнувалися ті опори, які не були забетоновані, або ті, де не були зроблені льодорізи, каже Росновський.

10Блаженніший Любомир Гузар, колишній предстоятель Української Греко-Католицької Церкви, в інтерв'ю НВ пояснює, чому сучасні українські політики та олігархи-нувориші не можуть бути лідерами для нації

Якщо будете читати, читайте українською. Мова колишнього предстоятеля Української Греко-Католицької Церкви — дуже особлива.

ПОВНИЙ ТЕКСТ: Україні не вистачає еліт. Любомир Гузар розповів, чому нинішні політики та олігархи нікуди не приведуть країну

Ми починаємо щораз більше усвідомлювати, що треба щось собі і з собою робити. Що якщо хочемо направду йти вперед, то мусимо працювати та притримуватися цінностей. Перш за все, то покоління, що підростає і яким зараз 25 років, що розуміють потребу праці, співпраці, культури, потребу притримуватися певних духовних цінностей. Дивіться, як повільно гине корупція. А корупція – то недуга особистої душі. Дивіться, скільки ще людей хворих на корупцію, скільки ще того є. Як воно тяжко гине. Але ж я думаю, що зміни починають рухатися.

Якось нема проводу, нема когось, хто б надавав тон. Нема у політичному житті нічого такого, щоб були справжні духовні провідники. Хто відповідає за політичне життя, суспільне благо? Ті, що ми їх називаємо олігархами – то скоробагатьки, вони не є жодна еліта. Вони марнують ті гроші. Якби ті скоробагатьки мали якісь духовні цінності, то Україна не була б у таких фінансових клопотах. Вони мають купу грошей, але не знають, що з ними робити.


Дякуємо, що читаєте нас вже 2 роки!

Ваше Новое Время


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Крупним планом ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: