Запитайте в Марисі Нікітюк - фото

Запитайте в Марисі Нікітюк

21 березня 2018, 12:47

Український режисер — про улюблені фільми, відпочинок та аромати

Українська сценаристка і режисер Марися Нікітюк торік отримала в Каннах нагороду імені Кшиштофа Кесльовського за найкращий сценарій, а цьогоріч її фільм Коли падають дерева потрапив до конкурсної програми Берлінського кінофестивалю. НВ STYLE зустрівся із Нікітюк, щоб познайомитися з нею ближче

Відео дня

Про фільм Коли падають дерева

Якщо говорити про головну ідею фільму, то її можна сформулювати так: усі персонажі зіштовхуються із питанням власної свободи і несвободи, виходу за рамки, вірності собі в своїх рішеннях, незважаючи на соціум і не піддаючись на провокації. Нагорода в Каннах забезпечила стрічці фінансову підтримку на деякий час. Фонди охочіше почали давати гроші.

Про Берлінале

Я дуже хотіла потрапити до програми Берлінського кінофестивалю, це сильна платформа. Але все одно не очікувала. У Берліні люблять політичні теми. Коли мені сказали, що я потрапила до програми Берлінале, я плакала. На фестивалі була наша команда: продюсери, основний акторський склад із п'ятирічною Сонею Халаїмовою. Я мріяла пройти з нею за руку червоною доріжкою, і це сталося.

Про головні фільми

Мене захоплюють атмосферні фільми. Але мені ближче говорити про режисерів. Це Бела Тарр, у нього дуже сильна фактура і сюжети. Ларс фон Трієр — він великий експериментатор, а також постійно працює над собою. Я вважаю, що він найкраще за всіх зрозумів жіночу сутність. Думаю, про фільми краще говорити окремо, адже про це я можу розповідати вічно.

Про книги

Література — це моя любов. Я сама пишу, перша моя книга — Безодня. Якщо говорити про письменників, то це Вірджинія Вулф, Маркес, Борхес, Віан. Я просто обожнюю потоки свідомості. З української літератури я люблю період Розстріляного відроження і так звану міську прозу початку ХХ століття: Домонтовича, Хвильового, Буревія.

Про одяг

Я дуже люблю Vivienne Westwood, у мене є кілька суконь цього бренду. Зі взуття подобається Jeffrey Campbell. Так, вони обидві трохи фрікові, але мені близький цей стиль. Іноді знайомі навіть кажуть, що мені пасує те, що я ношу.

Про музику

Я люблю тишу. Але, в принципі, можу слухати щось з останнього Шакіри. Люблю The Rolling Stones за їхні кліпи. Там є чого повчитися, адже кліп — це маленький фільм. Але загалом мене заворожує тиша.

Про аромати

Тут я однолюб. Вже сто років користуюся одним ароматом. Це Jean Paul Gaultier — Classique Intense.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Діліться матеріалом
Радіо НВ
X