Три життя одного мосту  - фото

Три життя одного мосту

23 січня 2020, 17:25

Угорський саперний корпус відбудовує міст Патона через Дніпро в Києві, січень 1942 року. Фото Fortepan

Угорський саперний корпус відбудовує міст Патона через Дніпро в Києві, січень 1942 року. Фото Fortepan

У вересні 1941-го підрозділи Червоної армії залишили Київ. Відступаючи, спецзагони НКВС підірвали всі шляхи сполучення через Дніпро. Міст, який спроектував відомий радянський інженер Євген Патон, почали будувати ще за два роки до початку радянсько-німецької війни. До приходу окупантів від мосту залишилися тільки опори.

Реклама

На відновлення руху через Дніпро біля Києва керівництво рейху підрядило німецьку військово-будівельну компанію Фріца Тодта. Хоча переважно міст Патона відновлювали угорські саперні частини і три тисячі євреїв, яких привезли сюди на примусові роботи зі Східної Європи.

На початку осені 1943 року під час відступу німецькі війська спалили міст. Його третє життя почалося тільки в листопаді 1953 року.

Діліться матеріалом




Радіо NV