Діалоги про бізнес  - фото

Діалоги про бізнес

30 травня 2019, 10:53

Відомі підприємці та СЕО розповіли про те, як використовувати цей період і досягти успіху в епоху змін

Країна після виборів: з одного боку в ній панують страхи, з іншого — великі очікування. Відомі підприємці та СЕО розповіли про те, як використати цей період і досягти успіху в епоху змін

Реклама

Т римайте руку на пульсі. Використовуйте ділову життєву логіку. Спокійно оцінюйте ситуацію. Не орієнтуйтеся на заяви політиків. Із повагою ставтеся до грошей. Робіть ставку на інновації, екстремальне лідерство і людей. І головне — дивіться зараз уважно на ринки і починайте купувати. Наступна така можливість з'явиться лише через 10–15 років.

23 травня у Києві відбулася вже друга цьогоріч зустріч НВ під назвою Діалоги про бізнес, у рамках якої відомі бізнесмени і СЕО поділилися універсальними рецептами і правилами, які працюють у кризу і не тільки.

В Україні знову все змінюється, а світ швидкими темпами рухається вперед. Як отримати з цього періоду максимальну користь? І що потрібно розуміти про країну, перш ніж відкривати власну справу або ставити нові цілі в уже існуючому бізнесі?

На ці та інші питання відповідали власник фінансово-промислової групи ТАС Сергій Тігіпко, екс-президент компанії Київстар Петро Чернишов, голова виконавчої ради керівної компанії фармацевтичної фірми Дарниця Дмитро Шимків і генеральний директор держкомпанії Укрпошта Ігор Смілянський.

НВ публікує головні цитати з виступів учасників дискусії Діалоги про бізнес.

Сергій Тігіпко,

власник фінансово-промислової групи ТАС

Я бачив кризи 1998-го, 2008-го і 2014-го. Ми працюємо, піднімаємося до певного рівня, після чого — девальвація, падіння ВВП і доходів населення, знову відкочуємося. І річ зовсім не в макроекономічній стабільності, яку, до речі, ми навчилися створювати

Наші проблеми у двох речах: корупція (про неї всі говорять, але успіхів у боротьбі поки що не було) і залежність економіки від сировинних ринків

Нам потрібно інвестувати у виробництво, переробляти сировину, заміщати імпорт, тоді ми будемо менше схильні до кризи, але для цього в країні немає архітектури: ні фондів, ні банків розвитку, ні підтримки малого і середнього бізнесу

Коли мене мучать якісь сумніви, я запитую себе: "А хто я?" Зараз я — український бізнесмен. Що я повинен робити? Працювати, заробляти, інвестувати в економіку, створювати робочі місця. Знаючи відповідь на це запитання, простіше будувати бізнес

Дивіться зараз уважно і купуйте. Такі можливості відкриваються раз на 10–15 років

У країні жорстка політична конкуренція, тому не варто орієнтуватися на те, що говорять і обіцяють політики. Потрібно спокійно працювати і тримати руку на пульсі

До грошей важливо ставитися із великою повагою. Якщо ви інвестували в компанію гривню, а вам за неї пропонують 7, — ставтеся із повагою. А не з жадібністю, як багато хто

Петро Чернишов,

екс-президент компанії Київстар,
член ради директорів Київської школи економіки

Корупція — наслідок. В українській економіці є дві інші проблеми. Якщо їх перемогти, інші самоусунуться. Йдеться про створення справедливої судової системи та боротьби з монополіями

Мене часто запитують, коли в Україні з'явиться своя Кремнієва долина. Так ось — ніколи. Тому що наявність крутих айтішників — тільки частина успіху. Потрібні ще юридична система, яка охороняє їхні права та власність, і фінанси. У нас немає ні того, ні іншого

Мій основний принцип управління — добре ставитися до працівників. Розібратися, хто готовий працювати для клієнтів, і піклуватися про них — не тільки платити високу зарплату, але і підбадьорювати, мотивувати, влаштовувати цікаві дискусії

Найбільше в роботі ціную розкіш людського спілкування. Коли я ходив на роботу, завжди був дуже радий, що мене оточували люди, з якими цікаво і корисно спілкуватися. Я збагачувався. Ми часто сперечалися, дискутували, і це надихало

Execution — головна річ у сучасному бізнесі. Але ви не можете робити execution удвічі краще, ніж ваш конкурент. У вас один і той самий ринок, схожі ресурси, схожі люди. Але execution має закон нелінійності. Тобто якщо ви щось робите на 3% краще за конкурента, то у вас може бути на 20% більше клієнтів

Дмитро Шимків,

голова виконавчої ради керівної компанії
фармацевтичної фірми Дарниця

Перший фактор, що допомагає будувати будь-яку організацію: extreme ownership. Коли лідерство — це екстремальна власність. Коли лідер відповідає за все, що відбувається у компанії. Не директор із персоналу або начальник департаменту, а лідер

Завдання лідера — не допомагати всім, а створювати умови, за яких працівники зможуть показувати максимальний результат

Другий фактор — люди. Люди — наріжний камінь будь-якої компанії. І команда має бути різноманітною, особливо під час кризи. Шукайте незручних працівників. Тих, хто сперечається і ставить запитання, тих, у кого інший досвід і відмінна від вашої думка

Третій фактор — мета. Потрібно розуміти, в чому цінність бізнесу, навіщо його створювали, чого планували досягти. Постійно повертайтеся до цих питань у розмові з командою

Четвертий фактор — інновації, які породжують зміни. Думайте нестандартно. Якщо настає криза, зміни мають відбуватися нон-стоп, постійно шукайте нові можливості

І останній, найважливіший, п'ятий фактор — виконання. Критичний момент у роботі з бізнесом — знати і розуміти свої цифри. Від обсягу продажів до бюджету на поточний місяць. Ви хочете залучити інвесторів? Запитайте себе — навіщо? Більшість стартаперів не може відповісти на це питання

Ігор Смілянський,

генеральний директор держкомпанії Укрпошта

Якщо ви хочете робити реформи, ви будете непопулярні у всіх. Щойно ви виходите на арену і заїкаєтеся, що правила мають бути однаковими для всіх, вас тут таки перестають любити

Ще один міф — потрібно перемогти корупцію. Потрібно. Але народу пофіг. Коли я прийшов в Укрпошту, там крали, вибачте, всі. Листоноші за готівку розносили політичну агітацію, водії зливали бензин. І ми перемогли корупцію, але людям все одно. Люди хочуть справедливості, і щоб моя зарплата була меншою

Поки в країні буде трудовий кодекс, ця країна нікуди не піде. Замість того, щоб платити гарні зарплати найкращим працівникам, я плачу службі безпеки, пожежникам. Водночас за хамство клієнтам звільнити не можна

Люди — це все. В Україні не працюють процеси, навіть західні. Працюють люди. Класні, драйвові люди, яким цікаво, які хочуть щось довести і змінити. Ось у таких умовах і народжується успіх

Що мене мотивує? По-перше, незалежність. Я, напевно, був би значно багатшою людиною, якби брав хабарі. Але значно дорожче коштує можливість послати.

Поговорили про гроші: 23 травня у Києві відбулася вже друга в цьогоріч зустріч НВ

Діліться матеріалом




Радіо NV