Боксер Усик — Герой України?  - фото

Боксер Усик — Герой України?

26 липня 2018, 12:07

НВ з'ясував у співвітчизників, що вони думають про переможний бій Олександра Усика в Москві та ініціативу прем'єр-міністра Володимира Гройсмана присвоїти боксерові звання Героя України

НВ з'ясував у співвітчизників, що вони думають про переможний бій Олександра Усика в Москві та ініціативу прем'єр-міністра Володимира Гройсмана присвоїти боксеру звання Героя України

Відео дня

Усик — талановитий спортсмен, яким пишається країна.

Вікіпедія свідчить: герой — це людина, яка здійснює акт самопожертви заради спільного блага. Оскільки Олександр жертвував здоров'ям заради перемоги на міжнародному рівні, виходить, що він герой. Але тоді варто вручити Героя країни і [фристайлісту] Олександру Абраменку, який прославив золотою медаллю Україну на останній [зимовій] Олімпіаді. Думаю, обом спортсменам буде приємно.

Сергій Рибік,
клубний МС, гастроблогер

Звання Героя України — більше, ніж чемпіонський титул. Бій у Москві — непорядно щодо його фанатів. Усик — кримчанин і добре знає, що його кримські вболівальники, а також ветерани війни з агресією могли бути заарештовані в Росії, якби поїхали його підтримати. Але він професіонал і рахує гроші. В даному разі мільйони доларів США. The show must go on [шоу має тривати].

Єфрем Лукацький,
фоторепортер, глава представництва Associated Press в Україні

Думаю, подібні заяви — піар виключно можновладців. Героями України вважаю тих, хто зараз захищає Україну в окопах і ризикує життям. А Олександр — видатний спортсмен, який на високому рівні захищає честь батьківщини.

Безумовно, я відчуваю гордість за цю перемогу, але не певен у місці проведення бою. Думаю, російська сторона зробила все можливе, щоб поєдинок відбувся саме в Москві. Для нас і для Олександра це все зрозуміло. Але треті сторони, світ, і ті, хто нам сьогодні допомагає і тисне на РФ санкціями, навряд чи правильно зможуть це оцінити. Адже з боку все виглядає дуже пристойно, ніякого протистояння немає — значить, усе добре.

Водночас я не хочу бути знавіснілим "вишиватником", який бойкотує, кричить, що Усик погана людина. Хлопці, він все своє життя і професійну кар'єру йшов до цього поєдинку, це величезна праця. І це не рівнозначно тому, щоб, сидячи на дивані, написати [образливий] пост у Facebook. Тому ми не можемо його засуджувати. Краще поїхати і перемогти, ніж у такий момент зійти з дистанції.

Всеволод Кожемяко,
генеральний директор групи Агротрейд

З абстрактного погляду я не бачу особливої різниці між тисячами гастарбайтерів та бізнесменів, естрадними виконавцями і чудовим боксером. Вони пов'язані своїми договірними зобов'язаннями, на укладення яких ми не впливали і не впливаємо. Оскільки документів, які офіційно дають оцінку законності вступу в ділові відносини з країною-агресором, у нас немає, то це залишається їх особистим вибором.

Проте є нюанс. У будь-якому змаганні за участю масової публіки глядач проектує на героя власну нікчемність у явищі, за яким спостерігає. Тому й радіє успіху, як власному. Це нормально. Але от перетворювати це на триденну ерзац-ідеологію і себе [пропонувати] як верховного її жерців — ось це ненормально. Метушню на таку тему особисто я вважаю ганебною і огидною.

А щодо [звання] Героя України. Поки його не позбавлено приблизно півтора десятка зрадників і негідників, його велич залишається вельми двозначною.

Олег Покальчук,
соціальний психолог

Усик дійсно герой. У його ситуації програш став би страшним болем для всієї країни і нестерпною ганьбою для нього. І він не просто переміг. Це було символічно, зухвало. Це шоу маленької розплати, простої справедливості, на яку чекають люди, подобається нам це чи ні.

Безперечно, у нас є й інші спортсмени-герої. Але ми повинні прийняти те, що яскрава показова перемога — це більше, ніж перемога.

Ігор Гут,
керівник шведського проекту
Develop Your Business, член Несторівської групи

Я не знаю правил, за якими живуть боксери класу Усика. Якщо вони вимагали або бою в Москві, або визнання Усиком поразки — тоді візит за поребрик виправданий.

Але Усик не зміг або не захотів використовувати свою перевагу переможця на повну, не на свою, а на нашу користь. Як мінімум міг сказати: "Слава Україні!" Максимум — вимагати звільнення [режисера Олега] Сенцова та інших заручників. У цьому разі візит у серце держави-агресора був би виправданий подвійно, а соцмережі б замовкли. До речі, реакція Усика — приклад того, що вплив соцмереж перебільшений.

А Герой України — взагалі радянський пережиток. Щоб було інакше, треба обнулити опцію. Надія Савченко — Герой України. Багато "регіоналів" і комуністів — теж. Тут пану прем'єру перелаштуватися б.

Андрій Кокотюха,
письменник, кіносценарист

Він добре зробив свою роботу. За гроші. Великі гроші. Який же він герой? Він гравець, адже міг і програти.

Щодо спортивних, культурних та інших заходів у Москві за участю українців. Я за. Але тільки після повернення анексованих територій.

Людмила Горделадзе,
директор київського кінотеатру Жовтень

Герой України — це Олег Сенцов. А Усик — абсолютний чемпіон світу в першій ваговій категорії. Я була зворушена, коли він вийшов під українську пісню, коли співав гімн під нашим прапором у Москві, коли промовив перші слова: "Україно, миленька, рідна.."

Але не мені давати поради, як битися. І вимагати героїзму від інших я теж не уповноважена. Війна сьогодні визначає порядок денний. Але якби Усик програв, то прочитав би про себе ще й не таке. То ж я рада, що він переміг!

Чи варто було їхати [в Москву]? Я б зупинилася на позитивному факті перемоги, адже історія не знає умовного способу.

Ольга Герасим'юк,
телеведуча

Герої під час війни — на фронті або у волонтерах. Усик — талановитий спортсмен. Він поїхав до Росії заробляти гроші собі та своїй команді. І заробив їх у чесному, красивому двобої. З чим його і всіх його шанувальників можна привітати. Відмовитися від поєдинку із патріотичних міркувань він не міг, професійні спортсмени взагалі не мислять такими категоріями.

То ж питання не до Усика і не до решти українських гастарбайтерів, а до керівництва країни, яке не закрило кордон із РФ і вважає за можливе участь України в спортивних змаганнях на території країни-агресора.

Росія отримала безліч дивідендів від перемоги Усика. Головний серед яких — продемонструвала, що на Донбасі йде нібито не російсько-українська, а громадянська війна, а мирним українцям у Москві завжди раді. А якби Усик програв, дивіденди були б ще більшими.

На місці Усика я б зараз витратила значну частину зароблених у Росії коштів на допомогу фронту. Тоді від його перемоги була б реальна користь.

Олена Білозерська,
боєць Української добровольчої армії, блогер

Звернуся до Олександра Усика як корінний житель Криму до свого земляка. Ти вийшов під українську пісню і з українською ідентичністю в серці на ринг. Ти підняв український прапор і змусив звучати український гімн у жерлі агресора — Москві. Ти чесно і гідно переміг. Ми перемогли. Бажаю бути і далі першим на світі у своїй справі.

А співвітчизникам, які вважають, що боксер щось не договорив або не доробив, і плюються жовчю, бажаю перестати вовтузитися на диванах, шукаючи чергові "зради", і змусити пишатися і захоплюватися своїми особистими "перемогами" свою сім'ю, своє місто і свою країну Україну. Усик змусив це зробити весь спортивний світ, не забуваючи, що він українець.

Алім Алієв,
програмний директор Кримського дому

По-перше, давайте радіти цій перемозі. І використовувати перемогу в спорті, щоб вона стала перемогою і в політиці. По-друге, ми вже нічого не можемо змінити, він туди поїхав. Тому потрібно зробити висновки на майбутнє, що і як. По-третє, шкода, що не продумали, як себе там поводити і що казати. Бо це ще й інформаційна війна.

А звання Героя України мають присвоювати за реальні подвиги.

Ігор Захаренко,
гендиректор турфірми Феєрія

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Діліться матеріалом
Радіо НВ
X