Наступний етап війни. Чому вся увага зараз на Кінбурнську косу

12 грудня 2022, 16:00
Ексклюзив NV

Питання, яке зараз задають російські генерали — не «що робитимемо ми?», а «що робитимуть українці?»

Кінбурнська коса, крихітний мис у гирлі річки Дніпро, була описана як така, що має величезне стратегічне значення на наступному етапі війни в Україні. Україна заявила про свій намір звільнити її і, схоже, для цього проводиться спеціальна операція.

Відео дня

Враховуючи розташування та історію району, повернення цієї смуги землі має сенс. Піщана Кінбурнська коса — край півострова завдовжки близько 40 км і завширшки від 4 до 12 км. Виступаючи в Чорне море, вона визначає вхід до річкової системи Дніпра, який перетинає і навіть ділить Україну навпіл на півночі до Києва і далі.

Коса також контролює доступ із Чорного моря до важливого порту Миколаїв. Це саме собою може бути справді життєво важливим. З існуючих портів України більша лише Одеса. Україна гостро потребує альтернативної точки виходу в море для свого експорту. Володіння цією плоскою ділянкою землі також дозволяє тим, хто її контролює, спрямовувати сили і, отже, впливати на південь та схід у Чорному морі. Саме так її і використовували росіяни відтоді, як захопили у червні.

Історія також вказує на важливість цієї невеликої території. Відтоді, як росіяни проявили активний інтерес до цієї області в 1737 році, за контроль над півостровом і прилеглою територією відбулося кілька великих битв.

Показати ще новини
Радіо NV
X