Найголовніше запитання до Зеленського

19 серпня, 21:23
Ексклюзив НВ

Мені здається, що у самій постановці запитання є підміна об'єкта обговорення з важливого на неважливе. Тому що це запитання не таке важливе й загалом передбачає, що справді бувають ситуації, щоб не викликати паніку, не треба публічно щось оголошувати.

Відео дня

Питання в іншому: чи готувався президент Зеленський з моменту свого обрання до великої війни? Чи готувався він до війни з моменту, коли йому почали надходити перші дані як від своєї розвідки, так і від західних розвідок про те, що ймовірність вторгнення РФ дедалі вища?

І я відповідь знаю: не готувався. На жаль. І це зумовило той хід війни, який ми мали: що росіяни за один день опинилися під Києвом, що нам довелося і доводиться досі озброюватися, хоча до початку війни могли б бути озброєні достатньо не лише для того, щоб зупинити ворога, а й завдати йому нищівної поразки. Чи замінив він кадри, чи виставив укріпрайони, щоб ми сьогодні не ставили завдання звільняти Херсон і південь, а тим більше Маріуполь?

І саме це зумовило той хід війни, який ми мали

Тому що мене більше хвилює, чи підготував він усе до війни так, щоб коли вже мені як громадянину повідомили про війну, я знав, що робити. Щоб були готові евакуаційні потяги, розгорнуто табори для біженців не в Європі, а на західній Україні, переміщено необхідні підприємства, підготовлено та захищено підземні склади від ракетних ударів — як паливо, так і боєприпаси. Усе це можна було робити замість Великого будівництва.

Ну, а якщо президент сам не вірив, що буде велика війна, тоді йому, даруйте, не місце там. Із 2014 року в політику має приходити людина, яка добре розуміє, якою загрозою є Росія. Тому що не вірити, що росіяни регулярно накопичують на кордоні величезну масу військ — це безглуздо. І точно з літа 2021-го йому надавали дані про плановане вторгнення. Тож навіть якщо ти до цього не вірив і був пацифістом, то коли тобі вже всі розвідки світу повідомляють про те, що на тебе буде напад, треба почати готуватись. І півроку — це не такий вже малий термін.

Більше думок на цю тему читайте тут

Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Погляди НВ

Показати ще новини
Радіо НВ
X