Удаване вбивство. Чому ми критикуємо СБУ

31 травня 2018, 13:09
6306
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Якби таку спецоперацію провели ФБР або МІ-6, то всі, зокрема західні журналісти, плескали б у долоні

Операцію провела СБУ, і ті ж люди лають спецслужбу. Хоча операція пройшла за всіма стандартами, за якими працюють ті ж західні спецслужби. За тими стандартами, які все ті ж критики вимагають від СБУ.
І що, робити інсценування вбивства бізнесменів, політиків можна, а журналістів не можна?

І потрібно подумати, чому саме ці думки вчора запускали мураєвсько-кремлівські люди? І підхоплювати їх – це все одно що йти протестувати разом з мураєвськими бабусями. Або переказувати бабусям на лавці новини російських телеканалів. Але цих людей, мураєвсько-кремлівських, зрозуміти можна. У них робота така. Важко зрозуміти, чому їм вторять адекватні люди.

І, може, вся справа в тому, що якщо ви не вірили СБУ до операції, то навряд чи повірили їй після неї. А якщо вірили до операції, то будете вірити і після.

Але ось в чому справа: якщо у вас не було ніякого ставлення до СБУ, то дивно, що після всіх убивств, які здійснив путінський режим, після Скрипаля в Лондоні, Нємцова в Москві, всіх київських убивств, ви досі більше вірите росіянам. Це вже діагноз. Особливо на четвертому році війни. Тому що очевидно, що росіяни спеціалізуються на вбивствах. І не зупиняються. І не збираються зупинятися.

Якщо ви не вірили СБУ до операції, то навряд чи повірили їй після неї

І СБУ може в такому випадку або ловити злочинців на гарячому, або вже приходити після. Невже ви вважаєте за краще друге? Як англійці після Скрипаля? Які відважно перевірили весь ланцюжок після вбивства Литвиненка і спроби вбивства Скрипаля, детально описали весь процес, але зробили це вже після того як. А якщо ні, якщо СБУ має ловити на гарячому агентів ФСБ, якими наповнена країна, то чому ви відмовляєте спецслужбі в праві провести таку операцію. Ми не знаємо, чи могли вони взяти це «Г» до вбивства чи ні. І ми не знаємо, який ланцюжок розкривався вже після удаваного вбивства, коли «Г» міг відрапортувати в Москву. Але раз не знаємо, то звідки критика? Якщо є ймовірність, що удаване вбивство дозволило здобути докази, засвітити рухи всіх зацікавлених сторін вже після операції, то як таке можна критикувати? Якщо ви, звичайно, не зацікавлена ​​особа.

І так, питання довіри до СБУ справді актуальне. І вся справа в тому, що у нас зараз є фактично дві СБУ. Одні – професіонали – контррозвідники, які добре роблять свою роботу. Другі – «борці» з економічними злочинами, що доять бізнес. І другі фактично нівелюють для суспільства роботу перших. Та й як платнику податків хотілося б, щоб гроші йшли хорошим хлопцям контррозвідникам. Але це вже зовсім інша історія. Історія про Службу фінансових розслідувань. І вона зовсім не скасовує того факту, що СБУ провела чудову операцію. І залишатися в заручниках власного ставлення до конкретних особистостей зовсім неправильно, коли ви оцінюєте процеси і події.

Текст опублікований з дозволу автора

Оригінал

Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Мнения Нового Времени

Журнал НВ (№10)

Момент істини

Шість головних претендентів на президентське крісло відповіли НВ на сім запитань — політичних, світоглядних і особистих

Читати журнал українською

Стань автором

Якщо Ви хочете вести свій блог на сайті Новое Время, напишіть, будь ласка, листа на адресу:

nv-opinion@nv.ua

Вибір редакції

Країни

Сьогодні, 11:27

thumb img
Повітряна тривога. Наймасштабніші авіакатастрофи останніх років - інфографіка
Наукпоп

Сьогодні, 13:13

thumb img
Загадка світобудови. Фізики висунули гіпотезу про таємничі білі діри у Всесвіті
Політика

Вчора, 20:03

thumb img
Дружина Зеленського розповіла, якою уявляє себе в ролі першої леді