Від недосвідченого жлоба до міцного господарника

11 лютого, 08:17
3182
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Передвиборче. Як ви знаєте, наш народ дуже любить обирати міцних господарників

На міцних господарників завжди є запит у суспільстві і на них великий попит "на місцях". Концепція їхнього життя передбачає наявність різноманітних атрибутів, нажитих не тільки везінням, але ощадливістю і практичністю. Міцний господарник, на відміну, наприклад, від недосвідченого жлоба, вважає за краще не сидіти з вудкою як лох, а глушити рибу динамітом, підбираючи її сачком і складаючи в відро, в якому охолоджується пиво. Так практичніше. І якщо риби буде багато – то всю її він не з'їсть, а це означає, що вистачить усім.

"Вистачить усім" – головна передвиборча теза жлоба, який прагне стати міцним господарником. Тим самим, жлоб ніби показує своїм виборцям, що він в душі зовсім не жлоб, а міцний господарник. Тому що вміє добувати і розділити порівну. Ця теза є його головною передвиборчою перевагою. Жлоб дуже хоче стати міцним господарником.

"Вистачить усім"  головна передвиборча теза жлоба

Але для того, щоб ця трансформація з жлобом трапилася, йому необхідно пожити певний період, покрутитися, набити шишки і набратися досвіду. І бажано не сісти – тому судді в світі жлобів і міцних господарників подібні до священних корів, яких вкрай небажано віддавати в жертву. Навіщо вбивати корову, яка несе золоті яйця? У процесі підготовки жлоба до ролі міцного господарника, жлобу притаманні міркування, які демонструють оточуючим, що він не тільки щасливий, але і практичний, хоч зірок з неба не хапає, але знає як треба і завжди стоїть на сторожі власних інтересів. Тому що володіє здатністю добувати і розподіляти.

Суспільство, при цьому, сприймає такий підхід як головний аргумент у виборі наступного ватажка, пропонуючи жлобу бути обраним (тобто отримати доступ до динаміту і озера), але водночас вимагає обов'язково врахувати свої інтереси в майбутньому – як плату у відповідь за голос. Жлоб охоче йде на цю угоду, але згодом неодмінно кидає своїх виборців, з огляду на переконаність у постулаті, що в разі взаємодії кількох сторін не буває ситуації, в якій виграють всі учасники процесу. Виборці ж, при цьому, хоч і скаржаться згодом, але в реальності не сильно переймаються з цього приводу, тому що самі звикли жити в світі таких самих цінностей.

Текст опубліковано з дозволу автора

Оригінал

Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Мнения Нового Времени

Стань автором

Якщо Ви хочете вести свій блог на сайті Новое Время, напишіть, будь ласка, листа на адресу:

nv-opinion@nv.ua

Вибір редакції

Події

Сьогодні, 07:10

article_img
Сестри Кім Кардаш'ян. Естетична медицина в Україні перетворилася на масове захоплення
Політика

Сьогодні, 14:19

article_img
Кравчук зізнався, чому не став радянським дисидентом
Політика

Сьогодні, 13:41

article_img
Політолог розповів, наскільки Зеленський залежний від Коломойського