Вибухи в Калинівці. Хто винен?

29 вересня 2017, 19:13
995
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Вибухи в Калинівці. Хто винен?  - фото

Тепер ми будемо спостерігати, як відповідальність за те, що трапилося, перекидається між різними органами влади

Навколо питання про відставку начальника Генштабу Віктора Муженка розгортається боротьба. Наскільки я розумію, для президента і його оточення це принциповий момент: вони не хочуть відправляти Муженка у відставку, щоб не демонструвати свою слабкість і здатність піддаватися тиску. З іншого боку, саме цю слабкість відчув Народний Фронт.

В цьому випадку непросто говорити про те, хто повинен відповісти за те, що трапилося. Можна призначити винного, але в будь-якому випадку мова про системні проблеми, пов'язані з організацією армії і всього суспільства. Проблеми, що накопичувалися роками, проблеми, які влада вважала за краще ігнорувати. І оскільки нинішня конфігурація керівництва армії довгий час формувалася на підставі критеріїв лояльності до президента, то з лояльними керівниками президент і його оточення розлучатися так просто не готові. Тому, ймовірно, боротьба навколо відставки голови Генштабу має бути довга. І, в кінцевому рахунку, як мені здається, гучних відставок поки що не відбудеться.

Якщо згадати всі гучні скандали, то ми побачимо, що насправді у нас ніхто ніколи не ніс реальної відповідальності

Адже, якщо так подумати: хто відповів за численні поразки на фронті? По суті, ніхто. Можна сказати, що були деякі кадрові рішення і відставки, але тоді проблеми були не менш серйозні і голосні. Мені здається, влада боїться переглядати існуючу конфігурацію, оскільки будь-які зміни можуть вплинути на перерозподіл сфер впливу і перерозподіл впливу між різними групами.

Якщо відштовхуватися від теперішньої ситуації, то очевидно, НФ буде намагатися проштовхнути свою кандидатуру з числа більш молодих і більш популярних бойових командирів. А оточення президента, в свою чергу, жодним чином не захоче втрачати вплив на один зі своїх найголовніших інститутів, який знаходиться під їх контролем – на армію.

Якщо згадати всі гучні скандали, то ми побачимо, що насправді у нас ніхто ніколи не ніс реальної відповідальності, не було навіть спроб її позначити.

Найпопулярніший сценарій, який всіх задовольняє, – це російські диверсанти – якась добре озброєна, підготовлена сила.

Зараз буде перекидання відповідальності між різними органами влади. Ми вже чуємо, як у відповідь на вимогу відставки Муженка з іншого боку звучать вимоги відставки Авакова. Пов'язують це з підпорядкуванням Нацгвардії, яка зобов'язана охороняти відповідні об'єкти, Міністерству внутрішніх справ. Зараз піде обмін взаємними звинуваченнями.

По суті, логіка політичної підтримки БПП будується насамперед на ідеї, що Україна повинна об'єднуватися навколо президента в ситуації військової агресії. Цей мілітарний компонент грає дуже важливу роль в політичній програмі Блоку. Ми пам'ятаємо, яка роль відводиться різноманітним парадам, заявам і підтримці армії. Для них це дуже важливий елемент іміджу. Раніше нам казали, що українська армія – одна з найпотужніших на континенті, але при цьому вона постійно втрачає боєздатність не в результаті бойових дій, а в результаті подібних подій. Тож це – досить серйозний іміджевий удар і впоратися з ним буде дуже непросто.

Новое Время запрошує на лекції наших відомих колумністів Діалоги про майбутнє . Детальна програма тут

Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Мнения Нового Времени

Телеграм НВ

Підпишіться на наш канал у Телеграм. Там ми публікуємо термінові новини та найцікавіші історії дня України та світу.

Підписатися

Стань автором

Якщо Ви хочете вести свій блог на сайті Новое Время, напишіть, будь ласка, листа на адресу:

nv-opinion@nv.ua

Вибір редакції

Геополітика

Вчора, 14:47

thumb img
Постріл в ногу всій країні. Подробиці скандальної заяви Луценка про список недоторканних від посла США
Події

Вчора, 10:02

thumb img
500 грн за дитину без автокрісла. В Україні можуть ввести нові штрафи для водіїв
Саме там

Вчора, 21:25

thumb img
Це просто чарівно. Як живуть сучасні українські відьми і травниці - репортаж НВ