Вакарчук, вступай у гру

11 жовтня 2018, 10:20
5092
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Інакше без шансів

Ось уже кілька місяців, як політичні фани та звичайні українці обговорюють, чи буде їх улюблена рок-зірка Святослав Вакарчук брати участь у президентських виборах у 2019 році. Він має неабияку впізнаваність у країні.

Більше того, він один з кандидатів-реформаторів, якому під силу об’єднати розрізнену українську опозицію.

Минулого тижня я зустрілась з Вакарчуком у Стенфорді, щоб привітати учасників другого набору програми The Ukrainian Emerging Leaders Program, інтенсивного 10-місячного курсу, куди беруть лише трьох українців. Вакарчук пройшов цю програму в 2017-2018-х, відвідував лекції та жив у Каліфорнії переважно весь академічний рік. (Він навіть заявляє, що прочитав усі томи авторства Френсіса Фукуями про природу політичного порядку.)

За три тижні до цього я бачила Вакарчука на форумі YES, де він мене зовсім не вразив. Відповідаючи на запитання інтерв’юера, ведучого BBC HardTalk Стівена Сакура, Вакарчук виглядав розсіяним та непідготованим до прайм-тайму. А ще, як я помітила, неформально вдягнутим.

На цьому етапі його кандидатура виглядає фарсом

Під час перерви на каву в Києві Вакарчук був сама чарівність, навіть сказав, що читає мої статті та пообіцяв дати інтерв’ю. Втім, у Стенфорді він не захотів говорити під запис, навіть якщо я пообіцяю не ставити запитання, якого він відчайдушно намагається уникати.

На цьому етапі його кандидатура виглядає фарсом. Він продовжує базікати більше шести місяців. І хоча він красиво говорить – надаючи перевагу терміну державний діяч, а не політик – слід зазначити, що державні діячі є людьми рішучими.

2 жовтня у Пало-Альто рок-зірка виступав перед своїми новими приятелями у Стенфорді та натовпом зі 120 осіб, переважно українською діаспорою із затоки Сан-Франциско. Сказав, що подібні їм люди керували країною. Мовляв, йому набридло, він змучився спостерігати, як все відбувається по-старому.

Більшість його коротких ремарок, зібраних докупи на айфоні, були помпезними та пустими. А може навіть витягнутими з книжки «Лідерство для чайників». Наприклад, про те, що треба бути товстошкірими.

Більшість оглядачів не переконані, що подібні крихти мудрості – це про Вакарчука. На YES його інквізитор зумів розколоти музиканта за допомогою найпростіших запитань.

Вакарчука добре сприйматимуть, якщо він говоритиме про конкретні політичні питання навіть у США. І він говорить – у пресі. Та на публіці схиляється до туманних концепцій.

Деякі інсайдери вважають, що Вакарчук може бути пробною президентською повітряною кулькою, чиє призначення – увібрати в себе весь кисень передвиборчого періоду так, щоб іншим, менш популярним кандидатам-реформаторам, не залишилось місця. Не думаю, що це так. Вакарчук налаштований серйозно. І з того, що я бачила, йому не надто до вподоби нинішні еліти.

І оскільки інші кандидати-реформатори почали процес уніфікації – львівська політична партія «Самопоміч» оголосила про об’єднання з силами «ДемАльянсу» – Вакарчуку слід вступити до гри зараз, або він втратить свій шанс взагалі.

Переклад НВ

Новое Время володіє ексклюзивним правом на переклад і публікацію колонок Atlantic Council. Републікування повної версії тексту заборонене

Оригінал опубліковано на Atlantic Council

Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Мнения Нового Времени

Стань автором

Якщо Ви хочете вести свій блог на сайті Новое Время, напишіть, будь ласка, листа на адресу:

nv-opinion@nv.ua

Вибір редакції

Країни

Вчора, 20:35

article_img
Ближче до зірок. Як буде виглядати перший в світі космічний готель за $790 тисяч на добу
Політика

Вчора, 21:10

article_img
Мураєв проти Добродомова. Президентські дебати на Радіо НВ - повний текст і відео
Travel

Вчора, 16:39

article_img
Бюджетно та без натовпів. Які маленькі міста в Україні варто відвідати