У нас немає шляху назад

15 березня 2018, 14:32
942
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Європейський Союз через європейські фінансові установи з 2014 року, після Майдану, надає Україні серйозну фінансову допомогу. На що витрачаються ці гроші?

Обідаю з подругою. Розмовляємо. Звичайно, чіпаємо так звані «політичні» теми, хоча домовляємося, що не будемо їх торкати. Цього разу – візит Могеріні (представниця ЄС із питань зовнішньої політики) і її заява про додатковий 1 мільярд євро для України.

Подруга каже: «А навіщо нам допомагати, от скажи?» І впевнено пояснює: «Всі ці гроші все одно розкрадуть!»

Ми ще деякий час сперечаємося. Власне, немає про що – часто власні переконання базуються не на фактах і знаннях, а виключно на стереотипах.

Європейський Союз (ЄС) через європейські фінансові установи з 2014 року, після Майдану, надає Україні серйозну фінансову допомогу. Станом на сьогодні Україна отримала понад 12 мільярдів євро.

На що витрачаються ці гроші? Загальні напрямки – підтримка ключових реформ; відновлення нормальних умов життя для всіх, хто постраждав на сході України; підтримка розвитку громадянського суспільства.

Через те, що у нас може вийти, зносить дах у нашої божевільної сусідки Росії

Питання: а навіщо це все Євросоюзу? Відповідь на питання знаходиться в площині відповіді на питання: а навіщо ми Росії? Чому вона від нас не відчепиться?

Відповім на прикладі. От ви можете заробити багато грошей, побудувати собі величезний будинок, купити класне авто, обнести все це високим парканом і спробувати не помічати, що поруч живуть бідні сусіди, а навкруги бродять гопники і бандити.

І лише питання часу, коли вони перелізуть через той високий паркан.

Ми практично в центрі Європи. Європа хоче мати поруч прогнозованих і благополучних сусідів. Які не прагнуть перелізати через паркан. І Європа, вкладаючи в нашу країну, вкладає і в свою безпеку теж. Це нормально і чесно.

Ми можемо і повинні скористатися допомогою. І у нас може все вийти.

І через те, що у нас може вийти, зносить дах у нашої божевільної сусідки Росії. Чиї хворі очільники будують імперію, марять загарбницькими операціями, не жаліючи при цьому власних громадян.

Благополучна, нормальна, орієнтована на загальнолюдські цінності Україна, де інтереси, потреби, свободи та права людини є найвищим пріоритетом, як більмо на оці у наших ворогів.

Так, ми маємо понівечену і пограбовану країну. Але ми маємо і можливості, завдяки ЄС, використати європейські гроші для облаштування свого власного життя в комфортній країні.

Я розумію, що отримаю купу скептицизму. Тому що людям притаманно швидко забувати все хороше, яке сприймається як належне. І електронні декларації, і відкриті реєстри, і прозорі тендерні процедури, і сервісні центри і багато того, про що ми навіть не задумувалися чотири роки тому.

Найбільша проблема в тому, що ми і так втратили багато часу. Наздоганяти завжди тяжче.

Не забувайте, що маємо купу супротиву. Не забувайте, що реформи – це завжди болісно і не миттєво. Не забувайте, що ми до цього втратили купу часу. Не забувайте, що багато хто прагне реваншу і дуже старається в цьому напрямку. Не забувайте, що у нас немає шляху назад.

Текст опубліковано з дозволу автора

Оригінал

Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Мнения Нового Времени

Журнал НВ (№ 22)

Справа Порошенка

Експрезиденту Петрові Порошенку світить одразу декілька кримінальних справ. Які їх перспективи?

Читати журнал

Стань автором

Якщо Ви хочете вести свій блог на сайті Новое Время, напишіть, будь ласка, листа на адресу:

nv-opinion@nv.ua

Вибір редакції

Культура

Вчора, 09:50

img
300 музикантів, кіно і маркет Всі.Свої. Повна програма Leopolis Jazz Fest 2019
Політика

Вчора, 13:11

img
У Раду проходять п’ять партій — загальнонаціональне опитування
Геополітика

Вчора, 13:34

img
Що таке ПАРЄ та які права вона повернула Росії. Максимально стисло.