Турки окреслили червону лінію

1 грудня 2015, 07:37
2540
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Турки окреслили червону лінію - фото

Турки могут ограничить возможности России в районе Черного моря

У турецької сторони більше аргументів і важелів впливу, а в Росії – нахабства та презирства

За останні кілька днів і Туреччина, і Росія продемонстрували наявність важелів, здатних вплинути на стабільність життєдіяльності протилежної сторони: росіяни готові запровадити санкції, а турки – обмежити можливості Росії в районі Чорного моря, а саме прохід російських суден через Босфор і Дарданелли.

Звичайно, рішення про остаточне закриття проток буде прийматися не на емоціях, а на підставі виважених аргументів. Однак сам факт того, що турки проводять навчання і демонструють активність у цьому регіоні, на думку багатьох оглядачів, говорить про те, що планується обмеження проходу російських суден.

Проте, до відкритого протистояння між двома країнами, як мені здається, справа не дійде. Багато залежить від саміту в Парижі. У кожної сторони свої аргументи, і від результатів особистої зустрічі Ердогана з Путіним залежить подальший розвиток ситуації (якщо, звичайно, вона буде). Турки окреслили червону лінію, через яку вони не переступлять: це недоторканність їхнього повітряного простору та питання тюркської меншини в Сирії. Очевидно, Туреччина буде наполягати на тому, щоб обстріли районів проживання тюрків були припинені.

Росія діє навмання, як карта ляже

Якщо з цих питань не вийде домовитись, ескалація неминуча.

Чого чекати від Росії взагалі сказати складно. Москва фактично ніколи не готує сценарії розвитку подій завчасно. Це її і сильна, і слабка сторона. З одного боку, вона не обмежена ціннісними питаннями і, відповідно, діє динамічніше, швидше реагує на обставини, що склалися. З іншого - Росія іноді діє навмання, як карта ляже. Коли відбуваються такі події, як збитий Су-24 або Воеing МН17, у Москві просто не знають, як реагувати.

У цілому в турецької сторони більше аргументів і важелів впливу, у Росії ж – нахабства та презирства. Що з цього переможе, покаже час.

Більше думок тут

Подкасти Радіо НВ

Пропустили улюблену передачу? Не дослухали інтерв'ю? Хочете переслухати радіошоу з архіву?

Підпишіться на подкасти Радіо НВ на Soundcloud.
Слухайте та поширюйте!

Слухати подкасти

Стань автором

Якщо Ви хочете вести свій блог на сайті Новое Время, напишіть, будь ласка, листа на адресу:

nv-opinion@nv.ua

Вибір редакції

Інновації

Вчора, 20:00

thumb img
Куди ви пхаєтесь. Білл Гейтс закликав забути про космос і розв'язати 10 глобальних проблем планети Земля
Ігри

Вчора, 06:45

thumb img
Нові мобільні ігри, за які не соромно
Країни

Вчора, 20:43

thumb img
Шахрайство на $1,77 млрд. У Лондоні затримали ювеліра, який входив до сотні найбагатших людей Індії