Тесла Tesla – як Україна

30 березня 2018, 14:47
2830
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Якби американські спекулянти народилися в Радянському Союзі і дивилися фільм про дитинство термінатора Пригоди Електроніка, то на цьому тижні у всіх офісах Волл-Стріт напевно наспівували б пісню Крылатые качели

Ринок пішов у розковбас. Що не день, то індекс S&P500 змінювався більш ніж на 1%. Добре ще, що тиждень виявився коротким, адже цієї неділі цивілізований світ, церкви в якому вміють адаптувати свій календар до реальності, святкують Великдень. І на відміну від православно-радянської традиції, в такому випадку роблять вихідний у п'ятницю, а не в понеділок. Інакше ринки змогли б поставити черговий рекорд волатильності, а у багатьох людей додалося б сиве волосся і візити до лікарів. У підсумку тиждень завершився на позначці в 2640 пунктів. Як і раніше, основні переживання інвесторів були пов'язані з торговими війнами Трампа, якого 61% республіканців все ще бачать зразком для наслідування для своїх дітей. І навіть порнозірки з їх одкровеннями не можуть змінити цю картину (а, може, просто кожен другий республіканець мріє опинитися на місці Трампа саме в цьому контексті).

До того ж президент США продовжує боротися з відьмами і прогресом, цього разу побажавши зупинити електронну торгівлю. Не секрет, що традиційний ритейл вимирає в США шаленими темпами. І виною тому дійсно Amazon, на який і наїхав цього тижня Трамп, після чого акції компанії обвалилися. І щоб технологічному сектору взагалі мало не здалося, в піку пішли акції Тесли. Ілону Маску не допомогло видалення з Facebook, всі, так чи інакше, дивляться на збитковість компанії. І якщо збитого пасажира його автомобілем-безбілетником легко пробачать (тим більше цинічні спекулянти і тим більше після того, як місцевий шериф сказав, що там би і людина не впоралася), то той факт, що компанія навчилася генерувати смисли, але так і не змогла побудувати операційну діяльність, ніхто прощати не збирається. В результаті прибутковість облігацій Тесли на цьому тижні перевищила прибутковість суверенних єврооблігацій України. А в українські папери серед американських інвесторів звикли вкладати лише найвідчайдушніші. І хто знає, може, бажання побачити Ілона Маска в Україні ще стане реальністю. Приїжджає ж до Росії Жерар Депардьє, а в Україну – Девід Лінч.

Ринок єврооблігацій України на подив відчуває себе прекрасно. Можливо, йому лестило порівняння з Теслою або хвиля переляку ще не докотилася до наших широт. Поки волатильність на розвинених ринках не призвела до відтоку коштів з фондів, що інвестують на ринках, що розвиваються. І прибутковість українських суверенних паперів залишається в діапазоні 4,5% -8,0%. Інвесторів навіть не злякало рішення уряду не підвищувати ціни на газ ще кілька місяців, хоча, може, вони про нього і не дізналися. Так чи інакше, поки що це рішення не говорить про те, що ми вирішили попрощатися з МВФ перед виборами. Уряд просто не хоче залишитися в електоральних дурнях і підняти ціни на газ без рішення по антикорупційний суд, тоді і транш не отримаємо, і по всіх каналах скажуть, хто головний лиходій. Якщо ж парламент проголосує закон про антикорупційний суд в потрібній редакції, то і уряд зможе вже з першого червня підняти ціни на газ. І тоді ще до літніх відпусток, у які дисципліновано вирушає світова закуліса, може бути прийнято рішення про транш.

У корпоративних єврооблігаціях найдивніше рішення відбулося в Україні, де найгуманніший і найсправедливіший український суд постановив виплатити найповажнішій панамській компанії майже $500 тис. за єврооблігаціями. Причому тут київський господарський суд, якщо папери випускалися за лондонським правом, залишається тільки здогадуватися, в черговий раз дивуючись, наскільки креативно вміють працювати з українськими судами колишні акціонери Приватбанку. Які свого часу володіли левовою часткою єврооблігацій і навіть, за чутками, продовжували активно купувати їх після націоналізації. Хоча, звичайно, власником панамської компанії може бути хто завгодно і необов'язково він вечорами випиває в Женеві.

На внутрішньому ринку Мінфін продовжує залучати ресурси, справляючись самотужки, без підтримки. І на цьому тижні при розміщенні валютних ОВДП вдалося залучити з ринку більше $600 млн, що забезпечило рефінансування старих валютних паперів. Тож, швидше за все, просто державні банки замінили одні папери наступними. Здавалося б, у такій ситуації навіть МВФ не потрібен. Але більша частина залучених паперів – короткі. А значить, вже восени відбудеться новий етап операції «рефінансування». І чи вистачить тоді внутрішніх ресурсів – вже питання відкрите. За гривневими ж облігаціями все залишилося практично без змін, Мінфіну навіть вдалося трохи знизити прибутковість на короткому кінці. З приємного – газпромівські $2,6 млрд. все ближче. І нехай росіяни продовжують надувати щоки, але в своїй звітності за міжнародними стандартами вони вже відбили майбутнє списання. Тому що, коли ти хочеш бути міжнародною компанією, то свавілля ти можеш творити тільки там, де юрисдикція міжнародних судів до тебе не дотягується.

На українському внутрішньому ринку акцій з'явився свій розколбас. Викликаний аукціонами Фонду гарантування вкладів, який дозовано викидав на ринок акції Мотор Січ. І кожен раз вартість була різною, причому істотно відмінною від ринкового рівня. Причому найчастіше зі знаком плюс. Можна навіть подумати, що на український ринок акцій вишикувалася черга з інвесторів, але мала ліквідність торгів не дає можливості себе реалізувати. І індекс УБ продовжує скромно торгуватися нижче 1700 пунктів, відкриваючись в п'ятницю зранку на позначці в 1654 пунктів. Останній тиждень в принципі виявився скупим на економічні події. Але не можна не згадати, особливо в контексті українського ринку акцій, що на автобусній зупинці Москви в небуття пішла епоха. Помер Мавроді, який довів, що найбільший ресурс на Землі – це дурні, примудряючись раз по раз знаходити все нових. Після його смерті засумували всі рідні йому за духом, навіть біткоін спікірував до рівня 7200 доларів за віртуальну штуку.

"Life does not require that we be the best , only that we try our best." H. Jackson Brown Jr.

Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу ДМнения Нового Времени

Читайте інші тематичні колонки на НВ:

Сьогодні в світі з Іваном Яковиною – щодня

Кінопошук з Фоззі – щочетверга

Діловий тиждень з Сергієм Фурсою – щоп'ятниці

Відкриття з Олексієм Бондарєвим – щонеділі

В огляді представлено думку автора, яка може відрізнятися від офіційної позиції компанії. Відповідно, представлена інформація не може трактуватися одержувачами розсилки і представниками ЗМІ як публічна і офіційна.

Подкасти Радіо НВ

Пропустили улюблену передачу? Не дослухали інтерв'ю? Хочете переслухати радіошоу з архіву?

Підпишіться на подкасти Радіо НВ на Soundcloud.
Слухайте та поширюйте!

Слухати подкасти

Стань автором

Якщо Ви хочете вести свій блог на сайті Новое Время, напишіть, будь ласка, листа на адресу:

nv-opinion@nv.ua

Вибір редакції

Lifestyle

Вчора, 18:09

thumb img
Ще вірять. Як експерти оцінюють рівень щастя українців, і з чим його пов'язують
Економіка

Сьогодні, 09:30

thumb img
СВОП Зеленського. Чому зростає ймовірність дефолту України
Країни

Вчора, 20:43

thumb img
Шахрайство на $1,77 млрд. У Лондоні затримали ювеліра, який входив до сотні найбагатших людей Індії