Страшна таємниця Землі

16 грудня 2018, 21:37
13159
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Найцікавіші новини науки

На цьому тижні ми сперечалися про те, чи долетів Річард Бренсон до космосу, дізналися чому вимерли гігантські акули та взнали страшну таємницю земних глибин.

1 Поки NASA шукає позаземні організми, досліджуючи грунт Марса за допомогою зонда InSight, мікробіологи впевнені – в надрах Землі існує не менше незвіданого і цікавого, ніж на інших планетах.

Так, близько 1200 фахівців з 52 країн, що працюють в рамках проекту Deep Carbon Observatory, днями зробили сенсаційну заяву: земна кора наповнена простими живими організмами, загальна маса яких варіюється в діапазоні від 15 до 23 млрд тонн.

Це жахлива цифра. Адже вона більше ніж в 300 разів перевищує масу всіх людей на Землі.

Фактично, більша частина всіх мікробів на Землі може знаходитися саме в її надрах. На нас чекає безліч досліджень, які принесуть нові дивовижні відкриття, припускають вчені.

2 Ми майже торкнулися Сонця.

Сонячний зонд Parker, перший створений людиною об'єкт, який полетів у сонячну корону, завершив перший етап польоту 11 листопада, а тепер передав на Землю отримані дані.

На одному зі знімків видно сонячну корону – плазму, яку Сонце викидає в космічний простір.

Місія Parker дуже важлива – вона дозволить нам дізнатися багато про Сонце і його таємниці. Це один з найбільш приголомшливих наукових проектів сучасності, спостерігати за ним дуже цікаво.

3 Річард Бренсон дістався до космосу. Ну, принаймні, він так вважає.

Приватна компанія Virgin Galactic запустила літак VSS Unity на рекордну для себе висоту. Керівництво компанії впевнене, що вони вивели свій апарат в космос, хоча багато експертів так не вважають.

Вперше за 14 років Virgin Galactic змогла підняти апарат VSS Unity на 82,7 км.

Власне, за нинішніми стандартами NASA, статус астронавта отримують пілоти, що піднялися на висоту 80 км.

Але за нинішнім стандартом Міжнародної авіаційної федерації, межа між земною атмосферою і космосом проходить на висоті 100 км над рівнем моря (62 милі), яку також називають лінією Кармана.

Тож, все відносне.

4 Недавній фільм Мег, в якому Джейсон Стетхем надирає дупу доісторичній акулі, не на жарт роздратував дослідників. Таємниця зникнення мегалодона стала темою кількох недавніх досліджень.

Одне з них принесло цікаві результати. Американські фізики підрахували, що вибух наднової міг вбити безліч видів тварин 2,6 млн років тому.

Серед видів, які вимерли в той час, був і мегалодон – знаменита акула розміром з автобус.

На думку вчених з університету Канзасу, таємнича подія, яка згубила 36% видів в океані 2,6 млн років тому в пліоцені могло статися через вибух наднової, всього за 150 світлових років від Землі.

Зверніть увагу

Стань автором

Якщо Ви хочете вести свій блог на сайті Новое Время, напишіть, будь ласка, листа на адресу:

nv-opinion@nv.ua

Вибір редакції

IT-індустрія

Вчора, 20:10

article_img
Розвідка доповіла. Чому шпигунські скандали можуть знищити Huawei
Політика

Сьогодні, 08:17

article_img
Це ще одна вистава. Відомі українці поділилися думкою про кандидата Зеленського
Економіка

Сьогодні, 10:23

article_img
Головні новобудови країни: НВ визначило топ-10 інфраструктурних проектів України