Сирійські «навчання». Нові казки від Путіна

18 грудня 2015, 19:07
5532
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Ситуація в Сирії йде по гібридному, але все ж таки афганському сценарію

Те, що на вчорашній прес-конференції Путін багато і охоче говорив про Сирію, цілком закономірно: йому потрібен простір для демонстрації росіянам своїх перемог.

Вже очевидно, що російський президент не мав ніякого успіху в Україні – під час його виступу про неї нічого нового не прозвучало: визнання наявності військовослужбовців закономірно, діватися йому було нікуди, інша справа, що їх статус незрозумілий; формулювання щодо обміну полоненими теж були дуже розпливчастими. В Україні продовжуватимуться провокації, диверсії, інші «акції» з боку Кремля, але не великого масштабу, а так, дріб'язкові.

Так що Путін переключився на Сирію – а що йому ще залишалося робити? Стан справ на сьогоднішній день вже очевидний. Як, власне, багато хто і передбачав, ситуація в Сирії йде по гібридному, але все ж таки афганському сценарію.

А з такого болота Путіну вилізти буде дуже важко, тому що втрата обличчя – для нього найгірше з усього, що може трапитися. Відповідно, відступ із Сирії для нього – не варіант.

Які навчання можуть коштувати $8 млн на день і тривати протягом багатьох місяців?

Те, що він назвав сирійську компанію найкращими навчаннями для російської армії і заявив, що вона «майже нічого не коштує», так як гроші на війну перекинули з бюджету Міноборони на проведення навчань, - звичайно, казки.

Подумайте самі: які навчання можуть коштувати $8 млн на день і тривати протягом багатьох місяців? Тим більше, що вже можна зрозуміти: сирійська операція загрожує затягнутися надовго.

Так що дії Путіна в Сирії і всі його заяви – це відволікаючий маневр, що дозволяє йому приховати інші невдачі і зберегти обличчя, не більше того.

Подкасти Радіо НВ

Пропустили улюблену передачу? Не дослухали інтерв'ю? Хочете переслухати радіошоу з архіву?

Підпишіться на подкасти Радіо НВ на Soundcloud.
Слухайте та поширюйте!

Слухати подкасти

Стань автором

Якщо Ви хочете вести свій блог на сайті Новое Время, напишіть, будь ласка, листа на адресу:

nv-opinion@nv.ua

Вибір редакції

Інновації

Сьогодні, 20:00

thumb img
Куди ви пхаєтесь. Білл Гейтс закликав забути про космос і розв'язати 10 глобальних проблем планети Земля
Події

Сьогодні, 21:37

thumb img
В Україні вперше запровадили електронну чергу в перші класи на блокчейні
LOL

Сьогодні, 18:14

thumb img
Всі ми трохи Супрун. У Мережі помітили реакцію Уляни Супрун на появу Олега Ляшка