"Торгівля трошки впала, але збільшилася". Основні тези прес-конференції Путіна

13 коментувати
Щорічна прес-конференція президента РФ Володимира Путіна цього разу була набагато коротшою за попередні: трохи більше за дві години. Майже весь цей час господар Кремля присвятив переконливим виправданням себе і дуже дивній критиці інших

Про стан російської економіки. Путін дивився на стіл, багато запинався і кашляв. За його словами, рік тому в Кремлі думали, що настала чорна смуга. Але, як зараз з'ясувалося, вона була білою. Ціна нафти впала катастрофічно, змішавши всі плани. При цьому «пік кризи минув». На підтвердження – 20 хвилин цифр росту, що невідомо звідки взялися, включно зі «зростанням внутрішніх авіаперевезень». Пообіцяв двовідсоткове зростання в 2018 році.

Про кадрові перестановки в уряді РФ. «Чехарда ніколи не була на користь».

Про відносини з Туреччиною. Ми готові були з ними навіть порушувати міжнародне право, навіть зараз не скажу з яких питань. Не розуміємо, навіщо збили літак. Можливо, Анкара «хотіла лизнути американців в одне місце». «Обмеження» торкнуться політичної, економічної та гуманітарної сфери. З Ердоганом ніяких розмов більше бути не може.

Про Сирію. Лише сирійці повинні вирішувати, хто ними буде керувати, але в цілому ми підтримуємо розроблений США проект резолюції ООН щодо політичного врегулювання конфлікту. Російська операція закінчиться, коли Асад вже точно буде перемагати.

Про російські війська в Україні. Там є фахівці, зайняті «вирішенням певних питань у військовій сфері», але не регулярні війська. «Відчуйте різницю».

Про обмін Савченко та інших. Обмін повинен бути рівноцінним. «Ми з колегами маємо все обговорити». Путін «згоден з Порошенком»: міняти треба всіх на всіх.

Про економічні відносини з Україною. З 1 січня вони погіршаться через зближення України з ЄС. «Ми просили про переговори з Києвом, але Україна не йде на це. Шлють нам якісь папери немислимі».

Про Мінські угоди. Путін звинуватив Україну в тому, що вона не приймає постійні зміни в конституцію «за погодженням з Донбасом». За його словами, це – головна перешкода в установленні миру. «Ми зацікавлені у якнайшвидшому завершенні конфлікту».

Про ціну війни в Сирії. «Майже нічого не коштує», оскільки гроші на війну, виявляється, перекинули з бюджету Міноборони на проведення навчань. «Це найкращі навчання».

Про тотальну сімейної корупції у владі: Чайки, Роттенберги. Журналістка запитує: «невже такі підсумки вашого 15-річного правління?». Путін відповідає, що підсумки – це зростання економіки, сила армії, боротьба з тероризмом. А корупція – незначне «побічне явище», яке «скрізь може бути». Від відповіді пішов, розповівши несмішний анекдот про шубу і кадровика. Фактично, захистив корупцію серед своїх друзів.

Про далекобійників. «Я сам із трудової родини, хочу їм допомогти». Але не допоможе, оскільки в усьому світі вони платять. Платити будуть і мешканці мегаполісів за паркування у своїх містах, оскільки так теж роблять скрізь».

Про відносини з Грузією. «Експорт ваших, з дозволу сказати, діячів в інші країни – це плювок в обличчя українському народу!». Потік ненависті на адресу Саакашвілі. Пообіцяв прийняти «будь-яке рішення» щодо територіальної цілісності Грузії, якщо воно буде прийняте з участю Абхазії і Південної Осетії. Товарообіг «трохи впав, але збільшився». Збирається подумати про скасування віз для громадян Грузії.

Про корупцію у ФІФА. Американці готують підступи, ми виграли чемпіонат світу чесно, а Зепп Блаттер – найбільша людина, вніс колосальний гуманітарний внесок, йому треба дати Нобелівську премію миру!

Про продовольче імпортозаміщення. Це надовго.

Про своїх дочок. Вони дуже розумні, я ними пишаюся, вони живуть в Росії, а більше я нічого не скажу.

Про газові «потоки». «Нам просто не дали їх реалізувати! Нас поставили в незручне становище». Болгари – беззубі, самі собі нашкодили. Майбутнє «Турецького потоку» залежить не від нас. Транзит газу по Україні припиняти не треба.

Про іноземні усиновлення. Іноземці ніколи не рвалися всиновлювати російських дітей-інвалідів, тому дозволяти їм цього не будемо. Тут Путін прямо збрехав.

Про вбивство Нємцова. Я знав його особисто! «Не факт, що його треба було вбивати!» Треба розслідувати і покарати винних, але втручатися я не буду. З Чечні діставати підозрюваних не буду, хоча «прикривати» нікого не можна.

Про Крим і Севастополь. За часів України там усе було старе, занедбане, розвалювалося. Інфраструктура не працювала, все застрягло в 1970-х роках. Але ми будемо розвивати «із залученням колишніх офіцерів військово-морського флоту». Криму будемо допомагати!


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Крупним планом ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: