Що зупинить Північну Корею

11 вересня 2017, 20:01
1813
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Країнам ЄС слід проявляти лідерство у вирішенні північнокорейської кризи

Джаррет Блан, старший науковий співробітник програми "Геоекономіка і стратегія" Фонду Карнегі

Навіть якщо не враховувати ядерний арсенал, яким володіє Північна Корея, її артилерія може в будь-який момент бути хвацько розгорнута в бік Сеула. Просто неприйнятно ризикувати життями людей, чия загибель стане наслідком «жорсткої сили», коли ми ще недостатньо вивчили можливості політики стримування і дипломатії. Сполученим Штатам необхідно повернутися до складного процесу зі створення і розвитку дипломатичних партнерських відносин в регіоні. Таким чином, Вашингтон може почати використовувати важелі для переговорів, щоб надати ситуації менш провокативну тональність. Так, політика стримування нас не влаштовує – ні з моральної, ні політичної точки зору. Те ж стосується і ведення переговорів з режимом. Тим не менш, це не тільки наші кращі варіанти в цій ситуації, це наші єдині реальні варіанти.

Іен Бонд, директор програм зовнішньої політики в Центрі європейської реформи

Якщо коли-небудь і була можливість успішного військового реагування на ядерну загрозу Північної Кореї, то тепер її немає. Міністру закордонних справ Великобританії Борису Джонсону слід бути тактовніше, кажучи про те, що Північна Корея може «стерти з лиця землі частину південнокорейського населення». Адже КНДР дійсно володіє величезною вогневою міццю, здатної досягти Сеула. І якби Сполучені Штати атакували КНДР, немає ніякої гарантії швидкої військової перемоги, яка б зупинила Північну Корею від запуску ядерної боєголовки в бік Південної Кореї, Японії, або на територію США. Якщо буде занадто пізно зупиняти Північну Корею, зусилля повинні бути спрямовані на контроль над ситуацією. Західні держави повинні працювати з Китаєм, щоб уповільнити прогрес північнокорейської ядерної програми. Захід також повинен творчо підійти до розмови з Пхеньяном про такі питання, як ядерна доктрина. Якщо є щось гірше, ніж Північна Корея, що володіє ядерною зброєю, то це ситуація, в якій Сполучені Штати і КНДР недооцінюють наслідки використання такої зброї.

Швеція чи Швейцарія можуть спробувати зайняти посередницьку роль

Ерік Бретберг, директор Європейської програми і співробітник програми Міжнародної безпеки Фонду Карнегі

Ситуація на Корейському півострові є серйозною загрозою для глобальної безпеки, наслідки якої виходять далеко за межі Східної Азії. КНДР руйнує норму про нерозповсюдження ядерної зброї, і її ракети можуть незабаром досягти континентальних меж Сполучених Штатів. Це правда, що минулі спроби США не змогли зупинити ядерну програму Північної Кореї. Проте, розмови про військові сценарії непереконливі, з огляду на величезні витрати, якими чреваті такі дії. Це не означає, що «жорсткі заходи» нічого не значать. Крім посилення міжнародних дипломатичних зусиль і подальшого посилення санкцій Ради Безпеки ООН проти Пхеньяна, головним пріоритетом повинно бути зміцнення політики регіонального стримування. Зрештою, авторитет США як глобального лідера залежить від здатності Вашингтона захищати своїх східних союзників.

Європейські лідери також повинні пропонувати лідерство. Хоча ЄС не вважається регіональним гравцем в області безпеки, такі європейські держави, такі як Швеція або Швейцарія, можуть спробувати зайняти посередницьку роль. Здається, що Північна Корея знаходиться далеко від Європи, але в гіршому випадку наслідки ядерної кризи, безсумнівно, позначаться і на європейській безпеці.

Фрейзер Камерон, директор Центру Європа-Азія

У цій ситуації немає військового рішення, якщо тільки ви не готові погодитися на мільйони смертей, в тому числі в Південній Кореї, стратегічного партнера ЄС.

Є тільки три варіанти. Перший – створення фаустовского «пакту з дияволом». Ймовірно, це кращий варіант, оскільки санкції виявилися неефективними протягом 20 років, і навряд чи будуть прийнятними для Сполучених Штатів, оскільки Кім Чен Ин захоче зберегти свої ядерні ракети. Другий варіант – це розширення політики стримування і розширення захисту Південної Кореї та Японії. Однак це скоріше короткострокове рішення. Третій варіант – залучення Китаю та Росії до прийняття нафтових санкцій, які б швидко підірвали режим Кіма.

Проблема в тому, що ніхто не може передбачити наслідки цієї кризи. Зміна політичного режиму в Північній Кореї мирним шляхом здається малоймовірною. Китай побоюється мільйона біженців і військ США біля своїх кордонів.У загальному підсумку, Китай зацікавлений у мирній, стабільній, нейтральній та об'єднаній Кореї.

Малькольм Чалмерс, заступник генерального директора Інституту досліджень оборони і безпеки Королівського університету

Широко відомо, що США повинні і надалі відіграватиме провідну роль у стримуванні агресії Північної Кореї. Спірним питанням є те, чи повинні Штати готуватися до запуску превентивного удару, не ризикуючи отримати удару у відповідь. З огляду на те, що Південна Корея постраждає більше за інших, якщо війна вибухне, Сполучені Штати повинні починати такі дії за чіткої згоди Сеула. В іншому випадку, важко собі уявити, що союз Вашингтона і Сеула може вижити. Глобальна репутація Вашингтона буде серйозно пошкоджена, оскільки він ясно дав би зрозуміти, що, захищаючи Нью-Йорк, США готові принести в жертву Сеул.

Джеймс Девіс, декан факультету економіки та політичних наук Університету Санкт-Галлена

Рішення цієї кризи – це не питання застосування «жорсткої сили», а лише розумної дипломатії. Для того, щоб дипломатія працювала, Сполучені Штати повинні чітко розуміти, про що вони просять: про роззброєння Північної Кореї, призупинення ядерних випробувань чи про припинення провокаційної риторики? Примус Пхеньяна до відмови від існуючого ядерного арсеналу більш складний шлях, ніж стримування режиму від використання ракет.

Пол Хейнл Директор Центру глобальної політики Карнегі-Цінхуа

Правда в тому, що відносно Північної Кореї немає реальних «жорстких варіантів». Спроби вплинути на Пхеньян або змінити політичний режим приведуть до катастрофічних витрат на півострові. Швидше, Китай намагається використовувати свою «м'яку силу» в Північній Кореї, щоб створити умови для плідного діалогу. Хоча Китай не може вирішити проблему Північної Кореї поодинці, він значно впливає на режим Кіма. Більше 90% торгівлі Північної Кореї пов'язано з Китаєм, а в Китаї знаходиться значне число робітників з Північної Кореї, чиї грошові перекази допомагають підтримувати режим Кіма. Настав час, щоб Сі Цзіньпін використовував ці економічні важелі. Це призведе не тільки до миру та стабільності в регіоні, а й до більш сильних відносин між США і Китаєм.

Джонас Парелло-Плеснер, старший співробітник з питань політики в Інституті Хадсона

Зараз неперевершений час для демонстрації жорстких заходів відносно Північної Кореї, але не для використання військової сили США. Сполучені Штати твердо стоять на своїх зобов'язаннях в області оборони перед регіональними союзниками: Японією і Південною Кореєю. Виступаючи з Білого дому, міністр оборони США Джеймс Маттіс недавно підкреслив, що Сполучені Штати мають «безліч військових варіантів» для протидії Північній Кореї. Однак превентивний удар не був би правильним використанням американської «жорсткої сили» і міг би привести до конфлікту з масовими жертвами. У Сполучених Штатах є інші варіанти, як стримувати ядерні амбіції Кіма. Найбільш перспективними є нафтове ембарго або більш жорсткі санкції США для компаній, які торгують з Північною Кореєю. Однак обидва варіанти мають стосунок до Пекіну, підтримка якого необхідна для прийняття міжнародних рішень у Раді Безпеки ООН. А Китай, попри те, що його дратує північний сусід, не підтримуватиме повне знищення КНДР.

Стівен Сабо, старший науковий співробітник Американського інституту сучасних німецьких досліджень

«Жорстка сила» вже розгорнута в напрямку Північної Кореї. Економічна міць є елементом жорстких заходів поряд з військовою міццю. Очевидно, що економічні санкції кращі за військові кораблі на Корейському півострові. Війна, нехай навіть обмежена, не відповідає інтересам держави. Слід дотримуватися нинішнього курсу на посилення санкцій проти Пхеньяна, схвалених Радою Безпеки ООН. Крім санкцій, повинна бути посилена дипломатія, оскільки загрозлива риторика є контрпродуктивною.

Дмитро Тренін, директор Московського центру Карнегі

Керівники Північної Кореї – жорстокі і небезпечні правителі, але навряд вони такі ірраціональні. З моменту закінчення Холодної війни вони працюють над політикою безпеки, спрямованої на те, щоб захистити свій режим від зовнішнього нападу. Таким чином, цілком логічно, що вони продовжать тестувати озброєння і відмовлятися від будь-якої угоди, спрямованої на роззброєння. Китай, звичайно, обурений. Пекіну не потрібна криза. Але те, чого вони хочуть ще менше, – це зіткнення з Пхеньяном і військами США через річку Ялу. Сполучені Штати повинні припинити вірити в ілюзію, ніби Китай стане захищати Америку від свавільного союзника.

П'єр Вімонт, старший співробітник у Центрі Карнегі

Дипломатична карта виглядає єдино вірною в цій грі. Але її потрібно застосовувати по-справжньому, чого досі не було. Всі поточні заяви про заклики Пхеньяна до припинення нарощування озброєння не увінчалися успіхом. Оскільки північнокорейське керівництво бореться, на його думку, за виживання, міжнародній спільноті варто підключитися і брати участь у змістовному діалозі з Пхеньяном. Пора знизити градус напруги.

Переклад НВ

Новое Время володіє ексклюзивним правом на переклад і публікацію колонок Джуді Демпсі на Carnegie Europe. Републікація повної версії тексту заборонена.

оригінал

Новое Время запрошує на лекції наших відомих колумністів Діалоги про майбутнє. Детальна програма тут

Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Мнения Нового Времени

Журнал НВ (№10)

Момент істини

Шість головних претендентів на президентське крісло відповіли НВ на сім запитань — політичних, світоглядних і особистих

Читати журнал українською

Стань автором

Якщо Ви хочете вести свій блог на сайті Новое Время, напишіть, будь ласка, листа на адресу:

nv-opinion@nv.ua

Вибір редакції

Події

Сьогодні, 09:26

thumb img
Український чи закордонний. Як абітурієнту підготуватися до вступу у виш
Культура

Вчора, 21:23

thumb img
Казки, жінки і "столичні" трупи. П'ять книг, Які вас вразять
Події

Сьогодні, 19:30

thumb img
Кулі і кислота. Історія організатора розстрілу останньої російської імператорської сім'ї