Що таке українська ідея

16 травня 2017, 19:03
3769
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Що думає український переважно російськомовний поет єврейського походження, або, простіше кажучи, єврей про українську національну ідею

Не раз натрапляв на обговорення того, що таке українська ідея. У тому сенсі, що в цивілізованих країнах національної ідеї немає, а живуть вони добре. І крайньої невизначеності самої української ідеї.

Це дуже популярна точка зору, зокрема, в Одесі, де є ідея, як би сказати, одеська, і вона полягає саме в тому, щоб жити добре, ідеями не морочитися, розмовляти російською з перебільшеним одеським акцентом і поважати криміналітет.

Спробую російською мовою сказати, що думає український переважно російськомовний поет єврейського походження, або, простіше кажучи, єврей про українську національну ідею. Із застереженням – я ідентифікую себе з Україною, є свідомим громадянином своєї країни.

Мені українська ідея здається цілком екзистенціальною: вона полягає в тому, щоб світова спільнота визнала саме існування нашої країни, її межі, щоб ніхто не посмів відкрито говорити, що немає такої країни, а є територія, що немає такої мови, а є жаргон, діалект, що немає такої культури, а якщо і є, то це недокультура недолюдей.

Українська ідея – зажити своїм домом, не піддаючись нескінченним поділам

Українська ідея включає в себе пасіонарність – українці готові гинути за своє право існувати. Тому що інакше вони знову стануть молодшими хитруватими братцями, фольклорними персонажами, кумедними, іноді злісними. Ну, зрозуміло.

Українська ідея – зажити своїм домом, не піддаючись нескінченним поділам-переділам, неприпустимому тиску сильних сусідів.

Українська ідея – відновлення історичної справедливості та біографії країни, так, скажімо, людина, що втратила документи, прагне їх відновити, а людина, що втратила пам'ять, намагається пригадати. Так, при такому відновленні один міф може змінити інший. Але героїчний міф краще ганебного – так дітям легше рости і дорослим легше працювати для блага країни.

Текст опубліковано з дозволу автора

Оригінал

Журнал НВ (№10)

Момент істини

Шість головних претендентів на президентське крісло відповіли НВ на сім запитань — політичних, світоглядних і особистих

Читати журнал українською

Стань автором

Якщо Ви хочете вести свій блог на сайті Новое Время, напишіть, будь ласка, листа на адресу:

nv-opinion@nv.ua

Вибір редакції

Новий вечір

Вчора, 20:45

thumb img
Антикорупційний шеф. Прокурор Джованні Кесслер - про скандал в оборонці, Холодницького і традицію "брати до кишені"
Футбол

Сьогодні, 02:17

thumb img
Давайте натуралізуєм Родрігеса. Реакція соцмереж на драматичну перемогу збірної України над Люксембургом
Події

Сьогодні, 13:56

thumb img
Дві тисячі хворих за тиждень. Чому Україну накрила нова хвиля захворюваності на кір