Що я думаю про викриття Саакашвілі

7 грудня 2015, 15:11
2493
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Одеса стала полігоном для антикорупційної ініціативи, яка може охопити всю Україну

Вчора я побував на одеському антикорупційному форумі, організованому керівником регіону Міхеілом Саакашвілі і його командою.

Як відомо, в ході заходу одеський губернатор виступив з резонансною промовою, перерахувавши «головних корупціонерів» України і вражаючі суми розкрадання державного бюджету України. Зізнаюся, що я вперше став свідком публічного оприлюднення корупційних розслідувань не в ЗМІ або журналістських розслідуваннях, а на конференції. Пролунав цілий ряд прямих звинувачень у бік представників вищих ешелонів української влади. При цьому звинувачення не були голослівними, узагальненими, а конкретними із зазначенням певних прізвищ.

Фактично Саакашвілі присвятив свій виступ звинуваченням низки олігархів у тому, що через їх корупційні схеми країна щорічно втрачає близько $5 млрд. Це неймовірно велика сума. Таким чином, Саакашвілі говорив про загальнонаціональну корупцію, хоча сам він відповідає лише за один регіон – Одеську область. Мустафа Найєм в жартівливій формі зазначив, що вчорашній резонансний виступ Саакашвілі, можливо, був «артобстрілом Яценюка перед відставкою».

Саакашвілі просто виплеснув емоції

Подібне припущення дійсно існує, однак я не впевнений, що воно правильне. Як на мене, Саакашвілі просто виплеснув емоції. Адже його антикорупційні ініціативи в Одесі наштовхуються на загальнонаціональні бар'єри. Очевидно, він був змушений у своїх звинуваченнях торкнутися не лише одеського контексту, але і всеукраїнського. Саакашвілі дав чітко зрозуміти: для нього важливо боротися з корупцією в регіоні, однак боротися з нею на загальнонаціональному рівні не менш важливо, оскільки без цього на місцевому рівні справи не просунуться.

Після цієї конференції стало зрозуміло, що терпіння суспільства на межі. Я думаю, що ця конференція покладе початок новому процесу в українському суспільстві. Виникнуть нові соціальні і політичні ініціативи, нові платформи, які об'єднають громадян і чесних політиків у боротьбі проти корупції.

Промова Саакашвілі була націлена не лише на владу, а й на формування громадської думки з надією на те, що одеська ініціатива буде підтримана українськими громадськими організаціями, чесними політиками і т. д. Таким чином, Одеса стала полігоном для антикорупційної ініціативи, яка може охопити всю Україну. Губернатор Саакашвілі не має за собою обтяжливих зв'язків в Одесі, як і негативної історії на цій посаді. Незалежність дає йому і його команді можливість почати процес, який з великою ймовірністю підхопить вся країна.

Більше точок зору тут

Журнал НВ (№ 22)

Справа Порошенка

Експрезиденту Петрові Порошенку світить одразу декілька кримінальних справ. Які їх перспективи?

Читати журнал

Стань автором

Якщо Ви хочете вести свій блог на сайті Новое Время, напишіть, будь ласка, листа на адресу:

nv-opinion@nv.ua

Вибір редакції

Політика

Вчора, 13:11

img
У Раду проходять п’ять партій — загальнонаціональне опитування
Політика

Вчора, 14:31

img
Реванш агресора. Як Україна реагує на повернення РФ до складу ПАРЄ
Події

Вчора, 07:11

img
Війна в 140 знаках. Чому пости і твіти можуть поранити не гірше куль