"Розумні" міста проти глобального потепління

9 серпня 2017, 19:04
Щоб протистояти глобальному потеплінню, потрібно переглянути облаштування сучасних мегаполісів

У жителів планети Земля є важливі зобов'язання в області клімату. Згідно з Паризькою угодою, підписаною 192 країнами, ми повинні не допустити підвищення середньої температури планети до 1,5 °C. ООН закликає вже до 2030 року вжити термінових заходів, що обмежують темпи підвищення температури і зменшують викиди вуглекислого газу в атмосферу. Але для цього доведеться повністю переосмислити розуміння життя в містах.

Відео дня

У своєму недавньому звіті ООН повідомляє, що вирішальний вплив на зміну клімату надають саме міста. Вже зараз на їх частку припадає від 71% до 76% викидів вуглекислого газу. Причому в майбутньому очікується приріст міського населення. Наприклад, в Китаї «політика урбанізації» передбачає, що до 2020 року в містах будуть проживати до 60% всього населення країни.

ООН закликає вже до 2030 року вжити термінових заходів

Інфраструктурний фактор

На сьогоднішній день об'єкти міської інфраструктури сприяють викиду парникових газів відразу на двох етапах: як під час будівництва (наприклад, на етапі виготовлення будматеріалів - цементу, сталі, алюмінію), так і при експлуатації автомобільних трас і мостів.

У своєму недавньому дослідженні я і мої колеги довели, що структура сучасних транспортних розв'язок, будівель та інших міських об'єктів може значною мірою визначати і регулювати обсяги викиду СО2. Створивши «розумну» інфраструктуру для міст, ми могли б вдвічі скоротити надходження вуглекислого газу в атмосферу, вже починаючи з 2040 року.

Крім того, значного прогресу можна досягти за рахунок модернізації вже існуючої інфраструктури. Головний спосіб зупинити зміну клімату - будівництво нових енергоефективних проектів. Тому зараз уряди всіх країн, які підписали Паризьку угоду, повинні підтримувати ідею розвитку «розумної» інфраструктури в містах та залучати для цих цілей «зелені» інвестиції.

Не тільки мегаполіси

Станом на сьогодні у великих містах є можливість створювати так звані споруди з високою щільністю заселення, де в одній будівлі могли б перебувати житлові приміщення, офіси, місця для відпочинку. Це позбавило б від необхідності постійно пересуватися по місту і за його межі.

Не тільки такі мегаполіси, як Шанхай і Мумбаї, але і міста поменше повинні зосередитися на тому, як знизити рівень викидів СО2. Наші дослідження показали певний парадокс: в майбутньому саме невеликі міста будуть розростатися набагато швидше, ніж вже існуючі мегаполіси. І не створюючи відповідних умов в малих і середніх містах, ми не зможемо досягти успіху у вирішенні кліматичних проблем.

Сьогодні Токіо, Лондон, Бангкок вже проводять політику, спрямовану на пом'якшення наслідків глобального потепління. І це відмінний старт. Такі ініціативи повинні бути підтримані і отримати ще більший розвиток.

Надалі наша планета в терміновому порядку потребує перегляду устрою міст, як на глобальному, так і місцевому рівні. Починаючи саме з міст, великих і малих, нам вдасться обмежити зростання температури на заповітні 1,5 °C.

Переклад НВ

Новое Время володіє ексклюзивним правом на переклад і публікацію колонок theconversation.com. Републікація повної версії тексту заборонена.

Оригінал опублікований на theconversation.com\


Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Мнения Нового Времени The Conversation

Показати ще новини
Радіо НВ
X