Розповідь служниці – благословенний плід

29 вересня 2017, 07:13
254
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Цього разу історія така – людство на 99% втратило здатність до відтворення собі подібних. З недавніх спроб змалювати в похмурих тонах наше альтернативне майбутнє – ця найкраща

Жанр альтернативної історії в цілому і постапокаліпсису зокрема ласий слот. Це нам вдосталь своїх соціальних катастроф під боком, а заможній частини глобуса нудно. Тому їй і показують то марсіян, які приземляються в Нью-Джерсі, то ходячих мерців у Джорджії. Реальність розмита, КНДР далеко, тому всі глобальні екранні жахи обов'язково відбуваються в Америці, для величі амплітуди.

Цього разу історія така – людство на 99% втратило здатність до відтворення собі подібних. Після чого Сполучені Штати з'їхали з глузду, розвалившись на частини, і в одній з них, Республіці Ґалаад (я за Ґілеад, але то таке) встановлюється щось типу теократії: вся влада якійся секті синів Якова, все строго за заповідями, хто не з нами – той на стовпі.

Від такої перспективи американці ціпеніють, диктатори в пеклі п'ють кипляче шампанське, а розумні люди знімають серіали і отримують на «Еммі» приз за кращу драму року. Абсолютно несподівано, до речі. І першим у списку цих розумних людей вписаний Брюс Міллер, маловідомий продюсер, який запропонував потоковому провайдеру Hulu фантастичний серіал про те, що буде, якщо Земля налетить на небесну вісь. Між іншим, це вже друга спроба екранізації однойменного роману Маргарет Етвуд, перша пройшла по дотичній повним метром у 1989 році.

Зате друга вдалася. Це вже точно. У центрі оповідання – Фредова, служниця в будинку одного з заводіїв повстання проти здорового глузду, а нині одного з командорів Ґалааду. Жила-була жінка: ростила дочку, любила чоловіка, працювала редактором у видавництві, як тут прийшли дивні люди з автоматами і сказали, що все було неправильно (щось нагадує, чи не так?) І відтепер буде по-іншому.

В результаті дочку відняли, чоловіка пристрелили, а саму героїню після примусового навчання в місцевому ПТУ для породіль (як і слід було очікувати, вона здатності до діторонадження не втратила) відправляють служницею в будинок командора – ходити в супермаркет та допомагати господарям з розмноженням.

Фертильних жінок поділили на класи, одягли в однаковий одяг і назвали за іменем господаря, в даному випадку: Фред – Фредова, типу – чиїх будеш? Дисципліна залізна, продукти за талонами, все просто і зрозуміло, не те, що раніше – вибори і всілякі гілки влади. Щоб не перевантажувати розповідь флешбеками, героїня думає вголос (люблю закадровий текст), розповідає свою історію і намагається виграти час, щоб знайти дочку і не злетіти з котушок.

Сюжет рухається у трьох часових коридорах – зараз (Ґалаад), тоді (перед перемогою синів Якова) і тоді-тоді (історія сім'ї героїні). Часом камерно (в рамках бюджету), часом надмірно прямолінійно (всюди автоматники, і у кожного обов'язково шипить рація), але ця історія тебе тримає.

Крім Елізабет Мосс (чекаємо її скоро в продовженні «Вершини озера», там теж не без мужофобіі, до речі), яка відмінно зіграла Фредову, знайомих облич у кадрі практично немає – Hulu вирішили конкурувати не кастом, а історією, і це у них вийшло – не витрачаючись на зірок, вони вийшли у вищу лігу. Так, одразу згадується «Дитя людське» і хочеться зйомок помасштабніше, але ідея в іншому. Нам перебільшено і перебільшено показують, який крихкий і хиткий світ. Мабуть, так треба, по-іншому ми не розуміємо.

З недавніх спроб змалювати в похмурих тонах наше альтернативне майбутнє («В пустелі смерті», «Людина у високому замку») ця – точно найкраща. Тож 8,5 з 10 з тегом #ЗБ – Зима Близько.

Новое Время запрошує на лекції наших відомих колумністів Діалоги про майбутнє. Детальна програма тут

Кінопошук з Фоззі – по четвергах

Читайте тематичні колонки на НВ:

Сьогодні в світі з Іваном Яковиною – щодня

Особисті фінанси з Іваном Компаном – по вівторках

Тиждень по-діловому з Сергієм Фурсою – по п'ятницях

Відкриття з Олексієм Бондарєвим – по неділях

Більше поглядів тут

Журнал НВ (№10)

Момент істини

Шість головних претендентів на президентське крісло відповіли НВ на сім запитань — політичних, світоглядних і особистих

Читати журнал українською

Стань автором

Якщо Ви хочете вести свій блог на сайті Новое Время, напишіть, будь ласка, листа на адресу:

nv-opinion@nv.ua

Вибір редакції

Події

Вчора, 19:30

thumb img
Кулі і кислота. Історія організатора розстрілу останньої російської імператорської сім'ї
Країни

Вчора, 12:42

thumb img
Ґвалтують, поки не завагітніє. Жінок народу качинів із М'янми продають як "наречених" у Китай
Гаджети

Вчора, 18:45

thumb img
Народження звіра. Все, що відомо про майбутній флагманський смартфон Huawei P30 Pro