Романови - лимончики від яблуні

14 грудня 2018, 09:03
3235
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

variety.com

Фоззі: Цей серіал міг бути зовсім іншим

Це антологія, що складається з восьми великовагових півторагодинних епізодів

Три століття правління династії Романових (від Іпатіївського монастиря до Іпатіївського ж будинку) давно позаду. Але кривавий фінал цієї історії досі відгукується людству - на півночі піонери, божевільні і негідники носять на хресних ходах портрети Миколи Другого упереміш зі Сталіним, а далеко на Заході чомусь знімають серіали про людей, які вважають себе нащадками Государя Всієї Великої і Малої і Білої.

Отже, на четверговий стіл з деяким запізненням, викликаним появою більш цікавих піддослідних, потрапляє міні-серіал «Романови», знятий на замовлення Amazon Video. Це антологія, що складається з восьми великовагових півторагодинних епізодів (подібний формат можна було б назвати британським), пов'язаних між собою декількома примарними нитками і головним канатом - один персонаж в кожному епізоді є нащадком тих самих Романових. Точніше, вважає себе таким.

Причому умовність спорідненості навіть не приховується, від тієї зрубаної під корінь яблуні розлетілося безліч яблучок, але нам показують сучасні гібриди - рангпури, персілимони і криваві лайми. Живуть вони у Франції або в Америці, вважають себе аристократами, але, як зізнається один з персонажів: «Усі говорять, що мають відношення до Романових, але насправді вони - ніхто».

Особисто я клюнув на фігуру творця серіалу, Меттью Вайнер відомий по «Божевільні» і останнім сезонам «Сопрано» (справедливості заради зазначу - найслабшим), а тепер ухитрився отримати у Amazon аж $70 млн на «Романових». На такий бюджет Меттью підписав цілу низку знайомих облич, серед яких варто згадати Аарона Екхарта і Христину Хендрікс, себе ж він прописав не тільки продюсером, але і режисером, а також співавтором сценарію.

І ось тут можна зізнатися: серіал починає кульгати, перш за все, сценарно - от користі від того, що вам вдалося затягнути в проект Корі Столла (пам'ятаєте чарівного лисого конгресмена Руссо з «Карткового будиночка»?), якщо йому доводиться грати розв'язку, яка виглядає вигаданою з великого бодуна і тут же, на коліні? І таких слабко мотивованих сцен в серіалі - хоч греблю гати! А вже коли Вайнер починає зарозуміло знущатися (в третьому епізоді) з сучасного телебачення, хочеться запитати: «Дозвольте, як же він служив у Сопрано?».

І тільки в сценарії з'являється по-справжньому свіжа ідея (пов'язана із затягуванням судового процесу, наприклад), як її тут же розкривають максимально нецікавим ходом. Взагалі складається враження, що всі сюжети були витягнуті із загашників (як непотрібні розповіді для книжкової антології) і притягнуті за вуха до теми зборів: «Добре, припустимо, тут у нас буде адюльтер, тут теж, потрібно обов'язково вставити гея і трансу, але кого з них зробимо Романовим? Так все одно!».

Причому це навіть не стосується правдоподібних деталей, на кшталт собачої клички Олексій (чому не Вольдемар?) Або фрік-шоу з карликів, що вдають імператорську сім'ю. І де? На зльоті великих князів! З деяких пір мені все одно як виглядають росіяни в кіно (навіть навпаки), але правдивості тут стільки ж, скільки в пісні «Ай, мамушка» зі старовинної «Сімейки Адамс». Тобто нуль - так, просто фантазії на тему.

Якось в одному французькому шпигунському серіалі показали сучасну Грузію, в якій прибиральниця (чомусь росіянка!) йде на підробку в обмін на вживані мереживні трусики. Ось в таких ситуаціях довіра падає до нуля, а за творців стає соромно, зовсім як в дитинстві, коли в «Гостях у казки» показували якусь безальтернативну муть.

Приблизно такі ж почуття викликають і «Романови», нехай вони і розповідають про життя далеких і умовних нащадків тих самих Romanoff, з ведмедями, горілкою і веселими циганами. Але тепер же є інші кнопки, і вони чекають ваших кліків, а «Романови» отримують 6 з 10 з тегом #РО - Роман Офф.

Цей серіал міг бути зовсім іншим. Уявіть собі історію далеких гілок Романових, від севастопольської евакуації (можна з титром Sevastopol, Ukraine =) і філософського пароплава, транзитом через Істамбул, Париж, другу світову і до подвійного чизбургера наших днів де-небудь на Брайтон-Біч, якщо вже американському глядачеві складно продати костюмовану драму без прив'язки до ареалу її проживання!

Замість цього на нас чекає пара непоганих епізодів, але мало хто «доживе» до історії про домагання у стилі «Великої маленької брехні» або необов'язкового екскурсу в історію Мексики. Економте час, проходьте повз.

Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Мнения Нового Времени

Читайте тематичні колонки на НВ:

Кинопоиск з Фоззі - щочетверга

Сьогодні в світі з Іваном Яковиною - щодня

Особисті фінанси з Іваном Компаном - по вівторках

Деловая неделя з Сергієм Фурсою - по п'ятницях

Відкриття з Олексієм Бондарєвим - щотижня

Більше думок тут

Зверніть увагу

29 грудня 2018, 11:53
Компанії/Ринки
thumb img
Спецпроект
29 грудня 2018, 11:53
30 грудня 2018, 10:35
Компанії/Ринки
thumb img
Спецпроект
30 грудня 2018, 10:35