Три простих кроки, щоб перемогти стрес

5 грудня 2017, 11:56
Автор: Кріс Майерс
Американський фінансист і бізнесмен Кріс Майєрс пише для Forbes про те, що допомагає підприємцям справлятися з хронічним стресом

Переклад зроблено telegra.ph

Не так давно я нарешті пішов до лікаря для проходження щорічного медогляду. Результат показав, що для людини свого віку я здоровий. Всі аналізи були нормальними, за винятком гормонів стресу. Ймовірно, рівень кортизолу був надзвичайно високим.

Відео дня

Природно, лікар була стурбована і захотіла копнути глибше. Щойно вона дізналася, що я підприємець, вона припинила мене розпитувати. «Це все пояснює», – відповіла вона з абсолютною впевненістю. – «Майже всі мої пацієнти-підприємці з цим стикаються». У підсумку вона відправила мене займатися своїми справами з напуттям «постаратися розслабитися».

Не секрет, що ведення бізнесу – важке заняття, яке веде до стресу. За фактом, для звичайного підприємця протягом дня існує так багато факторів стресу і проблем, які вимагають прийняття рішення, що в певний момент якість прийнятих рішень починає стрімко погіршуватися. У психології це порушення здатності приймати обдумані рішення називається втомою від прийняття рішень і створює масу проблем як лідерам, так і підприємцям.

Серед багатьох бізнесменів існує хибне переконання, що сила волі – ключ до того, щоб уникнути наслідків втоми прийняття рішень. Вважається, що сильні лідери можуть просто подолати втому і продовжити приймати зважені рішення. Б'юся об заклад, це твердження дуже далеке від істини.

Я боровся з цією втомою безліч разів протягом моєї кар'єри. Вивчивши себе, я виділив три важливі кроки, які можуть зменшити вплив стресу і втоми прийняття рішень.

Усуньте прості причини стресу

Хоча ми можемо і не усвідомлювати цього, але здебільшого повсякденний стрес є самовільним. Незначні речі й дрібниці, які ми схильні недооцінювати й ігнорувати, діють в якості збудників стресу. Згодом вони накопичуються і призводять до тривоги, виснаження та втоми. Моїм збудником стресу є безлад. Я трохи схиблений на чистоті, і, коли я повертаюся додому в неприбрану квартиру або приходжу в неорганізований офіс, це приводить мене в стресовий стан.

Дезорганізованість – це банальне і повністю самовільне джерело стресу

За великим рахунком, мати ідеально чистий будинок не найголовніше в житті. Однак я зрозумів, що дезорганізованість – це банальне і повністю самовільне джерело стресу. Ось чому тепер я виділяю час, щоб навести порядок в домі щовечора перед сном. Це зводить з розуму мою дружину, і я розумію, що перегинаю палицю. Так, це може виявитися абсурдним, але така додаткова робота по дому допомагає мені впоратися зі стресом, зняти накопичену напругу і почати день з чистого аркуша, без всілякого вантажу. Я спонукаю своїх підприємців і лідерів знаходити їхній збудник стресу і робити кроки, щоб побороти його, навіть якщо це вимагає більше працювати.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів НВ
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Не ускладнюйте

Одна з моїх улюблених цитат належить президентові Рональду Рейгану, який зазначив: «Не існує легких відповідей, але є прості». Ці слова легко забути, коли стикаєшся зі зворотною стороною медалі ведення бізнесу, але вони правдиві в багатьох випадках, і подібна простота і є суть есенціалізму. Ідею есенціалізму можна віднести до праць Аристотеля і Платона. Вона передбачає, що дане нам існування має кілька важливих рис, що визначають саме існування. Існують і інші риси, але найголовнішими, які задають сенс існування, залишаються тільки деякі з них.

Така, на перший погляд, абстрактна ідея спрощує процес прийняття рішення і може бути досить-таки корисною для лідерів, які намагаються уникнути втоми і знемоги. Застосовуючи ідеї есенціалізму на практиці, ви активно розбираєте проблему по частинах, добираючись до самої суті. Відсіюючи непотрібну інформацію, можна сфокусуватися на своїх думках, стати до справи і полегшити процес прийняття рішення.

Побудуйте есенціалістичне мислення

Єдиний варіант уникнути втоми від прийняття рішень (і супутнього їй стресу) – спростити процес вирішення проблеми, щоб воно приймалося швидко, прямолінійно й ефективно. Я використовую три простих кроки:

Крок 1: визначте, чи сумісна розглянута ситуація з вашими головними цілями. Якщо ні – не беріться за це.

Крок 2: подумайте, яким буде щасливий результат і навпаки, що є найгіршим сценарієм розвитку подій. Якщо вам вдасться освоїтися з тим, як на вашу думку все буде відбуватися, і якщо ви можете прийняти найгірший варіант, рухайтеся вперед.

Крок 3: визначте, яким чином ваше рішення вплине на ресурси (на час, людей, гроші). Чи варта шкіра вичинки? Якщо ви вважаєте, що варта, то рухайтеся далі і не ставте собі зайвих питань.

Усі ми час від часу страждаємо від стресу і втомлюємося приймати рішення. Зрештою, ми переповнені інформацією, тривогою та стресом практично в кожній сфері нашого життя.

Незважаючи на все, важливо пам'ятати, що «не існує легких відповідей, але є прості». Есенціалізм – це шлях до полегшення і відмінний інструмент для сучасних перевантажених підприємців.

Повну версію читайте на forbes.com

Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Мнения Нового Времени

Показати ще новини
Радіо НВ
X