Пройти тест Гандзюк

11 лютого, 11:34
1885
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Якщо старі політики хочуть мати майбутнє, їм доведеться відповісти на одне просте запитання

«Хто замовив Катю Гандзюк?» – це новий універсальний тест на порядність. Як колись «Чий Крим?». Здавалося б, прості запитання. А як відповідь – чи її відсутність –  багато говорить про людину.

Наприклад, батько Гандзюк та активісти ініціативи «Хто замовив Катю Гандзюк?» називають ймовірними замовниками вбивства голову Херсонської облради, партійця Юлії Тимошенко Владислава Мангера та партійця БПП, голову Херсонської обласної державної адміністрації Андрія Гордєєва. Ті самі активісти, які схопили аваківську поліцію на тому, що вона намагається повісити цей злочин на невинну людину, а потім правильно визначили організатора вбивства. І які вже почали публікувати докази своїх звинувачень.

А от у старих політиків на це запитання відповіді після півроку розслідування немає зовсім. Одні мовчки бігають від активістів через чорний хід. Інші засмічують інформаційне поле істериками про те, що сама постановка цього питання є провокацією. Треті відправляють беркутів бити активістів ногами, приговорюючи: «Лежи, Бандера!». Тим часом, повільно, та невідворотно, у людей починає уриватися терпець. Раніше ми вважали, що у старої генерації політиків не вистачає елементарного сумління. Але все більше виглядає на те, що в них віднявся ще й інстинкт політичного самозбереження.

Ніхто не звертає уваги на сірник – аж поки від нього не починається велика пожежа

Бо суспільству набридло чути нахабну брехню, що Тимошенко і Порошенко не можуть зняти з посад власних партійців, що підозрюються в жорстокій розправі – враховуючи те, що всі необхідні для цього повноваження в них є. Бо коли громадські активісти розслідують справу швидше і ефективніше за офіційне слідство, а останні зайняті покриванням злочинців – від цього починає закипати кров. Бо українці не для того п’ять років воювали з путінськими окупантами, щоб їх у тилу по-звірячому вбивали знахабнілі бандити, що прикрилися високими посадами.

Старі політики не вірять, що активісти щиро хочуть знайти замовників вбивства Гандзюк – вони марять параноїдальними ідеями про замовні політичні кампанії і через «своїх» лідерів думок намагаються перекидати відповідальність одне на одного.

На цих вихідних активісти завітали одночасно до Тимошенко, Порошенко і Авакова. І все одно вони не вірять, що у когось просто стискаються кулаки, коли він чує про нелюдське вбивство активістки. Вони щиро відмовляються второпати, що вимагати справедливості можна не за гроші. Вони не розуміють, що українці, які жадають покарання вбивць, не хочуть стати наступними жертвами. А саме так і станеться, якщо навіть така резонансна справа за лічені місяці до виборів не призведе до арештів тих, хто все це задумав. Чим довше старі політики мовчатимуть у відповідь на запитання «Хто замовив Катю Гандзюк?», тим жорсткіше його ставитимуть знов і знов.

Японський письменник Акутаґава Рюносуке писав, що людське життя нагадує коробку сірників: поводитися з ним серйозно — смішно, поводитися легковажно — небезпечно. Ніхто не звертає уваги на сірник – аж поки від нього не починається велика пожежа.

Суспільство втомилося від брехні, лицемірства і дрібних компромісів з великим злом. Українці вимагають результатів. Відсторонення від влади підозрюваних, чесного слідства, арештів і вироків. Не після виборів, а зараз. Не шісток, а замовників і тих, хто їх покривав. Якщо старі політики хочуть мати майбутнє, їм доведеться пройти тест Гандзюк. Для цього достатньо відповісти на просте запитання: «Так хто ж замовив Катю Гандзюк?».

Текст опубліковано з дозволу автора

Оригінал

Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Мнения Нового Времени

Стань автором

Якщо Ви хочете вести свій блог на сайті Новое Время, напишіть, будь ласка, листа на адресу:

nv-opinion@nv.ua

Вибір редакції

Люди

Вчора, 14:04

article_img
Віддалений гавкіт собак. Інтерв’ю з командою фільму про війну на сході України, який претендує на Оскар
Наукпоп

Вчора, 07:00

article_img
Ейнштейн лютує. Дослідження темної матерії кидає виклик сучасній фізиці
Країни

Вчора, 10:33

article_img
Наша проблема – туристи і мопеди. В Амстердамі призначили велосипедним мером дев'ятирічну дівчинку