Про одну молоду дівчину

11 січня, 10:23
3502
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Спосіб життя мільйонів звичайних українців становить портрет всієї країни. Країни, яка все ще живе ілюзією молодості

От чим дійсно хороші свята, так це можливістю почитати хороші книги. Хоч і писані багато років тому, вони допомагають розібратися в сьогоденні і знайти відповіді на вічні запитання. Ось, наприклад, один французький класик небезпідставно стверджував, що «після сорока років кожна людина відповідальна за своє обличчя». І правда ж. Що таке новорічні свята, коли тобі двадцять? Тижневий марафон з веселощів, любові і безтурботності, що наповнює романтикою і майбутніми спогадами. Після сорока, це сумні розмови про олів'є, випивку, шкідливі вуглеводи і підвищений тиск. У особливо чутливих натур до Старого нового року, як правило, загострюється почуття розчарування в правильності обраного життєвого шляху і з'являються думки, що роки прожиті марно. Далі все залежить від індивідуальної реакції на події – долю можна підправити, а можна й залишити все як є. Адже життя – боротьба, часто важка і несправедлива, а свят, що дають приводи відволіктися від непривабливої дійсності, в нашій країні більш ніж достатньо. Не встигнеш розчаруватися в житті, відходячи від одного святкування, як з'являється привід радіти іншому, то чи світському, то чи духовному торжеству. Ну і само собою, розговітися, як слід.

Цілком закономірно, що спосіб життя мільйонів звичайних українців становить портрет всієї країни. Країни, яка все ще живе ілюзією молодості. А що? Всього-то двадцять сім років, з моменту здобуття незалежності. Хіба це вік?! Роби що хочеш – пий, гуляй, закохуйся і роби навіжені вчинки. Час тече повільно і здається, що все ще можна виправити. А насправді горезвісні сорок настануть скоро, отямитися не встигнеш. І доведеться відповідати за своє обличчя. А будь-яка спроба приховати вік за густим макіяжем буде виглядати смішно і безглуздо. Особи з роздутими губами і розгладженими лобами, що молодяться, викликають здебільшого лише жалість і співчуття. А всі ці ліки зі стандартного косметологічного набору – освічений народ, небачені запаси чорнозему, недооцінені активи і унікальне географічне положення – тільки підкреслюють згасання молодості.

Якщо вийде гідно пережити нинішній рік, з'явиться шанс відкрити собі дорогу в краще майбутнє

Чи можемо ми щось змінити? Звичайно ж, можна вдатися до «надихаючого» реформаторського оптимізму і подібно вольтерівському Панглосу вважати, що «все на краще в нашому найкращому зі світів». А що? Є й такі приклади. Візьміть хоча б українських бджіл! У всьому світі хворіли і здихали, а наші хоч би що. Не просто вижили, а добре попрацювали над відновленням економіки. Ми тепер в світі номер три з виробництва меду. Dolce vita! Чим не привід для гордості?

А, якщо серйозно і утримуючись від активістського пафосу і псевдопатріотичних гасел, то, схоже, що новий рік дає нам чудовий шанс проявити кращі якості і довести, хто ми є і на що здатні. І для цього, дещо перефразовуючи Декарта, «не доведеться перемагати долю і змінювати світовий порядок, досить буде привести до здорового глузду свої власні устремління і погляди».

Перш за все, в політиці. Напевно, не було ще в історії двадцятисемирічній України такого неоднозначного вибору, як в цьому році. І зробити його доведеться нам з вами, поодинці. У відокремленій тиші заповнення виборчого бюлетеня. І хотілося б, щоб в цей доленосний момент здоровий глузд взяв гору над емоціями і зернами брехні, посіяним пропагандою.

Адже від нашого вибору буде залежати «гривня по двадцять вісім», купа модерних економічних показників і, відповідно, наша з вами ситість. Загальновідомо, що економіка наша живе від кредиту до кредиту, віддавати боргів в цьому році доведеться рекордно багато, а в борг будуть давати далеко не всім новообраним президентам. До слова, історії про дешевий газ будуть діяти на «руку, що дає кредити», як потужний подразник.

Можна, звичайно, покричати про справедливість, високі почуття і божественну місію українського народу, але, в кінцевому підсумку, все впирається в наш з вами вибір. Звичайно, не хотілося б віддаватися без любові, але схоже, що, як завжди, доведеться боротися за менше зло. Таке, що влаштує потенційних кредиторів і не відкине країну назад в мракобісся радянсько-російського світу.

Але! Якщо вийде гідно пережити нинішній рік, то у нас з'являється шанс відкрити собі дорогу в краще майбутнє. Ну, а якщо ні, то до сорока обличчя ставатиме все більш непривабливим, а відповідальність за це буде повністю на нас з вами. Адже наше майбутнє завжди і всюди залежить тільки від нас самих.

Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Мнения Нового Времени

Зверніть увагу

4 січня, 09:45
Лонгріди
thumb img
Спецпроект
29 грудня 2018, 11:53
Компанії/Ринки
thumb img
Спецпроект
29 грудня 2018, 11:53
29 грудня 2018, 22:38
Лонгріди
thumb img
Спецпроект