Про нові протести та план "Шатун"

15 листопада 2016, 17:13
6948
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Чи знають в СБУ про плани Москви та чи доречні дії щодо забезпечення безпеки в Києві

Я б не спрощував ситуацію з мітингами в Києві та питаннями про розгойдування ситуації з Росії. Думати, ніби РФ не намагається розхитувати ситуацію всередині України, дещо наївно. Інша справа – що і сьогоднішні акції, і заплановані в найближчому майбутньому організовують українські організації та політичні сили.

Проблема в тому, що самі ці акції можуть бути використані російськими спецслужбами для різних провокацій, організації зіткнень між протестувальниками і органами правопорядку. Я бачу небезпеку в цьому.

Що стосується «плану Шатун», що активно обговорюється сьогодні, – на мій погляд, опубліковане в тих листах, швидше пропозиції, ніж конкретний план. Схоже, навіть, що хтось із «наших», хто зараз знаходиться в Москві, надсилав Суркову або комусь із його помічників такого роду ідеї.

Як саме діє Москва, яким чином, які канали використовує – не думаю, що у наших спецслужб є настільки повна інформація. Якби вона була, спецслужби вже вчинили б відповідні дії і навіть відзвітували за деякими результатами.

А заява СБУ, що прозвучала в п’ятницю, а також дії вчора і сьогодні – це, швидше, дії превентивні. Це також і спосіб впливу на громадську думку з метою дискредитації протестних акцій.

На руках у населення є і гранати, і інша зброя. І в хід її можуть пустити як гарячі голови, так і провокатори

А ось дії з активного забезпечення безпеки, зокрема, перевірка металошукачами – абсолютно виправдані. Саме такі дії влітку, під час Хресної ходи УПЦ МП, дали позитивний результат. Тоді мала місце хвиля паніки, причому реальної – я пам'ятаю ці настрої; самі себе накручували. Проте, активні дії допомогли не допустити навіть найменших ексцесів. Так і зараз – і не потрібно цього боятися.

Після трагічних подій 15 серпня 2015 року під Верховною Радою будь-які подібні заходи абсолютно виправдані. На жаль, на руках у населення є і гранати, і інша зброя. І в хід її можуть пустити як гарячі голови, так і російські провокатори. Не беруся розрізняти – нехай це роблять спецслужби.

На жаль, присутність російських провокаторів – це факт. Зокрема, вони були точно помічені на мітингах, які проводила влітку Надія Савченко. Були зафіксовані навіть імена людей, що раніше брали участь в проросійських акціях.

На жаль, ризик існує, тому краще запобігати провокаціям і можливим насильницьким діям.

Самі ж акції організовуються українськими політиками і громадськими організаціями. Правда, у мене є велика підозра, що ці акції організовуються не для того, щоб вирішити соціальні проблеми – тарифну або проблему вкладників. Головна мета інша – провокування політичної кризи для того, щоб після неї домогтися дострокових парламентських виборів, а може, і не тільки парламентських.

Така політична криза в умовах незавершеної війни на сході є ризикованим випробуванням для України. Якщо, звичайно, цю кризу вдасться створити.

Більше точок зору тут

Стань автором

Якщо Ви хочете вести свій блог на сайті Новое Время, напишіть, будь ласка, листа на адресу:

nv-opinion@nv.ua

Вибір редакції

IT-індустрія

Сьогодні, 13:00

article_img
Кузькина мати. Дональд Трамп вимагає якнайшвидшого введення 6G-мереж по всій Америці
Футбол

Сьогодні, 04:08

article_img
Вони не пройшли. Реакція соцмереж на перемогу Динамо і поразку Шахтаря в Лізі Європи
Події

Вчора, 19:33

article_img
Смертність та народжуваність. Чому в Україні зростають темпи скорочення населення