Президент і клуб популістів

18 січня, 10:09
1437
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Дотримуючись щорічних традицій, Верховна Рада ще на рік заморозила ринок землі

Цього разу борці з економічним прогресом перевершили самі себе, ухваливши безграмотний законопроект «Про внесення змін до розділу Х «Перехідні положення» Земельного кодексу України про продовження заборони на відчуження сільськогосподарських земель».

Річ у тому, що без ухвалення закону про обіг с/г земель, який лобістам мораторію досі вдається блокувати, ринок автоматично залишається в стані клінічної смерті — новий законопроект ніяк не змінює ситуацію, і є по суті звичайним піаром на кістках української економіки: ура, ми закріпили свій статус відсталих на папері!

Розроблення необхідної нормативної бази для розблокування продажу землі документ ніяк не стимулює (для цього є багато інших справді дієвих механізмів), а тільки затягує процес.

Коротше кажучи, він є контрпродуктивним, і я переконана, що це достатня підстава для президента Порошенка застосувати законне, а в цьому випадку, ще й більш ніж справедливе, право вето.

За правилами, закон спочатку підписує голова Верховної Ради України, потім подає його Президентові України. Президент протягом п'ятнадцяти днів після отримання закону підписує його, беручи до виконання, та офіційно оприлюднює або повертає закон зі своїми вмотивованими і сформульованими пропозиціями до парламенту для повторного розгляду.

Порошенко може застосувати право вето

«Мотивованою пропозицією» цілком може слугувати визнаний державою і відповідний гострому масовому соціальному запиту пріоритет: якісне розроблення закону про обіг земель с/г призначення (а не ухвалення популістських псевдозаконів). Саме президент України, як глава держави, має всі важелі для стимулювання його розроблення і якнайшвидшого ухвалення.

А тим часом, поки в Раді вигадують механізм «вічного гальма», порочна система продовжує руйнуватися знизу, до чого ми з колегами докладаємо чималих зусиль, і не без гордості інформуємо:

- 13 грудня 2018 року рішенням Дрогобицького міськрайонного суду Львівської області (далі – суд) у нашому позові відмовлено в повному обсязі;

- у рішенні першої інстанції суд, посилаючись на положення Земельного кодексу України, які встановлюють «мораторій» на продаж земель с/г призначення, визнав відмову нотаріуса щодо посвідчення договору купівлі-продажу «підмораторної» земельної ділянки – правомірною;

- 11 січня 2019 року було подано апеляційну скаргу на рішення першої інстанції до Апеляційного суду Львівської області;

- апеляційну скаргу мотивовано наступним:

  1. Суд не застосував норми Конституції України і міжнародно-правових актів, що мають пріоритет перед нормами Земельного кодексу України, які мають бути застосовані;
  2. Суд належним чином не врахував (не застосовував) рішення Європейського суду з прав людини у справі «Зеленчук і Цицюра проти України» від 22 травня 2018 року, згідно з яким «мораторій» на продаж земель с/г призначення в Україні визнано таким, що порушує статтю 1 Протоколу Першого Конвенції про захист прав людини і основних свобод.

Доводиться бути винахідливими, коли «верхи» перебувають у наркотичному сні, одурманені грошима лобістів аграрних олігархів, але зате, є колосальна підтримка людей на місцях, і я не сумніваюся в успіху підприємства.

Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Мнения Нового Времени

Стань автором

Якщо Ви хочете вести свій блог на сайті Новое Время, напишіть, будь ласка, листа на адресу:

nv-opinion@nv.ua

Вибір редакції

Інновації

Вчора, 12:00

article_img
Спітніла ракета. На чому Ілон Маск збирається доправити людей на Марс
Travel

Вчора, 16:39

article_img
Бюджетно та без натовпів. Які маленькі міста в Україні варто відвідати
Події

Вчора, 15:00

article_img
Формат пранку. Чому в Україні стають популярними фейкові мітинги на підтримку неіснуючих кандидатів