Чи потрібна жінкам своя Віагра

3 грудня 2015, 22:03
86
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Чому жінки з віком втрачають інтерес до сексу та чи є таблетки, здатні допомогти

Чи справді у неї болить голова? І, якщо ні, допомогла б їй маленька рожева таблетка?

Загалом, ми знаємо, що багато жінок відмовляються від сексу, посилаючись на головний біль, втому чи проблеми у стосунках (якби секс пропонував Джордж Клуні, головний біль міг би дивовижним чином зникнути в одну мить).

Але я не вірю, що сварки і втома – єдині причини, через які жінки втрачають цікавість до сексу.

Саме тому факт появи «жіночої Віагри» – таблетки, що відновлює жіноче лібідо за тим же принципом, що і традиційна Віагра допомагає мільйонам чоловіків, цікавий.

Звісно, запуск таких ліків викликає питання. Але деяких жінок дійсно засмучує втрата лібідо. Вони шукають допомогу і мають на неї право.

Під час своїх семінарів на тему сексуальності і взаємин я часто чула скарги: «Я люблю свого чоловіка. Раніше мені хотілося займатися з ним коханням. Але тепер я нічого не відчуваю. Я хотіла б, щоб колишні бажання до мене повернулися». У таких випадках я не вважаю, що проблема у стосунках, нездатності партнера або наслідках старої сексуальної травми. Ні, справа в чомусь іншому.

Чи справді у неї болить голова? І, якщо ні, допомогла б їй маленька рожева таблетка?

Потрібно визнати: незрозуміло, що допоможе жінці, яка втратила здатність збуджуватися. Перші клінічні випробування Віагри з метою перевірити, чи зможе вона стимулювати у жінок бажання, пройшли не дуже добре. Дослідження психологів Андреа Бредфорд і Сінді Местон показало: навіть, коли жінки думали, що приймають ліки (хоча насправді це було плацебо), вони все одно говорили про підвищення лібідо. Це відзначалося практично у всіх досліджуваних, особливо, якщо вони перебували у тривалих відносинах.

Ефект плацебо сильний – настільки, що домогтися схвалення нових ліків непросто, адже вони повинні показати більш серйозні результати, ніж у контрольної групи, яка приймала плацебо .

Доктор Джулія Хейман, шановний психолог і колишній голова інституту Кінсі, якось пожартувала, мовляв, хотіла б, щоб плацебо можна було продавати, як реальні ліки, оскільки це дало б ті самі результати і без побічних ефектів.

Але жорстокий бій між захисниками такихо ліків і лікарями, які вважають, що їх схвалення – спроба впоратися з неіснуючою проблемою, вельми серйозне питання. Одна сторона сподівається отримати пігулку, яка вирішить проблему лібідо; інша шукає природне рішення або ж проблеми у психологічному стані досліджуваних.

Фактом залишається те, що існують медичні докази: на бажання впливають не тільки психологічний стан або відносини. Ми знаємо, наприклад, що «гормони стресу» зменшують імовірність збудитися. Ми також знаємо, що багато сучасних ліків, скажімо, антидепресанти, а також ліки, що застосовуються для лікування серцевих хвороб, раку і діабету, впливають на лібідо. Так чому б не прийняти той факт, що фізичний стан деяких жінок впливає на сексуальну сферу? І чи можна вирішити цю проблему за допомогою ліків?

Це стало серйозним питанням для феміністок. Але, що цікаво, думки розділилися і серед самих феміністок: деякі з них підтримують ідею таблетки і вважають, що жінки мають право на «ліки для лібідо». Інші ж упевнені, що це лише чергова змова з метою оголосити жінок неповноцінними, тоді як зниження лібідо з віком є природним станом, і лікувати його не треба.

Я розумію аргументи обох сторін, але згодна все-таки з першою. Навіть якщо втрата сексуального бажання природна, це не означає, що вона бажана. Я, наприклад, зараз не в такій добрій фізичній формі, як раніше, але я знаю, що стану сильніше, якщо займатимусь спортом. Чи йду я проти природи? Так, іду. Природно – не завжди означає добре, і, якщо таблетка або вправи допоможуть відтермінувати зміни, яких ми не хочемо, я тільки за.

Звичайно, будь-які нові ліки повинні бути безпечним і ефективним. Я розумію, що якісь побічні ефекти, напевно, будуть, але вони повинні бути незначними і малоймовірними.

За себе можу сказати, що можливість відчувати сексуальне бажання – важлива частина моєї особистості і бажання отримувати задоволення від життя. Якщо колись я раптово таку можливості втрачу, я першою встану в чергу за цією таблеткою.

Переклад НВ

Новое время володіє ексклюзивним правом на переклад і публікацію колонок Пеппер Шварц. Републікування повної версії тексту заборонене.

Оригінал

Більше думок тут

Подкасти Радіо НВ

Пропустили улюблену передачу? Не дослухали інтерв'ю? Хочете переслухати радіошоу з архіву?

Підпишіться на подкасти Радіо НВ на Soundcloud.
Слухайте та поширюйте!

Слухати подкасти

Стань автором

Якщо Ви хочете вести свій блог на сайті Новое Время, напишіть, будь ласка, листа на адресу:

nv-opinion@nv.ua

Вибір редакції

Політика

Вчора, 21:27

thumb img
Бойко і Королевська вирішили попрацювати у "штабі Порошенка": головне з інтерв'ю Вілкула
Картки

Сьогодні, 13:21

thumb img
Я хочу проголосувати на виборах, але буду не в Україні. Мені слід поквапитись?
Авто

Сьогодні, 15:28

thumb img
Він їздить! Найдешевший автомобіль світу надійшов у продаж в Індії