Поганий тиждень для Путіна

5 травня 2017, 19:11
37786
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
І якщо на початку тижня російському президенту вдалося хоча б потішити самолюбство без видимого результату, то згодом все пішло шкереберть

Це був не тиждень Володимира Путіна. І якщо на початку йому вдалося хоча б потішити самолюбство без видимого результату, то потім все пішло шкереберть. Спочатку погані новини принесла середа. У цей день весь світ стежив за дебатами Еммануеля Макрона і Марін Ле Пен. Французи взагалі розривалися між цим видовищем і півфіналом Ліги Чемпіонів, куди вперше за довгий час пробралася місцева команда Монако. Невідомо, чи вболівав за Монако Путін (зрештою власником там є російський олігарх, а значить, можливо все), але за французьку відьму він уболіває давно і всерйоз, не шкодуючи для цього слів і грошей. Що ж, мадам програла дебати. І тепер ставки на її перемогу в недільних виборах рівні ймовірності перемоги Динамо над мадридським Реалом (якби ті за помахом чарівної палички потрапили до півфіналу), на гру якого київські футболісти дивляться приблизно так само, як київські спекулянти – серіал «Мільярди». Букмекери приймають ставки на перемогу Макрона з коефіцієнтом 1,12. На іншому кінці світу, у Венесуелі, один з останніх друзів Путіна стоїть на межі, і протести виходять на такий рівень, коли диктаторам і просто самодурам час замовляти чартер на Ростов. Хоча в цьому разі Гавана ближче. А до кінця тижня за справу взялася нафта.

Ранок п'ятниці Брент відкриває на рівні $47 за барель. Що не може радувати країни-бензоколонки. Втім, кривава різанина бензопилою проходить на всіх сировинних ринках. Летить в тартарари руда, падає вартість пшениці і кукурудзи, які і так були не в найкращих кондиціях останнім часом. Що стало спусковим гачком сказати важко. То засідання ФРС, на якому були сказані стандартні слова, але ринок почув тон більш агресивним, ще більше увірувавши в чергове підвищення ставки в червні. Чи То Китай, чия статистика трохи налякала. Так чи інакше, почалися розпродажі. При цьому фондові ринки розвинених країн виявилися не зворушені.

Американці продовжують торгуватися поблизу історичних максимумів, не лякаючись ні ставки, ні китайців, ні планети Нібіру. Індекс S&P500 відкриє п'ятницю на позначці 2389 пункту, залишаючись в області історичних максимумів. Та й у Європі ніхто не переживає. Навіть коли слухають істерики британських прем'єр-міністрів. Євро, незважаючи на перспективу зростання ставок у США, зміцнюється і майже дійшла до позначки в 1,1 долара за євро. Звичайно, тут левова частка заслуги французьких виборців, але є і матеріальні речі, такі як статистика. І вона стала радувати навіть в країнах південної Європи. На які багато махнули рукою, вирішивши, що їх доля – вічна сієста.

Переляк сировинних ринків вдарив і по настрою інвесторів на ринках, що розвиваються. Останні тижні туди йшов стабільний приплив коштів. Люди продовжували нишпорити в пошуках прибутковості. Але четвер серйозно змінив розстановку сил і лише через пару тижнів ми зрозуміємо, наскільки серйозний цей тренд. А значить, наскільки реальні плани українського Мінфіну про розміщення істотно нижче 9%. Поки уряд чекає, спостерігаючи за ринком. Ринок теж спостерігає. Власне, тому і рухів немає ніяких, не сильно вгору, не сильно вниз. З новин українського сегмента варто відзначити чергову відмову Аванграду платити купон. Вони повторили фінт вухами свого єдиноутробною брата Укрлендфармінга, який виконав це зовсім недавно. Втім, від компаній з цієї групи не чекають нічого іншого. Всі золоті яйця давно знесені, і кури або пішли, або оголосили страйк. Тішить, принаймні, тепер компанії цієї групи не займають верхні рядки в числі одержувачів повернення ПДВ.

А на локальному фронті всі поїхали садити картоплю і їсти шашлик. Або на Мальдіви, якщо не пощастило мати дачу під Києвом. Парламент відпочиває, всі інші готуються до Євробачення. Працюють тільки українські суди, рішенням одного з яких бюджет поповниться на $1,4 млрд., А резерви на $1,1 млрд. Що не може не радувати НБУ і Мінфін. Враховуючи, що ці гроші давно лежали в державному банку, то де-факто ми можемо говорити лише про ефект зниження державного боргу. Дрібниця, але приємно. На черзі репрофайлінг боргів Мінфіну перед Національним Банком, який має полегшити життя уряду і поліпшити карму регулятору.

На локальному ринку не відбувається абсолютно нічого. Втім, це характерно для кожного травня. Так само як і триваюче посилення гривні, яка як дзеркало відображає відповідні тенденції минулого року. Зручна українська сезонність. Втім, посівна підходить до кінця, так що і тренд на зміцнення гривні не вічний. І якщо на міжбанку НБУ продовжує проводити масштабні аукціони, викуповуючи за раз більше $60 млн., то на чорному ринку курс уперся в підлогу в районі 26,2 гривень за долар. Український ринок акцій за останній тиждень трохи підбадьорився. Індекс УБ закрився в четвер на позначці в 1026 пунктів. Мабуть, мало хто з українських спекулянтів тепер може дозволити собі втекти на Мальдіви, а значить, доводиться торгувати в перервах між посадкою картоплі.

"Optimism isn't a life plan, but it is a great tailwind to have at your back."

Indra Nooyi

В огляді представлено думку автора, яка може відрізнятися від офіційної позиції компанії. Відповідно, подана інформація не може трактуватися одержувачами розсилки і представниками ЗМІ як публічна і офіційна.

Читайте інші тематичні колонки на НВ:

Сьогодні у світі з Іваном Яковиною – щодня

Уроки минулого з Олегом Шамою – щопонеділка

Кінопошук з Фоззі – щочетверга

Тиждень по-діловому з Сергієм Фурсою – щоп'ятниці

Відкриття з Олексієм Бондарєвим – щонеділі

Більше поглядів тут

Журнал НВ (№ 22)

Справа Порошенка

Експрезиденту Петрові Порошенку світить одразу декілька кримінальних справ. Які їх перспективи?

Читати журнал

Стань автором

Якщо Ви хочете вести свій блог на сайті Новое Время, напишіть, будь ласка, листа на адресу:

nv-opinion@nv.ua

Вибір редакції

Культура

Вчора, 09:50

img
300 музикантів, кіно і маркет Всі.Свої. Повна програма Leopolis Jazz Fest 2019
Політика

Вчора, 13:11

img
У Раду проходять п’ять партій — загальнонаціональне опитування
Геополітика

Вчора, 13:34

img
Що таке ПАРЄ та які права вона повернула Росії. Максимально стисло.