Передчуття. Насувається нова революція

11 грудня 2015, 20:11
60
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Передчуття. Насувається нова революція - фото
Стараннями нашої влади наближається новий Майдан. На жаль. Його очолять ті самі наші політичні перевертні. А потім – знову крастимуть.

На початку 20 століття хтось із царських чиновників назвав письменника Короленка злісним законником. Століття потому, 2015 року в незалежній і демократичній державі, виступаючи на науковій конференції, дійсний член Академії педагогічних наук захоплено нагадав присутнім про великого психолога та педагоги Макаренка, про його внесок до науки.

На жаль, все було не так просто, «великий сталінський педагог» Макаренко був заступником голови НКВС в Україні та готував колишніх безпритульників аж ніяк не для вступу на бухгалтерські курси. Поруч зі мною в аудиторії, де відбувалася конференція, сидів впливовий експерт із системи ООН, який чудово розуміє українську і російську. Він був шокований, він, американський професор, ясно розумів роль Макаренка в науці.

Продовження старої традиції. Царський жандармський генерал граф Бенкендорф у 18 столітті висловився прямо: «Минуле Росії було дивним, її сьогодення більш ніж прекрасне, що ж до її майбутнього, то воно вище за все, що тільки може уявити собі найсміливіша уява; от, мій друже, точка зору, з якої російська історія має бути розглянута і писана». Сьогодні ми – не Росія. Волею долі ми відділені від Росії... але не від її великодержавної історії. Граф Бенкендорф був і нашим жандармським начальником.

Коли будував цар Петро нову столицю, вимагав суворого звіту щодо кожної шалівки, щодо кожного цвяха. Не вписували до звітної відомості лише число померлих робітників. Цього матеріалу було в Росії аж надміру. Та й сьогодні, з огляду на кількість готових вмирати за царя бойових бурятів, досить багато. Це – і наша традиція, на жаль. Незалежність не гарантує громадянам індивідуальних свобод. Саме тому відбуваються у нас повторювані Майдани, незабаром, на жаль, можливий третій. Де жага справедливості швидко може переродитися в помсту, сліпу й криваву.

Тварини та політики не усвідомлюють, що вони смертні

Під час процесу над Людовіком XVI і його страти у французьких театрах грали ідилічні п'єси і пасторалі. Під час протестних акцій на вулиці Грушевського, крові і вибухів, в сусідньому ресторані «Мафія» смачно проводили свій вільний час молоді люди, назавжди відгородившись від національної трагедії, яка оточувала їх. Вони не хотіли бачити і чути просту істину: всевладдя бунту дорівнює всевладдю деспота. У цьому сенсі Майдан – це не тільки протест проти намірів і дій Януковича, це ще й спроба викреслити чекіста Макаренка зі списку «досягнень української педагогічної науки».

Тут-таки, в українській Полтаві, жив і боровся словом за торжество справедливості письменник і громадянин Короленко. Мудрий і необережний. До революції та після неї. Говорив і писав правду, захищав несправедливо звинувачених і без вини заарештованих. Про нього наші все ще радянські академіки та члени-кореспонденти не згадують. Він і сьогодні для них «злісний законник».

Стараннями нашої влади наближається новий Майдан. На жаль. Його очолять ті самі наші політичні перевертні. А потім – знову крастимуть. Чергові мільйонери захочуть стати мільярдерами. Бо тварини і політики не усвідомлюють, що вони смертні.

Подкасти Радіо НВ

Пропустили улюблену передачу? Не дослухали інтерв'ю? Хочете переслухати радіошоу з архіву?

Підпишіться на подкасти Радіо НВ на Soundcloud.
Слухайте та поширюйте!

Слухати подкасти

Стань автором

Якщо Ви хочете вести свій блог на сайті Новое Время, напишіть, будь ласка, листа на адресу:

nv-opinion@nv.ua

Вибір редакції

Футбол

Вчора, 20:09

thumb img
Шевченко і Зінченко зіграли у футбол з безногим хлопчиком - відео
Food&Drink

Сьогодні, 07:52

thumb img
Ягідними місцями. П'ять нових ресторанів Києва, які варто відвідати
Країни

Сьогодні, 13:25

thumb img
Так може піти Путін. Світові ЗМІ - про відставку Назарбаєва та про Казахстан без нього