Пам'ятка тим, хто виїжджає

4 вересня 2017, 12:13
4150
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Еміграція – особистий вибір, але життя в іншому суспільстві вимагатиме безкомпромісної віддачі

Найдорожче у людини – це життя. Воно дається їй один раз, і прожити його треба так, щоб не було нестерпно боляче за безцільно прожиті роки. Щоб не пекла ганьба за підленьке і дріб'язкове минуле, щоб, вмираючи, зміг сказати: все життя і всі сили були віддані найголовнішому в світі – боротьбі за визволення людства. І насамперед, звільнення від брехливих перевертнів, які називають себе політиками, від жадібних чиновників, що як м'ясорубки гребуть під себе все, до чого дотягнуться, від гнилих аферистів, що нахабно демонструють накрадене, від золотозубих жлобів, що спідлоба дивляться з лютою заздрістю, і від ідіотів всіх мастей, які вважають, що саме їх картина світу відповідає реальності. Звільнення в приватному порядку – у вигляді еміграції.

В топку їх усіх. Нехай з'їдять один одного, як павуки в банці. А той, хто потрапить під роздачу, – сам і винен, треба було раніше думати. А тепер нехай лікті кусає – зі своїми проблемами. Але вже без вас.

Приблизно так мислить переважна більшість серед тих, хто хоче і збирається виїхати. Люди їдуть з дикою образою і обманутими очікуваннями: в черговий раз повірили – і знову не справдилося. Більше не вірять. І їх вибір потрібно зрозуміти і прийняти. Тому що гірше масової еміграції може бути тільки неприйняття цього факту суспільством цієї країни. І обурений осуд тих, то виїжджає. Звинувачення в зраді. Улюлюкання вслід. Ось це – абсолютна дно. Подібне переживали радянські євреї, що від'їжджали в 70-х.

Звинувачення в зраді. Улюлюкання вслід. Ось це – абсолютна дно

Але еміграція – складна штука. Якщо ви вважаєте, що жити в іншій країні простіше і легше, ви глибоко помиляєтеся. Життя в суспільстві чужих людей вимагає повної і безкомпромісної самовіддачі. Приготуйтеся перші 10 років гарувати по 12 годин на добу і жити в дуже обмежених умовах. Багато років ви будете перебувати в самому низу соціальних сходів і економити на всьому. І тільки тоді, коли навчитеся розмовляти відносно без акценту мовою тієї країни, в якій живете, розуміти формальні й неформальні правила суспільства навколо вас, коли головними у вашому житті стануть такі якості, як довіра, репутація та фінансова стабільність, – тоді ви зрозумієте, що "простіше і легше" буває тільки у ваших фантазіях.

Тому що буде важко. Але зате вашим дітям, якщо їм менше 20, буде комфортно. Правда країну від’їзду, вашу батьківщину, вони будуть сприймати як книжку – он на полиці стоїть, почитай, цікава історія. Звичайно, це за умови, що ви не захочете перетворитися на маргіналів, махнути на себе рукою, оточити себе совком і проводити весь час в секторальних анклавах – в оточенні вихідців з СРСР, що черпають контент з російськомовних газет і купують московську ковбасу в емігрантських магазинах. Тому що, якщо захочете, – так цього у вас і тут вдосталь.

Текст опублікований з дозволу автора

Оригінал

Новое Время запрошує на лекції наших відомих колумністів Діалоги про майбутнє . Детальна програма тут

Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Мнения Нового Времени

Журнал НВ (№10)

Момент істини

Шість головних претендентів на президентське крісло відповіли НВ на сім запитань — політичних, світоглядних і особистих

Читати журнал українською

Стань автором

Якщо Ви хочете вести свій блог на сайті Новое Время, напишіть, будь ласка, листа на адресу:

nv-opinion@nv.ua

Вибір редакції

Країни

Вчора, 12:42

thumb img
Ґвалтують, поки не завагітніє. Жінок народу качинів із М'янми продають як "наречених" у Китай
Країни

Вчора, 11:27

thumb img
Повітряна тривога. Наймасштабніші авіакатастрофи останніх років - інфографіка
Travel

Вчора, 19:43

thumb img
Це місто створене для тривалих прогулянок. Тревел-план для туриста в Копенгагені