Не бійтеся ділитися. Хто заробляє більше

27 вересня 2017, 19:52
1182
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Коли ви ділитеся своїми ідеями, ви отримуєте доступ до інших знань

Американський винахідник ксерографії Честер Карлсон багато років працював, щоб реалізувати свою ідею. Це була важка і дуже брудна робота. Коли його дружина втомилася від жахливих запахів, загорянь і випадкових вибухів, які раз у раз траплялися на кухні, Честер з усіма його дослідами був «висланий» у квартиру, поверхом вище, що належала його тещі. Пройшли роки, перш ніж йому вдалося довести до розуму робочий прототип копіювальної машини.

Потім він довго і безуспішно намагався продати свій винахід великим корпораціям того часу, в тому числі GE, RCA і IBM. Зрештою, Карслон об'єднав зусилля з Haloid Corporation, яка, в кінцевому підсумку, змінила свою назву на «Xerox» і в 1959 році, тобто через 20 років після того, як Карлсон почав свої експерименти, запустила в масове виробництво копіювальний пристрій, ставши однією з провідних корпорацій Америки.

Одна ідея добре, а дві – краще

«Не турбуйтеся про те, що люди можуть вкрасти ваші ідеї, – говорив Говард Ейкен, піонер комп'ютеробудування. Якщо вони дійсно хороші, вам все одно доведеться заштовхувати їх людям у горлянку». Істина полягає в тому, що будь-які інновації потребують доповнення. Кілька толкових ідей можуть мати більший ефект. Тому не бійтеся ділитися.

Ситуація Честера Карлсона була не такою вже нестандартною. Розглянемо випадок з Ігнацієм Земмельвайсом. Одного разу встановивши обов'язкову стерилізацію рук у віденській лікарні, він майже ліквідував дитячу захворюваність лихоманкою і врятував багато життів. Але він не став героєм. Лікаря визнали дивакуватим і звільнили. Знадобилося ще десять років, щоб довести, що Земмельвайс мав рацію.

Компанії відкривають свої патенти, тому що це приносить гроші

Більш свіжим прикладом є історія Джима Еллісона, який розробив імунотерапію при раку шкіри і врятував десятки тисяч життів. Сьогодні багато хто вважає, що він – претендент на Нобелівську премію. Але коли він уперше спробував продати свою ідею фармацевтичним компаніям, ніхто не хотів інвестувати у відкриття, яке могло змінити світ.

Є багато причин, чому люди не можуть розгледіти відмінну ідею. Але ідея ніколи не існує у вакуумі. Вона приходить на ринок, де вона повинна конкурувати з іншими інноваціями. Тому, якщо ви хочете, щоб ваша ідея принесла вам успіх, не хвилюйтеся, що її вкрадуть. Виходьте на ринок, і починайте її продавати.

Довга дорога до визнання

Щоб придумати якусь річ, потрібно багато часу на її проектування, трансформацію. Цей процес може займати десятиліття, в нього можуть бути залучені десятки і сотні людей.

Розглянемо приклад з електрикою. Її основні принципи були відкриті ще в середині 1800-х років Фарадеем і Максвеллом, розроблені в практичних рішеннях Едісона і Тесли. До початку 20-го століття технологія широко застосовувалася на заводах, але, як не дивно, спочатку вона принесла незначну вигоду.

Проблема, як виявилося, була не в електриці, а в самих фабриках. Робочі процеси на перших заводах були організовані навколо парових машин. Знадобилося близько тридцяти років, щоб покоління нових менеджерів усвідомило, що заводи можуть стати набагато ефективнішими, якщо вони будуть організовані по-іншому, сконцентровані навколо робочого процесу. Щойно це сталося, продуктивність злетіла, а промисловість, поряд з якістю життя, трансформувалася.

Щедрість як конкурентна перевага

Озирніться навколо, і ви виявите, що деякі з найуспішніших компаній безкорисливо віддають свої ідеї всім бажаючим. У 2014 році Tesla оголосила, що вона зняла обмеження на всі свої патенти. Зовсім нещодавно компанія Google оголосила, що відкриває Tensor Flow – свою програмну бібліотеку машинного навчання. IBM десятиліттями безкоштовно роздає свої патенти.

Коли я запитав Берні Мейєрсона, головного спеціаліста з інновацій в IBM, чому його компанія робить це, він сказав мені: «Ми використовуємо відкриті джерела, коли хочемо створити співтовариство навколо якоїсь технології. Це найбільш ефективне просування наших ідей».

Раджат Монга, який очолює команду Tensor Flow в Google, висловлює схожі думки: «Маючи систему з відкритими даними, ми можемо співпрацювати з багатьма стартапами, дослідниками в університетах, що дає нам нове уявлення про те, як ми можемо просувати наші технології»

Простіше кажучи, ці компанії діляться своїми ідеями, тому що це допомагає краще впроваджувати інновації. Це дозволяє іншим дослідникам покращувати їхні ідеї, що, в свою чергу, допомагає завойовувати ринок. Іншими словами, компанії роблять це не з чистого альтруїзму. Вони відкривають свої патенти, тому що це приносить гроші.

Коли ви ділитеся своїми ідеями, ви отримуєте доступ до інших знань, ви створюєте цінні мережі.

Ідея Честера Карлсона тільки посилилася, коли вона була об'єднана з новою бізнес-моделлю. Теорія виникнення хвороб стала потужнішою, коли була доповнена новими методами збору даних. Ідея Джима Еллісона про імунотерапію раку виникла, коли він об'єднав свої дослідження з розробками іншого вченого в своїй лабораторії.

Тому, якщо ви думаєте, що у вас важлива інноваційна ідея, не варто турбуватися, що її можуть украсти. Швидше за все, ніхто не хоче цього зробити. Насправді, вам доведеться витратити багато зусиль і часу, щоб змусити когось серйозно ставитися до неї. І, швидше за все, в цьому вам знадобиться чиясь допомога.

Переклад НВ

Новое Время володіє ексклюзивним правом на переклад і публікацію колонок Грега Сателла. Републікація повної версії тексту заборонена

Оригінал

Новое Время запрошує на лекції наших відомих колумністів Діалоги про майбутнє. Детальна програма тут

Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналуМнения Нового Времени

Телеграм НВ

Подпишіться на наш канал у Телеграм. Там ми публікуємо термінові новини та найцікавіші історії дня України та світу.

Підписатися

Стань автором

Якщо Ви хочете вести свій блог на сайті Новое Время, напишіть, будь ласка, листа на адресу:

nv-opinion@nv.ua

Вибір редакції

Політика

Сьогодні, 15:47

thumb img
Фото дня: як виглядає бюлетень-рекордсмен для голосування на виборах президента України
Інновації

Вчора, 22:04

thumb img
Плавуча Троєщина. У Гонконзі побудують величезні штучні острови для вирішення житлової проблеми
Політика

Вчора, 21:27

thumb img
Бойко і Королевська вирішили попрацювати у "штабі Порошенка": головне з інтерв'ю Вілкула