Навіщо Обама телефонував Путіну

14 січня 2016, 18:11
26
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Розмова американського президента з російським є демонстрацією політичної підтримки України з боку США

Недавній дзвінок президента США Барака Обами лідеру РФ Володимиру Путіну, в ході якого вони досить докладно обговорили врегулювання донбаського конфлікту, я вважаю позитивним моментом. Без залучення США досягнення миру в Україні і відновлення її територіальної цілісності неможливе.

Сполучені Штати – не лише глобальний гравець, але й гарант нашої безпеки (саме США були активним промоутером обміну ядерної зброї України на надання гарантій її безпеки та недоторканності кордонів), а також наш стратегічний партнер. Недарма багато українських аналітиків критикують нормандський формат переговорів щодо врегулювання українсько-російського конфлікту, де Америка відсутня.

В цілому Обама досить рідко йде на будь-які телефонні переговори. Він не належить до числа американських президентів, які спілкуються особисто. Зазвичай в його адміністрації цими питаннями займається Джо Байден. Так що останній дзвінок Обами Путіну – це демонстрація політичної підтримки України з боку США, зокрема, підтвердження того, що наша країна залишається пріоритетним напрямком американської зовнішньої політики.

Сполучені Штати – не лише глобальний гравець, але й гарант нашої безпеки

Інформацію про зміст розмови було опубліковано на сайті Білого Дому, що також дуже важливо, щоб Кремль не подавав спотворену версію переговорів. У Кремлі люблять заявляти, що в розмовах американського і російського президента йдеться більше про Сирію, ніж про Україну. Неспроста Джо Байден раніше підкреслив, що кожна розмова лідерів РФ і США починається з вимоги залишити Україну в спокої.

Вчора було ще одне підтвердження підтримки України з боку США - держсекретар США Джон Керрі під час виступу в Університеті національної оборони зазначив, що в Європі американці «підтримують демократичну і суверенну Україну». Іншими словами, останні дні слід трактувати так: у нас немає жодних підстав думати, що Сполучені Штати переглянули або збираються переглядати наше партнерство, відсунути його на задній план, враховуючи ситуацію в Сирії тощо.

Більше точок зору тут

Журнал НВ (№ 22)

Справа Порошенка

Експрезиденту Петрові Порошенку світить одразу декілька кримінальних справ. Які їх перспективи?

Читати журнал

Стань автором

Якщо Ви хочете вести свій блог на сайті Новое Время, напишіть, будь ласка, листа на адресу:

nv-opinion@nv.ua

Вибір редакції

Культура

Вчора, 09:50

img
300 музикантів, кіно і маркет Всі.Свої. Повна програма Leopolis Jazz Fest 2019
Політика

Вчора, 13:11

img
У Раду проходять п’ять партій — загальнонаціональне опитування
Геополітика

Вчора, 13:34

img
Що таке ПАРЄ та які права вона повернула Росії. Максимально стисло.