Марихуана в США і Україні

20 травня 2018, 19:13
1044
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Мене завжди збиває з пантелику той факт, що законодавчі органи вирішують, яке речовина є прийнятною для суспільства

Попередню частину історії Пітера читайте тут

Те, що саме вважається легальним або нелегальним, може змінити культуру мислення.

Марихуана чудовий тому приклад.

Останні шість тижнів я провів у США, і багато чого там змінилося. У січні в Каліфорнії легалізували марихуану в розважальних цілях. Вона також стала легальною в декількох інших штатах. Спеціальні аптеки (магазини) буквально розквітли, і тепер все, що від вас вимагається для законної купівлі марихуани, це пред'явити водійські права.

Це явище стало настільки відкритим, що в Сан-Франциско навіть з'явилися автобусні тури, які возять такими аптеками.

Автобусний марихуана-тур у Сан-Франциско

Зовсім недавно зберігання марихуани з розважальною метою вважалося правопорушенням у сусідньому штаті Невада. Тепер вона легалізована і там.

Багато американців – особливо, старше покоління – вважали і, як і раніше, вважають марихуану важким наркотиком. За часів моєї молодості рекламні кампанії показували, наскільки шкідливою була марихуана і, водночас, наскільки хорошим було пиво. Йому були присвячені веселі рекламні ролики.

Те, що саме вважається легальним або нелегальним, може змінити культуру мислення

Я ніколи не забуду час, коли батько знайшов схованку з марихуаною, що належала брату, і як він налякав мене, ніби це велике зло. А сам при цьому потягував джин з тоніком.

Тож саме уряд визначає, що є прийнятним для суспільства. Не важливо, чи існують об'єктивні наукові докази того, наскільки сильно та чи інша речовина шкодить здоров'ю.

Божевілля, що така ідеологія може буквально за ніч перевернутися з ніг на голову. В окремих частинах Америки купити косяк настільки ж легко, як придбати пляшку пива. І вважається, що це настільки ж нормально, як пиво.

Тепер, коли я знову в Україні, закони знову інші і марихуана знову є злочином. Здебільшого суспільство сприймає її як важкий наркотик нарівні з такими набагато більш небезпечними речовинами як кокаїн або метамфетамін. Дивним чином вони змішані в одну групу.

Переді мною не стоїть завдання пропагувати марихуану. Регулярне куріння безумовно вбиває клітини мозку, талант, а також притупляє смак життя. Для мене це та речовина, яку потрібно використовувати украй помірно. Але об'єктивні факти свідчать про те, що алкоголь призводить до більшої кількості проблем в суспільстві і людському здоров'ї, ніж це здатна зробити марихуана. Ніхто не потрапляє за ґрати, за обкурену бійку.

З тих пір, як я кинув пити, життя стало значно краще. Коли ти п'яний, мрії стають реальністю, але лише до тих пір, поки не протверезишся.

Мій першої досвід відвідування аптеки з продажу марихуани трапився пару тижнів тому. Разом з другом я зайшов в красиву нову будівлю. Перш, ніж нас впустили в магазин, ми деякий час просиділи в кімнаті очікування. У цьому досвіді було відчуття кримінальності, адже все своє життя я думав, що так і є.

Місто Сан-Франциско

Кімнату очікування переважно наповнювали добре одягнені, обізнані люди. Ні у кого з них не заплітався язик, ніхто не говорив голосно. Думаю, у кожного з нас в голові була лише одна думка: "Чорт забирай, не можу повірити, що це тепер законно". Саме це шепотіли наші уми.

У більшості випадків нові закони в чомусь обмежують людей, однак цього разу все навпаки. Тому ми відчували себе трохи переможцями.

Обізнаний співробітник завів нас у магазин і показав нам з другом відмінний вибір товару:

"Якщо ви хочете отримати більш підняті відчуття, рекомендую звернути увагу на сатіву. Якщо віддаєте перевагу більш розслабленому й інтроспективному досвіду, є великий вибір різновидів індику".

Ми взяли по цигарці і пішли. Я ніколи не захоплювався марихуаною, але час від часу вона дає мені той змінений стан свідомості, який я шукаю. Так само, як раніше давав алкоголь. Але спробувавши обидва варіанти, можу сказати, що відмова від алкоголю була одним із найкращих рішень для поліпшення життя, які я коли-небудь ухвалював.

Тепер, коли сприйняття в нашій культурі змінюється, більшість моїх друзів сприймають алкоголь як набагато більш руйнівну речовину, ніж марихуану.

І закони Каліфорнії відображають такий погляд.

Мені здається цікавим, що, будучи племінними істотами, ми можемо буквально за ніч змінити своє сприйняття чогось настільки розділяючого суспільство, як "наркотики". І все – за рішенням закону.

Американських туристів заманюють по-різному

Я живу вже досить довго, щоб зрозуміти: інтерпретації тих чи інших речей можуть швидко змінитися на 180 градусів. Немов у фільмі Шоу Трумена, наші сприйняті реальності виглядають саме так.

Нова легалізація марихуани показує, наскільки наші суспільства податливі. І як культура обумовлює наші думки щодо того, що прийнятно, а що – ні.

Тепер Пітер живе в Києві і продюсує відео про Україну. Один з найвідоміших роликів Fish out of waterпро його життя в українській родині в селі Осипенко. Більше про життя Пітера можна читати в Facebook або на його сайті petersantenello.com і стежити за ним в Instagram.

Наступна частина історії Пітера буде опублікована в розділі Погляди. Слідкуйте за оновленнями.

Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Мнения Нового Времени

Журнал НВ (№10)

Момент істини

Шість головних претендентів на президентське крісло відповіли НВ на сім запитань — політичних, світоглядних і особистих

Читати журнал українською

Стань автором

Якщо Ви хочете вести свій блог на сайті Новое Время, напишіть, будь ласка, листа на адресу:

nv-opinion@nv.ua

Вибір редакції

Політика

Вчора, 19:30

thumb img
Порошенко втече до Марбельї, а Зеленський буде ламати погану систему. Найцікавіше з інтерв'ю Лещенка
Політика

Сьогодні, 08:24

thumb img
Що вони собі думають. Найбільш рейтингові кандидати в президенти відповіли на запитання НВ
Політика

Вчора, 13:11

thumb img
Півмільярда – за два місяці. Скільки кандидати у президенти України витратили на телевізійну рекламу