Лондонські банкіри і серіал "Слуга народу"

15 лютого, 10:36
14848
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Єдине, що зараз цікавить інвесторів – результати виборів, яких вони побоюються, що виражається в ставках 

На поточному тижні вийшло багато статистики, яка могла б розчарувати інвесторів. Це і падіння роздрібних продажів у Штатах (привіт Трампу і його шатдауну), і цифри щодо ВВП Німеччини, яка тільки завдяки якійсь дрібниці (ціна питання  150 млн євро або половинка аеробуса, яку встиг склепати який-небудь завод) уникла клейма рецесії. І нехай за підсумками 2019 року для економіки Німеччини все ще прогнозується плюс, уповільнення світової економіки вже очевидно. А особливо очевидно в ЄС, що призвело до посилення позицій долара відносно євро, де курс пішов нижче позначки в 1,13. Водночас, настрій на фондових ринках поки можна назвати позитивним. Це помітно і за динамікою індексу S&P500, який трохи додав за останні 7 днів і ранок п'ятниці відкриє на позначці в 2745 пунктів.

Це видно і за інтересом до ринків, що розвиваються. Адже саме там починаються всі паніки, коли злякавшись загрози бада-буму інвестори починають забирати гроші в безпечні юрисдикції. Поки ж гроші рухаються у зворотному напрямку. І цього тижня, наприклад, відбулося дебютне розміщення єврооблігацій Узбекистану. Здавалося, не минуло й року, як на ринки прийшов Таджикистан, а тут і плов-бонди підвезли. При цьому українському Мінфіну залишається тільки облизуватися на умови, за якими вийшов на ринки Узбекистан. Країна, яка нещодавно обновила прошивки диктатора, обравши нового беззмінного лідера нації, змогла залучити 5-ти і 10-річні папери. Прибутковість розміщення становить 4,7% і 5,3%.

Прибутковість української кривої поки залишається в діапазоні 8,5% -10,5%. І можна з упевненістю говорити про те, що пару процентних пунктів нам коштують вибори, які, за словами спекулянтів і інвесторів, «ніколи не приходять вчасно». Впевненість у передвиборчому зашкалюванні ставок підтверджується після подій поточного тижня, коли центр українського сегмента єврооблігацій перемістився в Київ, на конференцію Dragon Capital. Єдине, що зараз цікавить інвесторів  результати виборів, яких вони побоюються, що виражається в ставках. Але якщо вони приїжджали розібратися, то їхали, ще більше заплутавшись, що добре відображено в динаміці останніх торгів. Якщо пару тижнів тому основним кошмаром інвесторів була перемога Юлії Тимошенко, то приїхавши до Києва, вони виявили, що цей кошмар вже не дуже актуальний. Але зате їм на блюдечку з блакитною облямівкою піднесли цифри, що демонструють інший тихий жах  це перемога Зеленського. І якщо Тимошенко було традиційне зло для ринків, де зрозуміло було, чому це погано, то Зеленський лякає майбутньою слабкістю і повною невизначеністю.

І той факт, що тепер багато хто в Лондоні подивиться серіал «Слуга народу» (благо той вже є на Netflix) навряд чи зможе їм допомогти, адже визначеності з цим не додалося, а хіба що додалося страхів, враховуючи, яку риторику використовує головний герой у контексті МВФ. Навіть більше, тепер у інвесторів з'явився новий найбільший страх  це президент Зеленський і прем'єр-міністр Тимошенко. І поки ці страхи актуальні, купувати український борг ніхто не поспішатиме. Навіс потенційного попиту буде зберігатися як на зовнішньому ринку, так і на внутрішньому, і судячи з соціології, 22 квітня стане найактивнішим торговим днем в українському сегменті в останні роки, а може і в історії взагалі. Якщо, звісно, ми знову не пропустимо вечірку і не з'явимося на ринках у той момент, коли гроші вже біжать в іншому напрямку. 

На внутрішньому ринку трохи ослабла гривня, яка відійшла від 27,0 гривень за долар і торгується ближче до 27,2. Можливо, позначається валютна лібералізація і ті послаблення, що отримав бізнес, зокрема за дивідендами. А можливо, спочатку забігли занадто далеко в надії на іноземних інвесторів. На первинних аукціонах залишаються стабільні ставки і високий попит, в обсягах якого вже, правда, можна і не розглядати підступну руку заходу. Іноземці будуть чекати виборів і запуску Clearstream, який дозволить купувати ОВДП, не виїжджаючи з Лондона і не відвідуючи київських нотаріусів. При цьому якщо відкинути вибори, цифри залишаються оптимістичними. Останні дані показали, що в четвертому кварталі економіка України приросла 3,4%. Можна було б навіть сказати, що на заздрість Німеччині, якби у нас була спільна база порівняння і якби не останній масштабний аналітичний звіт Світового Банку, який зрозуміють тільки дипломовані економісти, згідно з яким виходить, що з нинішніми темпами ми досягнемо поточного рівня Польщі через 50 років.

P.S. "Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in"

                                                               Bill Bradley

Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Мнения Нового Времени

Читайте інші тематичні колонки на НВ:

Сьогодні в світі з Іваном Яковиною  щодня

Кінопошук з Фоззі  щочетверга

Тиждень по-діловому з Сергієм Фурсою  щоп'ятниці

Відкриття з Олексієм Бондарєвим  щонеділі

В огляді представлено думку автора, яке може відрізнятися від офіційної позиції компанії. Відповідно, представлена інформація не може трактуватися одержувачами розсилки і представниками ЗМІ як публічна і офіційна.

Журнал НВ (№10)

Момент істини

Шість головних претендентів на президентське крісло відповіли НВ на сім запитань — політичних, світоглядних і особистих

Читати журнал українською

Стань автором

Якщо Ви хочете вести свій блог на сайті Новое Время, напишіть, будь ласка, листа на адресу:

nv-opinion@nv.ua

Вибір редакції

Країни

Сьогодні, 11:27

thumb img
Повітряна тривога. Наймасштабніші авіакатастрофи останніх років - інфографіка
Гаджети

Сьогодні, 18:45

thumb img
Народження звіра. Все, що відомо про майбутній флагманський смартфон Huawei P30 Pro
Food&Drink

Сьогодні, 10:35

thumb img
Смак весни. ТОП-5 вин, які варто спробувати прямо зараз