Чого ми прагнемо?

31 березня 2018, 00:07
596
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Сім кроків для зростання української економіки

  1. Спрощення фіскальної політики. Зниження фіскального тиску на бізнес дасть заміна податку на прибуток податком на виведений капітал. У разі впровадження з 2019 року, за оцінками Українського інституту майбутнього, це дасть щорічно додатковий приріст економіки мінімум на 2%.
  2. Завершення судової реформи та реалізація реальної, діючої антикорупційної політики. Це дасть бізнесу більше впевненості в розвитку, стимулюватиме зростання внутрішніх і зовнішніх інвестицій, додасть економіці ще мінімум 2-3% приросту щорічно.
  3. Розвивати економіку без інфраструктури неможливо. Українська інфраструктура потребує не стільки модернізації, скільки розвитку сучасних транзитних коридорів, логістичних хабів. Україна може стимулювати прихід приватних інвесторів у дорожнє будівництво, будівництво аеропортів, портів у форматі державно-приватного партнерства, як це зробили Туреччина і Бразилія. Реалізація масштабних проектів стимулюватиме зростання попиту на українські будівельні матеріали і створювати робочі місця. За правильної реалізації такої стратегії ми можемо додати ще 2-3% приросту економіки перші 10 років.
  4. Програми, націлені на досягнення енергетичної незалежності від імпорту газу і нафтопродуктів, за перші п'ять років принесуть ще мінімум 1,5% приросту ВВП, адже Україна посідає третє місце в Європі за величиною запасів газу і нафти — більше 200 млн т. Окрім того, ми щороку імпортуємо енергоресурсів на понад $6 млрд.
  5. Мільйони українців потребують поліпшення житлових умов, але дорогі кредити ніколи не вирішать цю проблему. Реалізація довгострокових спеціальних програм підтримки житлового будівництва — кредитні, лізингові програми — може не тільки вирішити проблему житла, але і стане потужним драйвером економічного розвитку країни і регіонів. Темпи зростання економіки можуть збільшитися ще на 1,5-2% у рік перші 10 років.
  6. Український бізнес міг би розвиватися швидше й ефективніше конкурувати з європейцями, якби був доступ до дешевого фінансування. Кредити дорогі, банкам не довіряють, водночас на руках знаходяться, за різними оцінками, десятки мільярдів непрацюючих доларів. Українці креативні, але українські стартапи чомусь залучають капітал за кордоном, а потім туди й мігрують. Спрощення процедур, поліпшення системи захисту інвесторів також стануть гарними драйверами розвитку економіки. Це не тільки інструмент залучення інвестицій для розвитку бізнесу, а й знаряддя накопичення капіталів на зростаючій економіці.
  7. Ну і головне. Будь-який розвиток бізнесу або країни починається з ідеї, цілей, стратегії. Починати розвиток потрібно з відповідей на питання: чого ми прагнемо? Якою має бути Україна, наприклад, у 2030 році, і яке місце їй необхідно посісти на європейській і світовій економічній, соціальній та культурній мапі.

Текст опублікований в журналі Новое Время за 21 березня 2018 року в рамках проекту "Як черепасі стати тигром". Републікація повної версії заборонена

Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Мнения Нового Времени

Журнал НВ (№10)

Момент істини

Шість головних претендентів на президентське крісло відповіли НВ на сім запитань — політичних, світоглядних і особистих

Читати журнал українською

Стань автором

Якщо Ви хочете вести свій блог на сайті Новое Время, напишіть, будь ласка, листа на адресу:

nv-opinion@nv.ua

Вибір редакції

Країни

Сьогодні, 01:41

thumb img
Терезу Мей скоро очікує відставка - The Times
Країни

Сьогодні, 11:27

thumb img
Повітряна тривога. Наймасштабніші авіакатастрофи останніх років - інфографіка
Політика

Вчора, 20:03

thumb img
Дружина Зеленського розповіла, якою уявляє себе в ролі першої леді